stanka08
16.09.08,14:17
Ahojte, poradíte niekto ako zhodnotiť peniažky? S nehnuteľnosťami je to už rizikové (a treba na to veľku kopu peňazí) ... do čoho sa dá investovať - nie s veľkým rizikom, a s kratšou dobou návratnosti? (O fondy v bankách nemám záujem, klamú a keï sa fondu nedarí, majú plno výhovoriek a oni nic, oni len muzikanti.) Ja len, či by sa tu našli ľudia, ktorí by mali záujem podiskutovať aj na túto tému. Možno máte kontakty na ľudí zo západu, viete aký je tam trend a pod. Alebo máte extra bystrú hlavičku. ;) Aj keď chápem, že know how asi ťažko len tak niekto bude chcieť prezrádzať ... Ako jednotlivec vás však asi veľmi neohrozím, či áno? (Rada aj svojimi názormi-ak budem vedieť - prispejem do diskusie.)
misomiso
16.09.08,12:23
Napisam, ako by som investoval ja.

1. najlepsie vytvorit vlastny biznis, ak jed zo zaciatku skromny. Treba zacat v oblasti, ktoru dobre ovladas, poznas a ktora ta bavi.

2. pridas sa k niekomu znamemu, komu bezi biznis a potrebuje investovat (napr ja:)

Rizika su samozrejme spojene aj s jednou aj s druhou moznostou. Na rozdiel od investicii do bank a fondov (kde ponukaju bud stratu, alebo 5% "zisk" pri 7% inflacii :)) tu vsak existuju obe mozne varianty - teda nie len strata, ale aj zisk, a dokonca aj slusny zisk.
stanka08
16.09.08,12:38
OK, to, čo navrhuješ je reálne možno pre osobu, ktorá to bude robiť ako hlavné povolanie. Asi som to nepresne uviedla, investovanie som myslela v menšom rozsahu, teda, čo sa dá zvládať popri práci. To po prvé. A po druhé ... keby som aj brala tvoj návrh, čo osoba, ktorá je vo viacerých veciach skôr priemerná (a popri práci a iných povinnostiach sa jej nedá -nedarí vycibriť aspon jednu tú oblasť alebo možno nevie ktorú cibriť ;) ).

Myslíte si niekto, že sa dá zarobiť na výkyve nejakej meny (príp. ešte aj eura?)
misomiso
16.09.08,14:31
OK, to, čo navrhuješ je reálne možno pre osobu, ktorá to bude robiť ako hlavné povolanie. Asi som to nepresne uviedla, investovanie som myslela v menšom rozsahu, teda, čo sa dá zvládať popri práci. To po prvé. A po druhé ... keby som aj brala tvoj návrh, čo osoba, ktorá je vo viacerých veciach skôr priemerná (a popri práci a iných povinnostiach sa jej nedá -nedarí vycibriť aspon jednu tú oblasť alebo možno nevie ktorú cibriť ;) ).

Myslíte si niekto, že sa dá zarobiť na výkyve nejakej meny (príp. ešte aj eura?)

Eur avoci comu? Voci SKK urcite nie. Samozrejme, vzdy bude Euro kolisat k USD, JPY a inym menam, ale tam sa pravdepodobnost vynosu mensia ako pravdepodobnost straty - v tvojom pripade urcite.


Ak sa povazujes za "priemerneho" cloveka, tak stale pripada ta druha moznost - s niekym sa spojit.
ROBIN111
16.09.08,19:39
...investovať - nie s veľkým rizikom, a s kratšou dobou návratnosti?Toto sú dve protichodné podmienky.
Čo je to "drobnejšia investícia"?
ajobs
16.09.08,19:47
Áno, musíš napísať rozsah "malej" investície.....Samozrejme je to tak, že čím kratšia lehota investície a vyšší výnos, tým vyššie riziko a naopak...
Napríklad poviem to na dnes veľmi pertraktovanej kauze poisťovne AIG. Ak by si urobila napríklad v piatok 12.9.2008 taký obchod, že predáš akcie tejto spoločnosti (takzvaný short-obchod) a dnes 16.9.2008 ich kúpiš napr. v objeme 10.000 USD, tak máš "istý" zárobok takmer 5.000 USD. V podstate za 4 dni - ale s vysokým rizikom.....Lebo strata AIG len za 15.9.2008 bola v trhovej hodnote akcií cca 50%.
pnagy27
26.09.08,07:27
Ahojte.

Nad tymto som uz tiez uvazoval, alen tazko sa najde nieco, co bude mat aj v realite nejaky ten "apon mesacny" vynos.

ajobs: hladas investora? Do coho konkretne
feron
26.09.08,11:03
laická úvaha na kurzové výkyvy: skús Bulharsko či Rumunsko a počkaj 10 rokov, tam sa budu pumpovat peniaze a pôjdu hore.;)
Braňo
26.09.08,11:27
kúp aspoň jednokárátový diamant dobrej kvality (výbrus, farba, tvar).
ajobs
29.09.08,09:16
Ahojte.

Nad tymto som uz tiez uvazoval, alen tazko sa najde nieco, co bude mat aj v realite nejaky ten "apon mesacny" vynos.

ajobs: hladas investora? Do coho konkretne

...nehľadám investora, iba som stručne popísal, ako fungujú obchody s vysokým ziskom, ale aj vysokým rizikom......
duves
29.09.08,09:51
Ahojte, poradíte niekto ako zhodnotiť peniažky? S nehnuteľnosťami je to už rizikové (a treba na to veľku kopu peňazí) ... do čoho sa dá investovať - nie s veľkým rizikom, a s kratšou dobou návratnosti? (O fondy v bankách nemám záujem, klamú a keï sa fondu nedarí, majú plno výhovoriek a oni nic, oni len muzikanti.) Ja len, či by sa tu našli ľudia, ktorí by mali záujem podiskutovať aj na túto tému. Možno máte kontakty na ľudí zo západu, viete aký je tam trend a pod. Alebo máte extra bystrú hlavičku. ;) Aj keď chápem, že know how asi ťažko len tak niekto bude chcieť prezrádzať ... Ako jednotlivec vás však asi veľmi neohrozím, či áno? (Rada aj svojimi názormi-ak budem vedieť - prispejem do diskusie.)
Teraz bezi taka reklama, ze ako a kde uložiť peniaze pred menou na euro (tusim VUB banka). Jedna z variant je, že ak to date pochybnej firme, tak nič......Vám nezostane!:D