Monka
04.05.05,14:47
V akej výške dáva sociálna poisťovňa a VšZP za neodvedenie poistného v danom období pokutu? Sú to nejaké percentá, alebo pevná suma? Kto s tým má skúsenosti a po akom čase sa poisťovňa ozve? Môžu byť problémy aj keď som za zamestnancov neodviedla poistné za mesiac február a marec 2005 a urobím to až teraz v máji? Pošle najskôr výzvu alebo rovno nejaký "Platobný rozkaz"?
Monka
04.05.05,14:01
Nikdy nikto nemeškal?
anto
04.05.05,15:17
Pokutu sociálna poisťovňa nedáva, iba vyzve podnikateľský subjekt na zaplatenie, ak zaplatenie nie je v čase, ktorý určí, nasleduje exekúcia, resp. podanie na súdne vymáhanie. Penále vypočíta až niekedy pri kontrole, ktorú robí u nás pravidelne každé tri roky. Za omeškanie sa platí penále vo výške 0,5% za každý omeškaný deň
Stefani
16.05.05,18:25
Všetkých srdečne pozdravujem!

Chcela by som radu, za aké obdobie späť môžem penalizovať, napr. fa vystavená v roku 2000 a uhrádzaná postupne v priebehu rokov 2000-2002. Môžem vystaviť penalizačnú faktúru teraz. O penalizácií sa píše len v zmluve o dielo, vo faktúre takáto poznámka nie je. V ktorom zákone nájdem konkrétnu zmienku, koľko rokov dozadu môžem penalizovať. Odberateľ neplatil a ja som bola penalizovaná zo strany DÚ. Chcem to urobiť spätne. Je to možné? Skúste mi niekto pomôcť.
Ďakujem.
Ivenka
16.05.05,18:47
Tak s tými FA by zaujímalo aj mňa. Napr.fa za službu ale nemám uzatvorenú žiadnú zmluvu - môžem niečo penalizovať ?
A čo sa týka SP a ZP. Viem, že niekedy platilo, že penále do soc.si mal subjekt vypočítať sam a odviesť. Zo ZP mi poslali rovno Platobný výmer. Keďže som nemala čas to skontrolovať tak som tu smiešnu sumu zaplatila. Keď mi na obratovke vychádzali hluposti, sadla som si k tomu, odsuhlasila a zistila,že Platobný výmer mi poslali Košice - nedoplatok za 12/04 a bol tuším marec. Platby som odsuhlasila s Blavou a sadlo nam to. Mala som preplatok. Takže v Ke v Spoločnej idu platby 3 mesiace v ramci jednej zdravotnej poisťovne. Mam im poslať penalizačku ?
alica
17.05.05,08:35
penále je naštastie 0.05% z dlžnej sumy za každý omeškaný deň - aj to je dosť, do 100,- Sk sa nevyrubuje, poisťovňa môže odpustiť.
Rooibos
14.05.08,15:18
Ahojte,
viete mi poradit, ci stale plati postup socialnej poistovne pri nedoplatku na poistnom, ze najprv vyzve na zaplatenie, resp. posle platobny vymer, alebo hned zacne exekuciu?

Diki za info. R.
veronikasad
14.05.08,15:44
Ahojte,
viete mi poradit, ci stale plati postup socialnej poistovne pri nedoplatku na poistnom, ze najprv vyzve na zaplatenie, resp. posle platobny vymer, alebo hned zacne exekuciu?

Diki za info. R.
SP posiela rozhodnutie, v ktorom uloží dlžnu sumu uhradiť do 30 dní. Ak sa tak nestane, zrejme potom nasleduje exekúcia.

-------
Veronika
adi11
14.05.08,15:45
Ahojte,
viete mi poradit, ci stale plati postup socialnej poistovne pri nedoplatku na poistnom, ze najprv vyzve na zaplatenie, resp. posle platobny vymer, alebo hned zacne exekuciu?

Diki za info. R.
a kedy platil taký postup, že SP vyzvala na zaplatenie nedoplatku ? ja si nespomínam...
keď viete, že máte nedoplatok treba to čím skôr zaplatiť, vyhnete sa plateniu penálov
veronikasad
14.05.08,15:52
a kedy platil taký postup, že SP vyzvala na zaplatenie nedoplatku ? ja si nespomínam...
keď viete, že máte nedoplatok treba to čím skôr zaplatiť, vyhnete sa plateniu penálov
S postupom, ktorý som opísala vyššie som sa stretla u klienta minulý týždeň. Ide o nedoplatok za február 2008. Ostatné mesiace má uhradené.

-------
Veronika