poisonkatka
16.09.08,13:34
Chcem sa spytat, ci viem cez D-Link zosietovat notebook s PC tak, aby som vedela prezerat cez notebook obsah zdielanych suborov PC. D-Link mam na to, aby som mohla chodit na internet aj z notebooku. Dalo by sa tymto sposobom chodit aj na PC z notebooku, prip. kopirovat z jedneho na druhy?
Flymaster
16.09.08,16:06
Ano, da sa to :)

V prvom rade potrebujes share-ovat folder, do ktoreho chces ist.. daju sa zoshareovat aj cele disky, ak botrebujes mat vsade pristup. Otvoris si My Computer (Tento Pocitac), kliknes na dany disk pravym tlacitkom na mysi, zvolis si "Sharing..." (Zdielanie), povolis zdielanie (mozes nastavit aj tym - read only, write) a nastavis si nazov zdielaneho disku/adresara.

Z druheho pocitaca sa pripojis tak, ze si otvoris "My Network Places" a tam najdes nazov siete (workgroup). Tu chcem podotknut, ze na oboch pocitacoch by si mala mat nastavenu rovnaku goup (ak sa mylim, tak ma opravte)... Najdes si tam dany zdielany disk/folder a mozes makat :)

Ak to planujes castejsie, je dobre si shareovany disk tzv. namapovat na niektore z volnych pismen, aby si stale nemusela hladat ten folder cez network places. Ak mas druhy pocitac nastaveny tak, ze sa prihlasujes cez meno a heslo, je dolezite nastavit aj toto, aby ta tam ten druy pocitac pustil.. vskratke asi takto :D
poisonkatka
18.09.08,07:09
dakujem, vyskusam..keby so nieco nevedela, tak ti mozem poslat ss?
poisonkatka
18.09.08,12:02
no takze podarilo sa mi oba pocitace umiestnit do siete, su v spolocnej group...ale mam problem

na pocitaci viem kopirovat iba z notebooku do pocitaca (potrebujem to naopak-dostat filmy z PC do notebooku), pri kopirovani z pc do notebooku odo mna chce administratorske heslo

na notebooku sa vobec neviem pripojit na pocitac (neplatna cesta)
Fero11
18.09.08,12:42
No tak to su typicke problemy s win sharingom, da sa to nastvit cez pouzivatelske konta, zapnes guest a blablablablablabla, neskusal som to. Samozrejme vela veci blokuje aj firewall, ten windowsacky by to nemal blokovat, ale iny moze.
Ja by som odporucil, stahni si cerberus http://www.slunecnice.cz/sw/cerberus-ftp-server/ a na druhej strane to nastavis napr. v total commandery a mozes veselo presuvat subory. Je to moc jednoduche.
mpca
18.09.08,12:51
Ja ponukam upne ine riesenie, aj ked je to skrabanie pravou rukou za lavym uchom.
Ak nahodou pouzivate ICQ a mate dva ICQ ucty, riesit sa to da tak ze prihlasite sa na icq na desktope a notebooku, potom tie subory odoslete cez icq z desktopu do noteboku. Samotny prenos bude vcelku rychly kedze prenos nebude cez internet ale cez router.
Mam to odskusane zo susedom sme si posielali takto desiatky suborov.