evka-janekova
16.09.08,13:13
Kúpili sme domček,

pri preberaní nás majiteľ upozorňoval na mokré múry v 2 miestnostiach. Ale v tej eufórii sme to moc nepočúvali. Asi pred mesiacom som sa tak zadívala na stenu a všimla som si to. Mokré je od zeme asi do 40 cm, taký mokrý fľak. A za gaučom je to trocha vačšie. Dom inak nie je vlhký, ani plesnivý, nič.

Hladam nejakého človeka z okolia Považskej Bystrice, čo by sa nam na to prisiel pozrieť, prípadne zistit odkiaľ sa tá vlhkosť berie.

Pod domom je asi 5 m3 veľká žumpa, tak sme rozmýšľali, že už asi preteká do domu, ale nesmrdí to. Ide zima, tak mam strach, aby nam nepopukali steny.

Prosím ozvite sa niekto....

Krasny dník
220870
16.09.08,17:52
Dajte nejaké fotto.
jaros5
17.09.08,07:13
Kúpili sme domček,

.....Dom inak nie je vlhký, ani plesnivý, nič.
Hladam nejakého človeka z okolia Považskej Bystrice, čo by sa nam na to prisiel pozrieť, prípadne zistit odkiaľ sa tá vlhkosť berie.
Pod domom je asi 5 m3 veľká žumpa, tak sme rozmýšľali, že už asi preteká do domu, ale nesmrdí to. Ide zima, tak mam strach, aby nam nepopukali steny.
Prosím ozvite sa niekto....

Krasny dník
Daj viac informácií: ako starý je dom, z akého materiálu, pridaj foto - exteriér aj interiér;
Ideš na to dobre, v prvom rade treba zistiť odkiaľ sa tá vlhkosť berie a potom sa rozhodnúť, ako problém odstrániť.
Niekedy stačí odviesť vodu z pozemku;
V každom prípade skôr ako niečo podnikneš, sa poraď z odborníkom;
valca11
04.04.09,09:39
Dobrý deň, bývame asi v 50 ročnom domčeku, v podstate je suchý, neplesnivie, len ma trápi jedna stena, ktorá je asi do výšky 15cm mokrá. Už je to asi tretí rok. Nezhoršuje sa to, stále je to také isté. Nevieme si vysvetliť z čoho to môže byť. Ide o vnútornu stenu, medzi spálňou a chodbou. Všimla som si, že sa aj na zárubni, pri podlahe, ukazuje hrdza. Je to iba v jednej miestnosti. Ostatné múry sú suché.
kero64
04.04.09,15:29
Dobrý deň, bývame asi v 50 ročnom domčeku, v podstate je suchý, neplesnivie, len ma trápi jedna stena, ktorá je asi do výšky 15cm mokrá. Už je to asi tretí rok. Nezhoršuje sa to, stále je to také isté. Nevieme si vysvetliť z čoho to môže byť. Ide o vnútornu stenu, medzi spálňou a chodbou. Všimla som si, že sa aj na zárubni, pri podlahe, ukazuje hrdza. Je to iba v jednej miestnosti. Ostatné múry sú suché.
Pri tvojom probléme ma napadá iba jedna možnosť. Povolila hydroizolácia a vlhkosť ti nasiakava zo spodu spod podlahy. Ak by ti tam viedlo potrubie a praskol by, vlhlo by to viac, ale to nieje tento prípad.