kittike23
15.09.08,13:35
chcela by som vas poprosit, aka je vyska na rok 2008 odpocitatelna polozka na danovnika?
odpocitatelna polozka na manzelku - manzelka nema prijem, je dobrovolne nezamestnana, sama plati poistne zdravotne.

a ci ostalo 60% ked si uplati remeselnu zivnost?
vydavky si moze uplatnit v 60% percentach.
vodoinstalaterstvo a kurenarstvo?

za pomoc dakujem, a cakam skoru odpoved.
prijemny den vsetkym.
Anja111
15.09.08,12:01
chcela by som vas poprosit, aka je vyska na rok 2008 odpocitatelna polozka na danovnika?
odpocitatelna polozka na manzelku - manzelka nema prijem, je dobrovolne nezamestnana, sama plati poistne zdravotne.

a ci ostalo 60% ked si uplati remeselnu zivnost?
vydavky si moze uplatnit v 60% percentach.
vodoinstalaterstvo a kurenarstvo?

za pomoc dakujem, a cakam skoru odpoved.
prijemny den vsetkym.

Odpočítateľná položka na daňovníka za rok 2008 je 98.496,-- Sk.
Ak remeselník spĺňa podmienky, tak si môže uplatniť 60 % paušálne výdavky.
kittike23
15.09.08,12:36
a na mazelku si moze tiez uplatnit tych 98496,- sk?
toto ste zabudli.
VladoaKatka
15.09.08,12:43
Áno, môže. Ak nemá zdaniteľný príjem tak v plnej výške, ak by predsa len mala nejaký príjem tak :
odpočítateľná položka - zdan.príjem = zostatok na odpočet
kittike23
15.09.08,12:47
dakujem vsetkym.
este k tym podmienkam ktore musi splnat?

ide o vodoinstalaterstvo a kurenarstvo to patri medzi remeselne zivnosti.

alebo este ake podmienky musi okrem tohoto splnat?
Pepa
15.09.08,12:53
Áno, môže. Ak nemá zdaniteľný príjem tak v plnej výške, ak by predsa len mala nejaký príjem tak :
odpočítateľná položka - zdan.príjem = zostatok na odpočet
....... poopravím - nie zdaniteľný príjem, ale vlastný príjem manželky. O.i. nemocenské dávky, dôchodok ............ :)
VladoaKatka
15.09.08,12:58
....... poopravím - nie zdaniteľný príjem, ale vlastný príjem manželky. O.i. nemocenské dávky, dôchodok ............ :)
... Ďakujem, samozrejme že ide o tieto príjmy ... aj dávky počas materskej dovolenky sa rátajú medzi príjem manželky - teda zdaniteľný, ja to tam musím dať :).
ale už rodičovský príspevok aj keď je príjem manželky, ale nie je zdaniteľný, lebo sa jedná o štátnu sociálnu dávku.
VladoaKatka
15.09.08,13:00
dakujem vsetkym.
este k tym podmienkam ktore musi splnat?

ide o vodoinstalaterstvo a kurenarstvo to patri medzi remeselne zivnosti.

alebo este ake podmienky musi okrem tohoto splnat?
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=208376&FileName=zz2008-00348-0208376&Rocnik=2008

v prílohách nájdeš.

348/2008 Úplné znenie zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon)
Pepa
15.09.08,13:04
... Ďakujem, samozrejme že ide o tieto príjmy ... aj dávky počas materskej dovolenky sa rátajú medzi príjem manželky - teda zdaniteľný, ja to tam musím dať :).
ale už rodičovský príspevok aj keď je príjem manželky, ale nie je zdaniteľný, lebo sa jedná o štátnu sociálnu dávku.
:) No, viem asi ako to myslíš - ale zdaniteľný príjem je zdaniteľný - teda v zmysle ZoDP :) a materské, nemocenské, podpora v nezamestnanosti, dôchodok ..........sa nezdaňujú.
VladoaKatka
15.09.08,14:14