amico
15.09.08,17:28
Dobrý deň. Prosím o radu. Obecny vodovod a plyn su od mojho pozemku vzdialené cca 75m. Musim si ich priviest na vlastne naklady. Viete mi poradit, ake prakticke kroky mam podniknut a priblizne kolko to moze stát? Dakujem.
peter7708
17.09.08,17:51
Cau amico.Mam taký istý problém.Zatial som to zisťoval len okrajovo takže sa rád nechám poučiť.Na plyn potrebuješ projekt ktorý ti spravý firma.Ak si odrátaš kopanie tak plyn sa dáva do hadic a každý meter stojí cca 100sk.bez Dph.K tomu si prirátaj "fitingi" plast kov 2x každý cca 1000sk.k tomu cena projektu a nejaká servisná správa.S vodov je to jednoduchšie.Vodárne ti privedú vodu na kraj pozemku do šachty a odtial hadicou do domu.K tomu projekt nepotrebuješ.Cena hadice na vodu je cca 40sk/m.Na kanalizáciu by si mal mať projekt, hlavne pripojenie.Cena rúr je priemer 200mm.dlžka 5m 1500sk. k tomu potrebuješ čističe a šachty.Na moje ceny sa moc nespoliehaj sú len orientačné.Dúfam že nám poradí niekto kto sa v tejto problematike naozaj vyzná.
amico
17.09.08,19:17
Cau amico.Mam taký istý problém.Zatial som to zisťoval len okrajovo takže sa rád nechám poučiť.Na plyn potrebuješ projekt ktorý ti spravý firma.Ak si odrátaš kopanie tak plyn sa dáva do hadic a každý meter stojí cca 100sk.bez Dph.K tomu si prirátaj "fitingi" plast kov 2x každý cca 1000sk.k tomu cena projektu a nejaká servisná správa.S vodov je to jednoduchšie.Vodárne ti privedú vodu na kraj pozemku do šachty a odtial hadicou do domu.K tomu projekt nepotrebuješ.Cena hadice na vodu je cca 40sk/m.Na kanalizáciu by si mal mať projekt, hlavne pripojenie.Cena rúr je priemer 200mm.dlžka 5m 1500sk. k tomu potrebuješ čističe a šachty.Na moje ceny sa moc nespoliehaj sú len orientačné.Dúfam že nám poradí niekto kto sa v tejto problematike naozaj vyzná.

Cau Peter7708. Uz som nedufal, ze mi niekto odpovie. Vdaka aj za tieto informacie. Nemam totizto s takouto zalezitostou ziadne skusenosti. Vacsinou to riesi clovek asi len raz. Budem rad, ked nam odpise niekto, kto to uz absolvoval a da nam presne informácie.
Zypsik
22.09.08,17:29
Je potrebna kanalizacna rura priemeru 200? 160ky su takmer o polovicu lacnejsie...
peter7708
22.09.08,19:37
To je pravda.Mne radili 200.Zatial som nekúpil žiadnu.Pri takej dĺžke
je 200 istota že sa to neupchá ale aj nárast ceny.riešenie by bolo dať viacej šácht ale to je cenovo jedno.Ak máš dobrý spád, a odvahu tak 160.Spád musí byť akurát.Ak je malý, tak to v rúle stojí a tá sa upchá, ak je velký tak voda rýchlo odtečie a papier zostane a zas sa to upchá.A 200 sa len tak neupchá.Je to na tebe.Každá má za a proti.Ak dáš na každú zákrutu šachtu ako by mala byť mala by stačiť 160, ale to sú moje dohady.Koľko ludí toľko názorov.
amco
26.09.08,08:46
Neviem či je to ešte aktuálne ale:
Pri plynovej prípojke potrebiješ nasledovné:
Projektová dokumentácia (PD), ktorú ti vyhotový autorizovaný projektant v 5 pare a dá na odsúhlasenie príslušnému odd SPP vo tvojom regióne. Ak je PD odsúhlasená, musíš sa zistiť podmienky u SPP o uzavretí zmlúvy pre zriadenie odberného miesta. (niektoý požadujú vinkulačnú zálohu od 5000,- Sk pre zaistenie solventnosti, ale nie je to tak vždy) Musí zažiadať obecný úrad o Stavebné povolenie. Výkopové práce si vykonaj sám pretože v dnešnej dobe sú aj spoluobčania drahy a berú od 150 - 250 sk za hod. Do výkopu, ktorý ti stanovuje PD muíš nasypať cca výška 20cm pieskovy podsip, na ktoý sa inštaluje plynovodná PE hadica. Tú ti nainštaluje SPP. Na hranici pozemku sa musí zriadiť plynomerná skrinka, ak sa napájaš na rozvod STL čiže stredotlak musí byť v skrinke na vstupe inštalovaný uzáver plynu a regulátor tlaku plynu. Skrinku s výzbrojov si zaobstaráš ah sám alebo prostredníctvom montážnej firmy, ktorá ti bude realizovať roznod NTL plynu do objektu. Skrinka stojí cca 7500,- Ďalej: Potrubie do domu sa inštaluje ocel rúrami s Bralénovou izoláciou a každý jeden zvar musí byť prekotrolovaný a zaizolovaný. Izoluje sa až vtedy keď sa vykoná Odborná tlaková skúška a vyhovuje. Tú ti môže zabezpečiť realizačná firma alebo nejaký revízny technik. Tlak skúška s revíziou sa pohybuje od 1800 do 4000,- záleží na revizorovi. Pokiaľ si v TN kraji napíš urobím ti dobrú cenu. K plynovému potrubiu musí byť pripojený aspoň jeden spotrebič (Šporák/kotol). Potom môžeš ísť na SPP a podpísať mluvu o odbere plynu. Keď sa ti bude dariť tak ti plynári mahodia plynomer do 24 hod ak nie počkáš si aj 14 dní. Ťažko povedať koľko ťa to víde Treba vidieť miesto dl trasy plynovodu aj vnútri a spôsob prevedenia " To sa dá iba za predpokladu že budeš mať PD.
S vodou nerobím tam ti toho moc neporadím ČAU
peter7708
26.09.08,17:48
Cau amco.Som z Tn kraja.Urobíš mi dobrú cenu na revíziu alebo vieš spraviť aj dokumentáciu a pripojenie?Zaťial riešim stavebné povolenie,objednávam materiál,zisťujem ceny čo sa viac oplatí či nádrž na PB.tepelné čerpadlo alebo 100m ťahať plyn.Keď to bude aktuálne rád sa ti ozvem.
tom_NR
26.09.08,18:57
...zisťujem ceny čo sa viac oplatí či nádrž na PB.tepelné čerpadlo alebo 100m ťahať plyn.
Z dlhodobého hľadiska jednoznačne tepelné čerpadlo.
lenlenka
29.09.08,06:38
Dobry den,
prosim o radu ak sa v tom niekto vyzna, mame pozemok v intravilane no nie su tam IS siete, (cca 100 m by sme potrebovali natiahnut) vodu mame vyriesenu - studna, kanalizacia tam nie je v celej obci takze riesenim je zumpa/cisticka, ale co elektrina?? obec do toho nechce investovat, cesta patri akoze nam vlastnikom, najblizsi vlastnici pozemkov k obci si potiahli (cca 60 m) elektrinu na vlastne naklady, no od nich sa to uz potiahnut neda – nevyznam sa v tom len viem ze by nam elektrina vypadavala, ...zostava nam len potiahnut elektrinu na vlastne naklady? Kolko by ma to stalo?
peter7708
29.09.08,17:13
Ahoj Lenlenka,Tiež budem ťahať elektrinu cca 60-100m.podľa projektu si pozri o aký prívod ide.Malo by tam byť označenie kábla napr.CY 16mm2 z/ž.Cena takéhoto kábla sa pohybuje až do 400sk/m.Záleží o aký kábel sa presne jedná a aká ja aktuálna cena medi.Môže to byť aj len polovica.To je najväčšia položka, potom kopanie nejaký piesok na zasypanie, ochranná fólia ...
lenlenka
01.10.08,07:05
bolo mi doporucene aby sme sa vlastnici pozemkov dohodli a odpredali cestu obci, a vraj by nam el. kable potialhli elektrarne, no ako donutit starostu aby odkupil cestu (za 1 Sk)??? existuje nejaka paka ked je to v intravilane???
amico
03.10.08,18:55
Neviem či je to ešte aktuálne ale:
Pri plynovej prípojke potrebiješ nasledovné:
Projektová dokumentácia (PD), ktorú ti vyhotový autorizovaný projektant v 5 pare a dá na odsúhlasenie príslušnému odd SPP vo tvojom regióne. Ak je PD odsúhlasená, musíš sa zistiť podmienky u SPP o uzavretí zmlúvy pre zriadenie odberného miesta. (niektoý požadujú vinkulačnú zálohu od 5000,- Sk pre zaistenie solventnosti, ale nie je to tak vždy) Musí zažiadať obecný úrad o Stavebné povolenie. Výkopové práce si vykonaj sám pretože v dnešnej dobe sú aj spoluobčania drahy a berú od 150 - 250 sk za hod. Do výkopu, ktorý ti stanovuje PD muíš nasypať cca výška 20cm pieskovy podsip, na ktoý sa inštaluje plynovodná PE hadica. Tú ti nainštaluje SPP. Na hranici pozemku sa musí zriadiť plynomerná skrinka, ak sa napájaš na rozvod STL čiže stredotlak musí byť v skrinke na vstupe inštalovaný uzáver plynu a regulátor tlaku plynu. Skrinku s výzbrojov si zaobstaráš ah sám alebo prostredníctvom montážnej firmy, ktorá ti bude realizovať roznod NTL plynu do objektu. Skrinka stojí cca 7500,- Ďalej: Potrubie do domu sa inštaluje ocel rúrami s Bralénovou izoláciou a každý jeden zvar musí byť prekotrolovaný a zaizolovaný. Izoluje sa až vtedy keď sa vykoná Odborná tlaková skúška a vyhovuje. Tú ti môže zabezpečiť realizačná firma alebo nejaký revízny technik. Tlak skúška s revíziou sa pohybuje od 1800 do 4000,- záleží na revizorovi. Pokiaľ si v TN kraji napíš urobím ti dobrú cenu. K plynovému potrubiu musí byť pripojený aspoň jeden spotrebič (Šporák/kotol). Potom môžeš ísť na SPP a podpísať mluvu o odbere plynu. Keď sa ti bude dariť tak ti plynári mahodia plynomer do 24 hod ak nie počkáš si aj 14 dní. Ťažko povedať koľko ťa to víde Treba vidieť miesto dl trasy plynovodu aj vnútri a spôsob prevedenia " To sa dá iba za predpokladu že budeš mať PD.
S vodou nerobím tam ti toho moc neporadím ČAU

Dakujem za rady. Vazim si to.
Este by som potreboval poriesit vodu. Co vsetko mam urobit, aby
som dotiahol obecny vodovod k hranici pozemku. Budem to musiet urobit na vlastne naklady, ale neviem postup....
margy
16.11.09,17:30
Ahoj Amco

Chystáme 3 stavebné pozemky v TN kraji, a nakoľko budeme potrebovať samozrejme tak isto plyn. revízie, potešilo by ma ,keby si zanechal na seba tel.č., alebo aspoň e-mail, aby som Ťa mohol kontaktovať a bližšie sa dohodnuť.

Ďakujem Juro
margy
16.11.09,19:42
Ahoj Amco

Chystáme 3 stavebné pozemky v TN kraji, a nakoľko budeme potrebovať samozrejme tak isto plyn. revízie, potešilo by ma ,keby si zanechal na seba tel.č., alebo aspoň e-mail, aby som Ťa mohol kontaktovať a bližšie sa dohodnuť.


Ďakujem Juro
TomasHC
19.11.09,08:13
Ahoj Amco

Chystáme 3 stavebné pozemky v TN kraji, a nakoľko budeme potrebovať samozrejme tak isto plyn. revízie, potešilo by ma ,keby si zanechal na seba tel.č., alebo aspoň e-mail, aby som Ťa mohol kontaktovať a bližšie sa dohodnuť.


Ďakujem Juro

Juraj, skus toto - http://www.azet.sk/firma/394166/robert-ambroz-amco-servis-a-montaz-plynovych-zariadeni/?idCompanyProduct=

Róbert Ambrož AMCO-Servis a montáž plynových zariadení

Revízie VTZ - plyn, tlakové nádoby, parné kotle, potrubia, rozpočty, znalecké posudky tepelných zariadení.

Kontaktné údaje:

Kpt. Nálepku 1677/23,
911 01 Trenčín
Mobil:
0915 976 551
E-mail:
r.ambroz@zoznam.sk
entonyl
21.11.09,19:14
Prečo sa pýtaš tu na týchto stránkach o radu a nie priamo správcoch sieti ktoré chceš dotiahnuť k pozemku a oni Ti povedia čo a ako robiť a až potom zisťuj čo to bude stáť a samozrejme nezabudni na súhlasy vlastníkov pozemkov cez ktoré chceš ťahať vedenia.iné tu nenašpekuluješ nič.