Aankaa
15.09.08,20:31
Poprosím o radu: Chcem zamestnať ľudí vo svojej sro, miesto výkonu práce budú mať vo Francúzsku na základe Dohody o dočasnom pridelení medzi mnou a francúzskou spoločnosťou. Aké povinnosti mi vyplývajú čo sa týka miezd a mzdových odvodov, cestovných náhrad, dane z príjmu, a DPH. Kto je platiteľom DPH a ako budem účtovať mzdy, DPH a 10 % zisk? Podotýkam, že nechcem vytvárať agentúru dočasného zamestnania.
Veľmi pekne ďakujem.:)
liba2
15.09.08,21:34
Aankaa
16.09.08,08:09
Ďakujem, čítala som si to už skôr, ale aj tak mi nie je jasných zopár vecí, napr. Stravné. Som povinná stravné platiť v plnej výške, t.j. 18-24 hod - 230,- Sk, alebo až 45 Eur ako je stanovené pre Francúzsko. Dúfam, že vreckové im platiť nemusím, alebo áno? V prípade, ak ľudia budú robiť na turnusy - 4 týždne tam, dva týždne doma, ako sa posudzuje čas? DPH mi je jasné, platí zahraničný odberateľ v mieste dodania služby, ale ak prekročím 1,5 mil, nevzťahuje sa to potom už na mňa?
Má niekto skúsenosti s takouto situáciou? Veľmi ďakujem.:)
robika
25.09.08,06:01
Dobrý deň všetkým,

chcem poprosiť o radu:

Budeme mať možnosť zamestnať občanov SR a výkon práce bude v zahraničí (Maďarsko, ČR, Poľsko) u užívateľského zamestnávateľa. Bude sa jednať o nekvalifikované pozície (práca na výrobných linkách). Lenže podľa slov UPSVaR-u, agentúra dočasného zamestnávania už môže zamestnávať ľudí iba pokiaľ títo zamestnanci budú pracovať na území SR a nie v zahraničí.

Neviem čo teraz? Minulý rok sa to ešte dalo a nejako sa mi nechce veriť, že odrazu by všetky firmy museli tieto aktivity zastaviť. Ale tak sa mi vyjadrili k tejto problematike.

Môže mi niekto poradiť, ako sa dá postupovať? Je treba urobiť ADZ alebo nie? Ak netreba ADZ, a zamestnáme ich ako zamestnancov sro-čky ako sa potom postupuje?

Ďakujem za pomoc!
robika
25.09.08,09:12
Ak môžete, poraďte mi prosím.

Veľmi ďakujem.