leníča
15.09.08,14:51
ahojte, porebovala by som poradiť s programom Pohoda. Mám nainštalovanú verziu leto 2008, zvolené duálne zobrazovanie a stále sa mi na faktúre suma v EUR nezobrazuje. Neviem čo robím zle. Ďakujem.
joki
15.09.08,13:18
Čo je to " stále sa mi na faktúre suma v EUR nezobrazuje ", popíš bližšie. Buď zadávaš zlý dátum, alebo vystavuješ fa. v cudzej mene, alebo si zmenila originál fa. v tlač. zostave.
leníča
16.09.08,05:23
neprepočíta mi konečnú sumu v Sk konverzným kurzom na EUR
Dada
16.09.08,05:28
neprepočíta mi konečnú sumu v Sk konverzným kurzom na EUR
Aký máš nastavený dátum duálneho zobrazovania v Globálnom nastavení?
leníča
16.09.08,16:50
dátum mám nastavený od 1.7.2008
Ziarowka
17.09.08,04:43
Možným problémom je, že používaš upravenú tlačovú zostavu a do nej sa duálne zobrazovanie nepremietlo. Takže ak máš report designer, tak si v ňom otvor tlačovú zostavu, do ktorej chceš pridať duálne zobrazovanie. Vo vyšlej faktúre /otvorenej v RD/ klikni na sekciu päta zostavy i a pravým tlačidlom myšky daj voľbu pridať sekciu. Pridá ti sekciu päta zostavy j. Do ľavej časti zostavy vlož textové pole. Na prvej záložke vlastností objektu zaškrtni v pravej časti okna voľbu vložené polia. V ľavej časti toho istého okna do poľa kde sa zadáva text zadaj : CELKOM K ÚHRADE V <:#SymbolMenyTuzDual:>

Celý postup zopakuj pri novom textovom objekte, ktorýpridaj a umiestni pod pole celkom k úhrade... . Zaškrtni pole povoliť vložené polia a zadaj text: Konverzný kurz <:#SymbolMenyTuz:> / <:#SymbolMenyTuzDual:> = <:#EuroDualKurz:>.

Do pravej časti sekcie päta zostavy j daj vložiť databázový objekt. V ľavej časti "databázové polia" rozklikni poslednú voľbu "vzorce" a vyber pravdepodobne posledný vzorec "DualCastka".

Takto možno pridať duálne zobrazovanie aj do iných dokladov, ale ak Vám prebehla inštalácia leto 2008 a následné aktualizácie korektne, tak by ste ich mali už mať aj na pokladničných dokladoch, zápočtoch, obj. a všetkých tlačivách, kde sa majú zobrazovať duálne ceny.
Onko
27.09.08,20:46
Možným problémom je, že používaš upravenú tlačovú zostavu a do nej sa duálne zobrazovanie nepremietlo. Takže ak máš report designer, tak si v ňom otvor tlačovú zostavu, do ktorej chceš pridať duálne zobrazovanie. Vo vyšlej faktúre /otvorenej v RD/ klikni na sekciu päta zostavy i a pravým tlačidlom myšky daj voľbu pridať sekciu. Pridá ti sekciu päta zostavy j. Do ľavej časti zostavy vlož textové pole. Na prvej záložke vlastností objektu zaškrtni v pravej časti okna voľbu vložené polia. V ľavej časti toho istého okna do poľa kde sa zadáva text zadaj : CELKOM K ÚHRADE V <:#SymbolMenyTuzDual:>

Celý postup zopakuj pri novom textovom objekte, ktorýpridaj a umiestni pod pole celkom k úhrade... . Zaškrtni pole povoliť vložené polia a zadaj text: Konverzný kurz <:#SymbolMenyTuz:> / <:#SymbolMenyTuzDual:> = <:#EuroDualKurz:>.

Do pravej časti sekcie päta zostavy j daj vložiť databázový objekt. V ľavej časti "databázové polia" rozklikni poslednú voľbu "vzorce" a vyber pravdepodobne posledný vzorec "DualCastka".

Takto možno pridať duálne zobrazovanie aj do iných dokladov, ale ak Vám prebehla inštalácia leto 2008 a následné aktualizácie korektne, tak by ste ich mali už mať aj na pokladničných dokladoch, zápočtoch, obj. a všetkých tlačivách, kde sa majú zobrazovať duálne ceny.

Ja len doplním Ziarowku. Na to, aby sa na príslušných tlačových zostavách zobrazovalo duálne ocenenie, musí byť doklad s dátumom z rozsahu nadefinovanom v Globálnom nastavení - Prechod na Euro a tlačová zostava musí byť originálna od výrobcu (pri Náhľade v stavovom riadku vľavo dole je v zátvorkách text "originálna predloha zostavy"). V prípade, že obidve podmienky sú splnené, môže byť problém v tom, že sa pri inštalácii nenakopíroval nový súbor, treba inštaláciu zopakovať.

Ak ide o upravenú zostavu, tak je nutné si do nej duálne ocenenie doplniť tak, ako napísala Ziarowka, najpraktickejšie je otvoriť si v Report Designeri aj originálnu zostavu a príslušné tri polia z nej nakopírovať. Navyše je nutné všade tam, kde je doteraz napevno text Sk dať premennú <:#SymbolMenyTuz:>, aby od 1.1.2009 tam písalo €.

Niekedy môže byť jednoduchšie si opätovne upraviť originál, než do upravenej dopĺňať duálne ocenenie, treba zvážiť. Kto by si nevedel s tým poradiť sám, môže sa obrátiť na technickú podporu firmy Stormware, kde vedia duálne ocenenie doplniť, v prípade, že by išlo o viac zostáv, bolo by to už spoplatnené.
Ziarowka
09.10.08,10:53
Prikladám krásny návod s obrázkami vo Worde...