caucico
16.09.08,07:38
Ahojte poraďáci,
prosím vás, čo znamená: "odvod súm na zabezpečenie dane platiteľom príjmu za august 2008."
ďakujem
Tweety
16.09.08,05:39
Ahojte poraďáci,
prosím vás, čo znamená: "odvod súm na zabezpečenie dane platiteľom príjmu za august 2008."
ďakujem
Nebudú to preddavky ?

§ 44
Zabezpečenie dane
Na začiatok (1) Správca dane môže rozhodnutím uložiť fyzickým osobám a právnickým osobám, aby pri peňažnom plnení poskytnutom inému daňovníkovi zrážali na zabezpečenie dane sumu zodpovedajúcu polovici sadzby dane podľa § 15 z peňažného plnenia. Suma zabezpečenia dane sa považuje za preddavok na daň.
caucico
16.09.08,05:41
našla som na internete povinnosti podnikateľov,ktorý majú dnes povinnosti: Odvodové povinnosti podnikateľov súvisiace s daňou z príjmov
15. september 2008 je posledným dňom pre splnenie nasledujúcich povinností podnikateľov a zamestnávateľov:

odvod dane z príjmov vyberanej zrážkou z príjmov vyplatených daňovníkovi v auguste 2008,
odvod súm na zabezpečenie dane platiteľom príjmu za august 2008.
Keďže 15. september je štátny sviatok, tento termín sa posúva na utorok 16. 9. 2008.
a ja som si nie ista,čo to je.
invest
16.09.08,05:51
nie sú to preddavky. Pozri § 44 zákona o dani z príjmov
caucico
16.09.08,05:56
nie sú to preddavky. Pozri § 44 zákona o dani z príjmov
som si čítala ten zákon,ale moc mi nepomohol..
Paula
16.09.08,06:00
našla som na internete povinnosti podnikateľov,ktorý majú dnes povinnosti: Odvodové povinnosti podnikateľov súvisiace s daňou z príjmov
15. september 2008 je posledným dňom pre splnenie nasledujúcich povinností podnikateľov a zamestnávateľov:

odvod dane z príjmov vyberanej zrážkou z príjmov vyplatených daňovníkovi v auguste 2008,
odvod súm na zabezpečenie dane platiteľom príjmu za august 2008.
Keďže 15. september je štátny sviatok, tento termín sa posúva na utorok 16. 9. 2008.
a ja som si nie ista,čo to je.


Ak bola mzda/odmena vyplatená a teda daň zrazená v auguste, potom povinnosť odviesť ju je do 15.9. (pokiaľ je dňom pracovným)Ak zametnanec (TPP,dohoda) má hrubý príjem do 5.000 vrátane a nemá podpísané Vyhlásenie (neuplatňuje si nezdaiteľnú časť), potom jeho príjem je zdaňovaný zrážkovou daňou.
caucico
16.09.08,06:27
Ak bola mzda/odmena vyplatená a teda daň zrazená v auguste, potom povinnosť odviesť ju je do 15.9. (pokiaľ je dňom pracovným)Ak zametnanec (TPP,dohoda) má hrubý príjem do 5.000 vrátane a nemá podpísané Vyhlásenie (neuplatňuje si nezdaiteľnú časť), potom jeho príjem je zdaňovaný zrážkovou daňou.
ďakujem ti,fakt si mi pomohla.. a takže to sa netyka klasických miezd a odvodu dane? odvody pri klasických mzdách musia byť odvedené do konca mesiaca (mzda za august-odvody do konca mesiaca september).
Paula
16.09.08,06:40
Ak ide o preddavky na DzP (teda nie daň vyberanú zrážkou), potom:

Zamestnávateľ odvedie zrazené preddavky na daň znížené o úhrn daňového bonusu najneskôr do piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, ak daňový úrad na žiadosť zamestnávateľa neurčí inak.
caucico
16.09.08,06:50
Ak ide o preddavky na DzP (teda nie daň vyberanú zrážkou), potom:

Zamestnávateľ odvedie zrazené preddavky na daň znížené o úhrn daňového bonusu najneskôr do piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, ak daňový úrad na žiadosť zamestnávateľa neurčí inak.
Mockrát vďaka.. a príjemny deň prajem.
jaja99
16.09.08,07:19
Zabezpečenie dane je napr. daň zrazená z príjmu, ktorý je vyplácaný do iných štátov a zdroj je v SR. Napr. príjem za nájom hnuteľných vecí umiestnených v SR a prenajímateľ je osoba z iného štátu. Zahrnuté pod pojem licenčné poplatky.