asasa
16.09.08,10:40
Dobry den, chcem sa opytat ako riesit bezohladnych susedov ktory byvaju nad nasim bytom. Ich pubertalny syn /myslim ze aj otec/ velmi dupe nakolko naslapuje celou silou na pety. Ale dupe nonstop. Rano,poobede o jednej v noci. Boli sme im to povedat aj v noci aj cez den, a oni razia teoriu zatlkat,zatlkat. Jeho otec s kludom anglicana nam povie do oci ze od nich tie dupoty nejdu, ze sa to siri panelmi odinakadial aaale hlavne ze oni maju doma klud! Tie dupoty kopiruju podoris bytu a ked ide cez dvere, pekne fest s nimi buchne a dupe dalej, dupe,dupe, syn radsej spava u babky a ja som uz z toho na prasky, ked idem domov chyti ma depresia. Co mozem s tym urobit? Mozem ich zazalovat aby si urobili podlahy ktore splnaju to co maju a financnu nahradu za moje paradne podlomene zdravie? Dva roky /pred dvomi rokmi sme ten byt kupili a vela don investovali/ to trva a uz fakt nevladzem, ten byt je NEOBYVATELNY. Investovali sme do sadrokartonu a protihlukovej vaty ale tie dupoty ktore robi petou, uz fakt inak nevieme odstranit. Vsetci sa mi cuduju preco som taka nestastna ze niekto dupe, ale pochopi to len ten kto to zazil. TO SU SUSTAVNE DUNIVE DUPOTY, rezonuje sklo v sekretari, neskutocne to duni. ako ked na Trnavskom myte ide nad podchodom elektricka. prosim Vas poradte niekto, chcem to riesit inteligentne v ramci zakona ale verte ze mam pekne tyky tam nabehnut a mladeho prefackat ked otec na vychovu syna kasle. Velmi pekne dakujem za vas cas. sasa
Chobot
16.09.08,09:59
Dobry den, chcem sa opytat ako riesit bezohladnych susedov ktory byvaju nad nasim bytom. Ich pubertalny syn /myslim ze aj otec/ velmi dupe nakolko naslapuje celou silou na pety. Ale dupe nonstop. Rano,poobede o jednej v noci. Boli sme im to povedat aj v noci aj cez den, a oni razia teoriu zatlkat,zatlkat. Jeho otec s kludom anglicana nam povie do oci ze od nich tie dupoty nejdu, ze sa to siri panelmi odinakadial aaale hlavne ze oni maju doma klud! Tie dupoty kopiruju podoris bytu a ked ide cez dvere, pekne fest s nimi buchne a dupe dalej, dupe,dupe, syn radsej spava u babky a ja som uz z toho na prasky, ked idem domov chyti ma depresia. Co mozem s tym urobit? Mozem ich zazalovat aby si urobili podlahy ktore splnaju to co maju a financnu nahradu za moje paradne podlomene zdravie? Dva roky /pred dvomi rokmi sme ten byt kupili a vela don investovali/ to trva a uz fakt nevladzem, ten byt je NEOBYVATELNY. Investovali sme do sadrokartonu a protihlukovej vaty ale tie dupoty ktore robi petou, uz fakt inak nevieme odstranit. Vsetci sa mi cuduju preco som taka nestastna ze niekto dupe, ale pochopi to len ten kto to zazil. TO SU SUSTAVNE DUNIVE DUPOTY, rezonuje sklo v sekretari, neskutocne to duni. ako ked na Trnavskom myte ide nad podchodom elektricka. prosim Vas poradte niekto, chcem to riesit inteligentne v ramci zakona ale verte ze mam pekne tyky tam nabehnut a mladeho prefackat ked otec na vychovu syna kasle. Velmi pekne dakujem za vas cas. sasa

Takéto témy tu už boli preberané - pozri sem:

http://www.porada.sk/t36662-susedia-a-hluk-v-byte-do-22-00-a.html

http://www.porada.sk/t39386-nocny-klud.html
poisonkatka
16.09.08,10:21
nad nami zase byvaju mladi muzikanti a ti hraju v byte na plne pecky na syntaku a este k tomu spievaju..a to mame cely vikend..len co ich otec vytiahne paty z domu, hned zacnu hrat :-(
arizona
16.09.08,10:40
Asasa, presne Ťa chápem o čom píšeš:mee::rolleyes:! Tiež sme mali takých susedov.Neustály dupot,treskot,hlučná hudba,polnočné upratovanie hrncov v drese,okolo polnoci hádky a do rána udobrovačky:rolleyes:...
Prosby a upozorňovania nepomáhali ("ved to predsa nemôžete počuť"),hádanie by bolo zbytočné, na riešenie na nejakom úrade sme nemali chuť...
Chceli sme tiež investovať do odhlučnenia. Ale boli sme od serióznej firmy upozornení, že to moc nepomôže. Paneláky sú skrátka také.
Tak sme to vyriešili tým, že sme sa po rokoch presťahovali na dom. Keby som mala bývať v paneláku, tak po našich skúsenostiach jedine na vrchnom poschodí. Máš pravdu, kto to nezažil, ťažko pochopí.
Obrniť sa trpezlivosťou, alebo odsťahovať sa,iné možnosti asi nemáš.Veľa šťastia!
cactus
16.09.08,10:55
ja som sa tiež kvôli tomu odsťahovala, hoci som do bytu investova veeeeľmi veľa.
Aj som im v dobrej viere chcela kúpiť domáce papuče s podrážkou (nebolo by toľko dupotu) a len, len, že som nevyfasovala.....
elpka
18.09.08,07:08
Mám podobný problém sused nad nami 6 rokov v kuse prerába svoj bytík, to by nebolo až také strašné, keby s vŕtaním nezačal vždy o 20.00 hod, keď horko ťažko zaspávajú deti, ale zvyknúť sa dá na všetko až kým..........:o
Leila2006
18.09.08,07:43
Našťastie som podobné situácie nemusela zažiť, keďže bývame v dome, ale pri čítaní týchto príspevkov som si hneď spomenula na jedného nášho známeho, ktorý takto už roky vedie vojnu so susedmi nad nimi tiež kvôli dupaniu. On, keď susedia začnú dupať, vezme metlu a palicou tlčie do stropu, až tam má diery ako po streľbe a keď odíde z domu, tak zapne susedom na plno domáce kino. A takto si tam "spolunažívajú" už niekoľko rokov. Zrejme majú obe strany dosť pevné nervy. Čo na to ostatní susedia, to som sa nedozvedela.
simka999
18.09.08,07:59
Mám opačný problém. Susedia pod nami sa nasťahovali pred dvoma rokmi. Majú malé 4 ročné dieťa. 3 mesiace prerábali byt od 8:00 do 20:00 prežili sme to veď prerábať tie staré byty je potrebné. A nebola to sranda. nechodím do práce pracujem doma. viete si predstaviť prácu pri takom hluku. Nikdy som sa nesťažovala. veď aj my sme prerábali... to dieťa sústavne plače minule v kuse 45 min. uplne som bola z toho na nervy, ale čo možno je choré nesťažujem sa. Ale on sústavne že robíme hluk, pritom som celý deň sama doma, nepúšťam rádio, nemám deti proste nič sedím za PC a on stále vyzváňa, že máme prestať robiť hluk, lebo dieťatko spí, pritom chodí v čase keď je dieťa v škôlke aj v čase medzi 15:00 a 20:00. Minulý týždeň menili susedia pod nimi okná o 13:00 mi zazvonil bez pozdravu začal nadávať že kedy už konečne skončíme prerábať že sa potrebuje vyspať lebo je po nočnej, ke´d som mu udivená slušne povedala že prerábajú pod nimi otočil sa bez ospravedlnenia. Na druhý deň som sa pýtala susedy či sa bol u nich sťažovať, vivalila na mňa oči, že nie. Tak neviem za všetko sme zodpovední my......
Zdenkasz
12.03.11,05:56
ahoj asasa, mam ten isty problem, poradila si si ? :(
misoft
12.03.11,14:13
simka999: A najväčší gól by bolo, keby sa zúrivo dobíjal k tebe, pretože robíš hluk a ty by si práve vyšla z výťahu. Potom by si bola na koni ty, pretože hluk si evidentne nemohla robiť. Na tvojom mieste by som toho suseda počastoval pravými slovenskými šťavnatými nadávkami.
Je to len teória úvah :D