Libusa
16.09.08,13:09
Dobrý deň. Prosím o Váš názor. Firma mala v oprave auto. Konateľ prijal od dodávateľa pokladničný doklad . Suma na ňom presiahola 50000Sk teda si nemôžem uplatniť DPH. Snažila som sa aby mi vystavili faktúru vyjadrili sa že by to bolo pre nich náročné, ale na uplatnenie DPH môžem použiť rekapituláciu zákazky, keďže táto obsahuje všetky údaje, ktoré sú povinné vo faktúre. Mne sa to nezdá ,ale možno mám len nedostatok informácií.Môžem použiť rekapituláciu ako daňový doklad? ďakujem
Janurka
16.09.08,13:24
Nerozumiem tomu výrazu: "že by to bolo pre nich náročné". Sú platiteľmi dane? Ak áno, tak podľa § 71 sú povinní vyhotoviť faktúru. V tomto § je v odst.4 uvedené, čo ešte sa považuje za faktúru.
ecompka
17.09.08,05:34
Ja si myslim, ze ak rekapitulacia zakazky obsahuje vsetky nalezitosti podla paragrafu 71 moze sa povazovat za doklad k DPH.
Len aby tam boli vsetky údaje o odberatelovi aj dodavatelovi co majú byt.
Vladimír Ozimý
17.09.08,06:20
Dobrý deň. Prosím o Váš názor. Firma mala v oprave auto. Konateľ prijal od dodávateľa pokladničný doklad . Suma na ňom presiahola 50000Sk teda si nemôžem uplatniť DPH. Snažila som sa aby mi vystavili faktúru vyjadrili sa že by to bolo pre nich náročné, ale na uplatnenie DPH môžem použiť rekapituláciu zákazky, keďže táto obsahuje všetky údaje, ktoré sú povinné vo faktúre. Mne sa to nezdá ,ale možno mám len nedostatok informácií.Môžem použiť rekapituláciu ako daňový doklad? ďakujem

pre to aby sme si mohli v rámci tuzemska uplatniť daň na vstupe musíme dodržať podmienky § 49 a podmienky § 51 ods. 1 písm. a) - musíme mať faktúru. Faktúra je definovaná v § 71 zákona 222/2004 o DPH. Nie je podmienka aby doklad obsahoval názov faktúra aby sme ju mohli považovať za faktúru ale NÁLEŽITOSTI. Ak sú všetky náležitosti uvedené v § 71 na doklade potom pôjde podľa zákona o DPH vždy o faktúru. To znamená aj rekapituálácia môže byť faktúrou ak má všetky náležitosti...