pmilder
15.09.08,15:20
Hľadám pomoc. Zašifrofal som externý pevný disk programom TrueCrypt, teraz ho neviem uviesť do pôvodného stavu-decryptovať.Má s tým niekto skúsenosti ? Vopred ďakujem za radu.
p.milder@atlas.sk
Charon
18.09.08,05:03
Čo to znamená?

Zabudol si heslo?
Nedá sa napriek zadaniu hesla dekryptácia, odinštalácia? Vytvoril si na disku súbor alebo je celý, vrátane FAT ... zakryptovaný?
Aké sú chybové hlásenia?
Máš prístup k dátam? (Tak najjednoduchšie bude dáta presypať inde a disk sformátovať)
pmilder
18.09.08,14:32
Ďakujem, že si sa mi ozval /dúfam že si môžme tykať/
Heslo som nezabudol. Ako zašifrovaný disk funguje ako má. Problém je to, že som zašifroval celý 500 GB disk. A nevidím v programe žiadnu možnosť decryptovať disk tak aby sa dal používať normálne bez hesla. Skúšal som disk vymazať, niekoľko krát som disk sformátoval a nič sa nedeje. Keď pripojím disk ku hocakému počítaču, PC disk neregistruje, len s programom TrueCrypt.,
Ďakujem za odpoveď. Peter M.
Charon
18.09.08,16:59
Jasné, že si môžme.
Pozri sa sem: http://www.truecrypt.org/faq.php a odpoveď hľadaj v Q: Is it possible to change the file system of an encrypted volume? a nižšie. Nemám teraz čas to hľadať, ale snáď to tam je. Ak nie, ozvi sa...
pmilder
18.09.08,17:43
Prosím Ťa,keď budeš mať čas ozvi sa. Problém je v tom že neviem po anglicky. a v inom jazyku som podrobný návod na TrueCrypt nenašie.
Charon
19.09.08,05:57
Ak disk (trueCrypt) je pripojený (v zmylse použil si heslo a vidíš čo je na ňom) - teda ako sa u nás na Slovensku vraví is mounted - tak formátuješ "IBA zašifrovaný (virtuálny) disk" akoby to bol každý iný disk. Šifrovanie nestratíš, deje sa to v časti kryptovanej trueCryptom.
Ak sa však chceš zbaviť všetkého, neprihlásiš sa, a takto fyzický disk sformátuješ. Resp. ho sformátuj na inom PC. Takto však prídeš o všetko, čo na ňom máš.
pmilder
19.09.08,14:37
Lenže, keď nedám heslo žiaden počítač disk nevidí a tak nič nemôžem formátovať.
Charon
22.09.08,04:18
Disk musí ísť sformátovať. Tak isto ako disk s zmazanou FAT alebo MBR.
Keď ho pripneš k PC, inému, neklikne to ako nové zariadenie? Musí...A tým pádom ide formátovať ...
pmilder
23.09.08,14:39
Tak mi povedz ako ?
Charon
23.09.08,15:21
Ak pripojíš Disk k inému PC, zaregistruje nový hardware?
pmilder
24.09.08,15:39
Po pripojení disku, PC zaregistruje hardwer, ale nepridelí mu žiadne písmeno, ako to bolo v nezašifrovanom stave. Disk nie je viditelný ani v správe diskov.Len dole v panelovej lište mi PC pnúka možnosť odpojiť Hardwer. Ani po kliknutí pravím tlačítkom myši na ikonu žiadne možnosti.
pmilder
24.09.08,18:40
V spodnej lište sa objaví možnosť odpojiť nový hardwer, ale žiadne iné možnosti. V spáve systému, keď dám inicializovať nový hardwer, objaví sa hláška, že pripojenie disku nie je možné dokončiť.
Charon
03.10.08,08:11
Pozriem sa na to cez víkend...
Stevo5
03.10.08,13:11
Windows ho nevidí. Ale skúsil si či ho vie detekovať v BIOSe matičnej dosky?