Marekova
16.09.08,11:20
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či náhodou niekto nemá skúsenosti s prehlásením už registrovanej pokladne na inú adresu. Napr. mám registrovanú pokladňu v Poprade a chcem ju premiestniť do Banskej Bystrice. Stači ak na daňový úrad napíšem formou listu oznámenie podpísané konateľom?? Nikde som sa nedočítala ako v takomto prípade postupovať..:mee:

Ďakujem
Zoltán Kovács
16.09.08,09:21
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či náhodou niekto nemá skúsenosti s prehlásením už registrovanej pokladne na inú adresu. Napr. mám registrovanú pokladňu v Poprade a chcem ju premiestniť do Banskej Bystrice. Stači ak na daňový úrad napíšem formou listu oznámenie podpísané konateľom?? Nikde som sa nedočítala ako v takomto prípade postupovať..:mee:

Ďakujem

Majiteľom pokladne ostáva tá istá spoločnosť?
Marekova
16.09.08,09:30
Áno, tá istá spoločnosť - zmena sa týka len a len adresy
Paula
16.09.08,09:31
Mám skúsenosť, že musí ísť "majiteľ" osobne na DÚ, pričom je urobený úradný záznam do "prvej" knihy pokladnice.
Marekova
16.09.08,09:49
Len s takouto formou prehlásenia pokladne ma môj šéf rovno vyhodí z kancelárie - sme akciovka so 40 prevádzkami a nikdy nedonútim šéfa, aby chodil na DÚ riešiť takéto problémy - žiaľbohu..
Paula
16.09.08,09:51
Overte si postup u správcu dane:)
Zoltán Kovács
16.09.08,10:07
Len s takouto formou prehlásenia pokladne ma môj šéf rovno vyhodí z kancelárie - sme akciovka so 40 prevádzkami a nikdy nedonútim šéfa, aby chodil na DÚ riešiť takéto problémy - žiaľbohu..

A čo tak splnomocnenie na vykonanie zmien jednému zo zamestnancov?
Paula
16.09.08,10:14
Neprotestujem, nám sa to tak nepodarilo, musel ísť šéf. A to išlo o ten istý DÚ a pokladňa sa sťahovala len o dve čísla na tej istej ulici.
Preto by som sa informovala u správcu.
Marekova
16.09.08,10:22
Súhlasím a myslím si, že by sa mi to takto aj mohlo podariť - splnomocnenie na registráciu pokladní už mám a akceptujú ho, takže s prehlásením by tiež nemal byť problém..vyskúšam a dám vedieť ako som dopadla na DÚ.
tinulli
17.09.08,12:02
ja som bola odhlásiť staré, rozumej "neeurové", pokladne, a nemam ani splnomocnenie, a nerobili mi žiadny problém. Dokonca ani OP si odo mňa nepýtali....Boli tam veľmi zlatí...