stromcok
16.09.08,10:05
Prijemny den, prosim Vas poradi mi niekto ohladne takehoto problemu? Mam letnu kuchynu, ktora je postavena na hranici pozemku, sluzi aj ako plot a sused zrazu po 30 rokoch trva na jej zburani, pretoze inak mi nepovoli zateplit. Zaujimave je, ze doposial mu to nevadilo, az kym som ho nezacal upozornovat na ohrozovanie nasho domu jeho velkym, starym orechom, ktory bol 1/3 na nasom pozemku. Kedze ja som RD kupil od povodneho majitela, nemam ziaden pisomny suhlas so stavbou na hranici pozemku z minulosti, vie mi prosim Vas niekto poradit ako sa dokazem branit? Ci ju musim zburat? Dakujem.
Zoltán Kovács
16.09.08,08:10
Prijemny den, prosim Vas poradi mi niekto ohladne takehoto problemu? Mam letnu kuchynu, ktora je postavena na hranici pozemku, sluzi aj ako plot a sused zrazu po 30 rokoch trva na jej zburani, pretoze inak mi nepovoli zateplit. Zaujimave je, ze doposial mu to nevadilo, az kym som ho nezacal upozornovat na ohrozovanie nasho domu jeho velkym, starym orechom, ktory bol 1/3 na nasom pozemku. Kedze ja som RD kupil od povodneho majitela, nemam ziaden pisomny suhlas so stavbou na hranici pozemku z minulosti, vie mi prosim Vas niekto poradit ako sa dokazem branit? Ci ju musim zburat? Dakujem.

Ak tá stavba stojí už 30 rokov, tak zrejme aj na katastri je zakreslený. Dodatočne sused môže veľké nič.

Nerozumiem tomu, že nebude súhlasiť so zateplením. Načo potrebuješ súhlas suseda na zateplenie domu? Jedine ak stena domu tiež je na hranici pozemku, ale o tom si neuviedol nič.
stromcok
16.09.08,08:28
Praveze nie je zakreslena, ide o drobnu stavbu a v liste vlasnictva su to zastavane plochy, dom je v poriadku, sused proste trva, ze ma cez svoj pozemok nepusti, i ked som ho upozornil aj na obciansky zakonnik, neviem presne ako dalej postupovat, rozhovor s nim som si nahral a dnes som mu poslal doporuceny list ohladne umoznenia zateplenia, som si avsak stopercentne isty, ze list nepreberia.
stromcok
16.09.08,08:34
Aby to bolo kompletne, uz osta va zateplit iba jednu stenu, ktoru zateplim jedine z jeho pozemku...ospravedlnujem sa za neuplne info a vopred dakujem za rady
Heleč
16.09.08,09:00
Máte ohlásenie na mestskom úrade (ak ide len o zateplenie)?
Ak áno tak potom mu úrad určí kedy Vám musí sprístupniť pozemok. Vy zrejme dostanete obmedzenie od - do kedy to musíte spraviť. Mali sme podobný problém. Chce to trochu viac času, ale dá sa.
Starú stavbu môžete dodatočne zlegalizovať a samozrejme môžte žiadať aby orech z Vášho pozemku odstánil.
stromcok
16.09.08,09:59
Dakujem za info, zo stromom boli poriadne problemy, no nastastie potom az ked som to zacal riesit cez obec, ktora ma prv odpisala, odvolal som sa a potom sa to dalo do pohybu, cize treba dat ziadost o riesenie na obecny urad?Inac ta stavba je len mala letna kuchyna v liste vlastnictva len ako zastavana plocha, a v pripade legalizacie s tym sused urcite nebude suhlasit, pretoze prvho trapila statika a ked som mu oznamil, ze nech mi da papiar, ze letna kuchyna ohrozuje niekoho, potom to budem riesit, ide tu o pomstu povodnej majitelke, ktora letnu kuchynu v letnom obdobi vyuziva a ja jej ju nemozem zburat...