Zuna111
16.09.08,12:48
Ahoj,
obraciam sa na Vás, ako zodpovedných poraďákov : Kto mi vie poradiť, aké rezané kvety sú trvanlivé a odolné pri prevoze voči chladu ? Aby keď ich budeme darovať neboli odkväcnuté ?

ďakujem
kukučka
16.09.08,10:59
moje najmilšie, chryzantémy a frézie, okrem toho aj voňajú, čo sa dnes nedá povedať o veľa kvetoch, dokonca ani o ružiach, tie voňajú v záhradach, nie v obchodoch :mee:
Chobot
16.09.08,11:00
Ahoj,
obraciam sa na Vás, ako zodpovedných poraďákov : Kto mi vie poradiť, aké rezané kvety sú trvanlivé a odolné pri prevoze voči chladu ? Aby keď ich budeme darovať neboli odkväcnuté ?

ďakujem

Orchidea, kália, ...
Manual
16.09.08,17:28
Ahoj,
obraciam sa na Vás, ako zodpovedných poraďákov : Kto mi vie poradiť, aké rezané kvety sú trvanlivé a odolné pri prevoze voči chladu ? Aby keď ich budeme darovať neboli odkväcnuté ?

ďakujem
Najlepšie riešenie je kupovať "tuzemské" kvety, nie dovozové, tie nie sú prevážané na dlhé vzdialenosti v chladiacich kamiónoch. Pretože zmeny teploty kvetom neprospievajú, jednoducho sú potom také "vyfackané" a za 1-3 dni ako píšeš "odkväcnú". A potom podstatná vec je v akom štádiu zrelosti kvet kúpiš = ale to je už na dlhé vysvetľovanie. Ak ho kúpiš v štádiu zrelosti cca 90 % čo sa často stáva tak kvet ti doma "odkväcne" za 3 dni.Treba zistiť v kvetinárstve kto je dodávateľ atď... :)
michelle84
17.09.08,04:17
Orchidea chlad ani mráz neznesie. Chryzantémy sú najviac odolné mrazu. Záleží na tom, na akú príležitosť potrebuješ kvety a hlavne kedy. Kvety sa dajú zabaliť aj do papiera a zabezpečiť proti chladu počas prevozu, takže ...
Mackovka
17.09.08,04:35
Ja mám dobré skúsenosti s karafiátmi. Zasa idú do módy. Prevážala som ich uviazané ako kytica Beatrix na stránke www.mmflora.sk (záložka všetky kytice, druhá strana), výhodou bolo že sa nepolámu, ľahko znesú prevoz a dlho vydržia. Boli krásne ešte aj po týždni.