Fred666
16.09.08,06:17
Zdravim vsetkych priatelov slobody a biznisu :)
Chcel by som sa opytat
1. akym sposobom co najjednoduchsie zalozit malu firmu, ktora by sa zaoberala vyrobov roznych oznameni (vizitky, maturitne, svadobne....). Vybavenie firmy: notebook asi aj s legalnym softwerom :),vykonnejsia laserova tlaciaren, kvalitny fotoaparat. (myslim ze by som dokazal vyrazne podliezt ceny konkurencie pri nizsich nakladoch na prevadzku. Co je lepsie mat to ako zivnost alebo firmu? nemam v tom 100% prehlad co sa oplati viac...
2. da sa ta firma prevadzkovat v byte kde byvam? Nepotrebujem specialne priestory ak to chcem vsetko realizovat viac-menej len postou a cez telefon?
3. ak Vas napadne nieco extra na co by som nemal zabudnut, budem velmi rad.
Dakujem za pomoc
Aendy
16.09.08,06:53
Zdravim priatelu,no na zaciatok ti uplne staci zivnost, nerobis az s takymi vysokymi cenami a hodnotnymi objednavkami aby si nemohl rucit svojim majetkom, ked sa rozbehne mozes dat s.r.o., prevadzku mozes mat aj doma, to nie je problem ale to je dobre byt zivnostnik a prevadzku doma, no a okrem notebooku, tlaciarne, a dobrej reklamy nepotrebujes asi nic, a ten fotak? to aby si mohol tych na tie oznamka aj fotit, ano? to tiez v pohode a pokial mas legalny software a kvalitnu tlac tak nie je problem,

Takze zivnost a prevadzku mozes mat doma,
dufam ze som aspon trosku pomohol
Fred666
18.09.08,21:14
diki pekne za napomocnu odpoved...
uz len riesim otazku nad vhodnym vyberom tlaciarne. pretoze chcem aby to bolo aj kvalitne a zaroven musim podliezt cenu konkurencie hmm :(
offset je najlepsie riesenie lenze ja nemam v plane az taku velku a nakladnu tlac :) aj digitalna je draha tak co poradite???
a este raz diki
Aendy
19.09.08,06:59
Osobne by som odporucil nieco taketo:

Xerox Phaser 7760 neviem ci je to mozne takto zverejnit, ale na zaciatok je to isto dobre,
iriska
19.09.08,07:40
Len by som chcela podotknúť, že ak chceš mať kvalitné vybavenie a kupovať kvalitný a niekedy aj extravagantný papier tak s tým cenovým podlezením konkurencie by som váhala. Ale nekritizujem - keď si získaš svoju klientelu, ani ceny nie sú prekážkou.
Aendy
19.09.08,09:29
Suhlasim s Iriskou? (neviem ci sa sklonuje),
podla mojho skromneho nazoru :) zacat so zameranim na najnizsiu cenu, nie je najlepsie, cesta kvality je trosku ina, ale ponuka moznosti rastu, narodziel od najnizsej ceny, ktora vzdy obmedzuje aj v kvalite aj pri ohlade na konkurenciu
Zita5
19.09.08,09:54
Treba si uvedomiť , vizitky ponúkajú už na každom kroku realatívne za nízku cenu , svadobné oznámenia a skutočne pekné,exkluzívne a kvalitné ponúka každý Svadobný salón, či požičovňa sadobných šiat .
Maturitné oznámenia idú od septembra do decembra . Netreba však zabudnúť , že dnes nie sú v móde len klasické MO , ale požadujú aj výsek týchto MO .

Takže nespoliehať sa len na tento artikel .
Fred666
20.09.08,21:44
mate pravdu co sa tyka kvality. Ja by som sa chcel specializovat (aj ked uz po precitani vasich spravnych nazorov zacinam pochbovat) hlavne na tie maturitne oznamka.
1. Ved studenti pozeraju hlavne na cenu...
2. pri dobrej reklame a troche stastia je mozne vytlacit aj 100 000 kusov rocne (ak trieda zoberie 1500ks x cca 80 tried po celom SVK) to je 120 000Ks a myslim si ze este veeeelmi vela tried ostane pre konkurenciu... ked berieme do uvahy ze bezna cena za 1Ks je cca 5-7Sk tak je to velmi pekny prijem.
3. Vsetko vsak zalezi od nakladov na tlac takze moj momentalny problem je najst vhodne zariadenie ktore to zvladne
4. oznamka sa objednavaju aj na konci 3. rocnika takze robota by bola od maja do decembra v pohode...
diki pekne za reakcie
kabul
22.09.08,08:28
niesom si istý či notebook je správna voľba pre grafiku aspon si vyber so 17" monitorom
-taka kvalitna a ekonomická tlačiaren stojí od 300tis Sk hore
o offsetoch ani nehovorim.....o nich sníva nejedna reklamka

zrejme sa ti zíjde aj rezačka ak neplánuješ používať pravítko a nôž prip nožnice :D

ozaj máš nejaké ukážky? nech zhodnotíme...
Zita5
22.09.08,08:39
mate pravdu co sa tyka kvality. Ja by som sa chcel specializovat (aj ked uz po precitani vasich spravnych nazorov zacinam pochbovat) hlavne na tie maturitne oznamka.
1. Ved studenti pozeraju hlavne na cenu...
2. pri dobrej reklame a troche stastia je mozne vytlacit aj 100 000 kusov rocne (ak trieda zoberie 1500ks x cca 80 tried po celom SVK) to je 120 000Ks a myslim si ze este veeeelmi vela tried ostane pre konkurenciu... ked berieme do uvahy ze bezna cena za 1Ks je cca 5-7Sk tak je to velmi pekny prijem.
3. Vsetko vsak zalezi od nakladov na tlac takze moj momentalny problem je najst vhodne zariadenie ktore to zvladne
4. oznamka sa objednavaju aj na konci 3. rocnika takze robota by bola od maja do decembra v pohode...
diki pekne za reakcie

K bodu 2/ - treba sa držať pri zemi . Neberiem Vám ilúzie , ale realita býva však trochu iná .