Michaela76
15.09.08,18:47
Ako by ste viedli evidenciu alkoholu, ak:
1. kasíno má vlastný bar, kde bude klasicky predávať okrem iného aj alkohol
2. kasíno bude podávať konzumáciu hráčom kasína zadarmo (aj alkoholické nápoje)

nie je mi jasné ako to potom bude vo vzťahu k colnému úradu a ako vyrátam spotrebnú daň za alkohol. to čo rozdá kasíno zadarmo by som predsa nemala odaniť, keďže na tom nič nezarobí. a čo účtovníctvo? do spotreby budem dávať asi všetko. nestretol sa niekto s niečím takým?

vopred dík za pomoc
Excise Duty
15.09.08,17:03
Ako by ste viedli evidenciu alkoholu, ak:
1. kasíno má vlastný bar, kde bude klasicky predávať okrem iného aj alkohol
2. kasíno bude podávať konzumáciu hráčom kasína zadarmo (aj alkoholické nápoje)

nie je mi jasné ako to potom bude vo vzťahu k colnému úradu a ako vyrátam spotrebnú daň za alkohol. to čo rozdá kasíno zadarmo by som predsa nemala odaniť, keďže na tom nič nezarobí. a čo účtovníctvo? do spotreby budem dávať asi všetko. nestretol sa niekto s niečím takým?

vopred dík za pomoc

A prečo chcete vyrátavať spotrebnú daň? Veď predsa do kasína nakupujete už dávno zdanený alkohol, predpokladám, že tam nepredávate, resp. nepodávate nelegálny alkohol. Pre vás platia iba povinnosti vyplývajúce z ustanovenia § 44 zákona č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu v znení neskorších predpisov.
Michaela76
16.09.08,18:36
nooo, veď ano. ja som v tomto začiatočník a tresla som skôr niečo, než som si to uvedomila. jasné, že žiadny nelegálny alkohol, to by im asi dlho nevydržalo....
Takže otázka znie: ako vykážu alkoholické nápoje, ktoré rozdajú a nebudú mať z nich žiadny zisk, vo vzťahu k colnému úradu a k účtovníctvu?