pink69
15.09.08,16:10
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu v tejto veci :

Sme právnická osoba, ktorá prenajíma nebytové priestory a nie sme oprávnený spotrebiteľ elektriny.
Prevažnú časť elektriny ďalej rozúčtovávame podnájomcom v nebytových priestoroch. Môžeme pri fakturovaní spotreby elektriny jednotlivým podnájomcom rozúčtovať spotrebnú daň uvedenú na faktúre od dodávateľa elektriny? Môžeme ju vyčísliť samostatne, alebo ju zahrnúť do sadzby za elektrinu ( Sk/kWh ) tak, ako to je na faktúre od dodávateľa?

Ďakujem...
Excise Duty
15.09.08,16:58
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu v tejto veci :

Sme právnická osoba, ktorá prenajíma nebytové priestory a nie sme oprávnený spotrebiteľ elektriny.
Prevažnú časť elektriny ďalej rozúčtovávame podnájomcom v nebytových priestoroch. Môžeme pri fakturovaní spotreby elektriny jednotlivým podnájomcom rozúčtovať spotrebnú daň uvedenú na faktúre od dodávateľa elektriny? Môžeme ju vyčísliť samostatne, alebo ju zahrnúť do sadzby za elektrinu ( Sk/kWh ) tak, ako to je na faktúre od dodávateľa?

Ďakujem...

Spotrebnú daň ponechajte zahrnutú v sadzbe za elektrinu, v opačnom prípade budú vaši odberatelia špekulovať nad tým, ako majú účtovať o spotrebnej dani.
AdaMtiM
17.08.11,06:39
Prosím o radu : refakturujeme odberatelom spotrebu elektrickej energie / aby nemuseli mať vlastné prípojky eletkriny, sú napojení na nás/, čiže SSE pošle fa nám a my v tej istej cene rozúčtujeme spotrebu tým firmám, ktoré ju odoberajú od nás. Nie je to predaj elektriny, len refakturácia, tak som neriešila colný úrad a spotrebnú daň z elektriny. Lenže teraz sa ozvali colníci, vraj sme mali mať u nich registráciu a riešiť priznania k spotrebnej dani z el. energie. Ale ja si stále myslím, že to predsa nie jej predaj, je to podobné ako pri nájme priestorov , či sa mýlim?
AdaMtiM
17.08.11,11:44
Nikto nepomôže?