bianka117
16.09.08,12:12
Chcem sa spýtať, idem na posúdenie zdravotného stavu po 1 roku, invaliditu mam nad 70%. Po minuloročnom doporučení som si našla prácu (i ked sa teda necítim dobre)- vraj tento rok mi daju uz len polovičný invalidný dôchodok, môžu mi na základe toho, že pracujem a zarobim cca 8tis. Sk v hrubom znížiť invalidný dôchodok i ked zdravotný stav oproti minulemu roku je nezmeneny? Môzu sa ma pytat na výšku zárobku (teda keby chceli vidia to aj vo výkazoch)dakujem za odpovede.
feron
22.09.08,09:41
invalidný dôchodok je o zdravotnom stave nie o vedľajšom zárobku, hoci mám pocit a z počutia od ľudí na ID aj skúsenosť, že posudkoví lekári môžu "všetko"
Meggie32
22.09.08,10:07
No.. ja si myslím, že posudkoví lekári priznávajú podľa toho, kto koľko zaplatí... iste nie vždy a nie všetci (česť výnimkám) ale otvárame chránenú dielňu, takže ideme zamestnať nejakých zdravotne postihnutých a veru poviem vám, medzi uchádzačmi boli všeliakí ľudia... napr. dievča po mozgovej obrne, na jedno oko nevidelo, trochu zle počulo, na nohu tiež riadne krívalo a hovorila, že jemná motorika jej takmer vôbec nefunguje... a ona mala priznaných 40% ... tak kde hľadeli posudkoví lekári keď bola na prehodnotení?!?!?!
Stefan2005
22.09.08,10:44
... tak kde hľadeli posudkoví lekári keď bola na prehodnotení?!?!?!

... http://www.sme.sk/c/4069085/poistovna-ma-preverit-invalidov.html