k-a-t-k-a
16.09.08,13:37
Ahojte mám takú celkom jasnú otázku.Vystavila som DOBROPIS zaradím ho do záväzkov teda do došlých FA.Mám pravdu?
toria
16.09.08,11:40
ahoj ja mám na dobropisy inú evidenciu. DObropisy majú iné číslovanie, takže ich mám v jednom šanone, kde mám rozdelené došlé dobropisy a odoslané dobropisy. Ale myslím, že je to na tebe. Či sa mýlim?:D
k-a-t-k-a
16.09.08,11:43
Čiže kam si ho zaradím je čisto na mne?Pre mňa je to záväzok ktorý musím uhradiť tak ho asi dám do došlých FA snáď nič nepokazím.
toria
16.09.08,11:47
O.k. Len odporúčam nedávať ho v slede faktúr, daj si predelník a tam si daj ten dobropis. Ja som mávala faktúry s dobropismi spolu, ale jedna účtovníčka mi povedala, že auditorka ju upozonila na to, že to má byť oddelené a nie v slede. Vieš dávala FA, dobropis a zasa FA - takže daj si to oddelene, aj keď v rovnakom šanone, ale veď musíš mať číselný rad, a ten máš iný ako na faktúrach - NIE???
k-a-t-k-a
16.09.08,11:56
Dobropis očíslujem riadne ďalej ako prijatú faktúru a číselný rad bude v poriadku.Do knihy došlých FA do kolonky predmet fakturácie napíšem vrátený tovar-dobropis.