nokia901
15.09.08,17:10
Dobrý deň, neviem si poradiť sama pri podaní daňového priznania typu A FO za rok 2007, daňovník mi totiž predložil formuláre E301 a E104.
Dá sa na základe týchto formulárov a osobné identifikačného čisla, ktoré je uvedené na E104 zistiť jeho zárobok a dane za obdobie, ktoré pracoval v Rumunsku. Myslím tým, či zadaním toho osobného IČ na daňovom úrade zistia jeho zárobok, čo by mi veľmi pomohlo, keby to tak bolo. Lebo on iný doklad nepredložil a čas nás tlačí.
Ďakujem Vám za upresnenie a radu ako mám postupovať pri podávaní takéhoto daňového priznania za obdobie, ktoré pracoval v zahraničí.
Marína
16.09.08,11:40
Dobrý deň, neviem si poradiť sama pri podaní daňového priznania typu A FO za rok 2007, daňovník mi totiž predložil formuláre E301 a E104.
Dá sa na základe týchto formulárov a osobné identifikačného čisla, ktoré je uvedené na E104 zistiť jeho zárobok a dane za obdobie, ktoré pracoval v Rumunsku. Myslím tým, či zadaním toho osobného IČ na daňovom úrade zistia jeho zárobok, čo by mi veľmi pomohlo, keby to tak bolo. Lebo on iný doklad nepredložil a čas nás tlačí.
Ďakujem Vám za upresnenie a radu ako mám postupovať pri podávaní takéhoto daňového priznania za obdobie, ktoré pracoval v zahraničí.
Správca dane nezistí a ani nie je povinný zisťovať výšku príjmu daňovníka. Daňovník je povinný spolu s daňovým priznaním predložiť DÚ aj kópie potvrdení o príjme zo závislej činnosti. Viď bod 6 daň. priznania typ A.
6) Vypĺňa sa na základe kópií všetkých potvrdení o príjmoch zo závislej činnosti [vrátane príjmov, z ktorých sa daň vybrala podľa § 43 ods. 3 písm. j) zákona, pri ktorých sa daňovník rozhodol vybratú daň považovať za preddavok podľa § 43 ods. 7 zákona] plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí. Kópie týchto potvrdení sú prílohou daňového priznania.
Potvrdenie o príjme mu bol povinný vydať zamestnávateľ, nech dodatočne oň požiada.
Ak je identifikačné číslo uvedené na formulári E 104, predpokladám, že je to jedinečné číslo poistenca(pre účely sociál. resp. zdr. poistenia), nie je to daňové identifikačné číslo.
Formulár E 104 slúži ako potvrdenie o úhrne období poistenia, zamestnania alebo bydliska pre peňažné dávky nemocenského poistenia a vecné dávky zdr. poistenia.
Formulár E 301 slúži ako potvrdenie týkajúce sa období, ktoré sa majú zohľadniť pre priznanie dávok v nezamestnanosti.