martinius
16.09.08,15:24
Dobrý deň,
mám nasledujúci problém. Dvaja zamestnanci ku konci augusta neprišli do práce a teda sme im písali absenciu, odhlásili ich zo SP a poslali sme im výpoveď (ale až v septembri).
Obaja však mali prečerpanú dovolenku a pri výpočte miezd došlo k omylu a nebola im odpočítaná z hrubej mzdy. Lenže ak by som ju odrátala, tak by som sa dostala pod minimálny vymeriavací základ a teda čo s tým rozdielom? Čo s poistným, ktoré som odviedla za zamestnancov v predošlých obdobiach za dovolenku, na ktorú ešte nemali nárok? Teoretické účtovanie by som zvládla, ale čo s poistným (SP,ZP), mám nárok požiadať o vrátenie? Alebo ho radšej preúčtovať na daňovo neuznané náklady?
martinius
29.09.08,08:54
No nič, už som si s tým poradila :-)
michelle84
14.09.09,08:42
Ako si si poradila?
michelle84
23.09.09,12:19
Vie niekto poradiť? Ako zaúčtovať rozdiel, ktorý evidujeme ako "preuhradenú mzdu". Zamestnanec mal doplatiť poistné a nedoplatil. Ako to zúčtovať?
atka4
23.09.09,12:43
Vie niekto poradiť? Ako zaúčtovať rozdiel, ktorý evidujeme ako "preuhradenú mzdu". Zamestnanec mal doplatiť poistné a nedoplatil. Ako to zúčtovať?

ako pohľadávku voči zamestnancovi a vyzvať ho listom na zaplatenie.
(výsledok -úhrada od zamestnanca je často vo hviezdach:confused:)
obyčajne ide o pomerne malé sumy, pre kt. sa neoplatí súdiť...
michelle84
23.09.09,12:45
ako pohľadávku voči zamestnancovi a vyzvať ho listom na zaplatenie.
(výsledok -úhrada od zamestnanca je často vo hviezdach:confused:)
obyčajne ide o pomerne malé sumy, pre kt. sa neoplatí súdiť...

Na účtovanie sa pýtam práve preto, lebo určite vieme, že nám ten zamestnanec nezaplatí. Už ani nie je zamestnancom. A chcem to vyrovnať v účtovníctve...
Sosa
16.10.09,08:51
Vieme že zamestnanec pohľadávku za zdravotné poistenie určite neuhradí. Ako prosím zaúčtovať odpis takejto pohľadávky? Je to nedaňový náklad?
Tweety
16.10.09,08:52
Vieme že zamestnanec pohľadávku za zdravotné poistenie určite neuhradí. Ako prosím zaúčtovať odpis takejto pohľadávky? Je to nedaňový náklad?
Áno, je.
michelle84
04.11.09,13:32
Áno, je.

Na aký účet to zúčtovať?