tomas67
16.09.08,16:43
Ahojte, poraďte mi prosím vás, ako pripojím nothebook na internet cez wifi, mám router, osobný počítač už mám pripojený na internet.
Flymaster
16.09.08,16:09
Najprv specifikuj typ routra aky mas.. lebo... na niektore routre staci meno a heslo (teda len heslo), na niektorych si mozes nastavit aj pritupy pomocou ontrolu MAC adresy tvojej wi-fi v notebooku. Ale najprv si pomenuj siet v routri, nastav kanal (vsetko cez PC pripojene kablom) a az potom sa pripajaj notebookom. Ked zapnes wi-fi na notebooku, das hladat dostupne siete, tu tvoju by to najst malo.
chlap
16.09.08,16:40
V princípe jednoducho - musíš si nastaviť a zapnúť WiFi sieť na routri - úplný návod zvyčajne nájdeš v manuáli. A potom si musíš zapnúť WiFi kartu na notebooku a nastaviť prístup do svojej siete, ktorú si na routri vytvoril. Na to je opäť vhodný návod na použitie, ktorý by si mal mať. AK nemáš manuály, potom je vhodné pohľadať ich na internete. AK sa ti to nepodarí, napíš nám, aký máš router a aký máš NB (výrobca a model).
Fero11
16.09.08,17:26
Ahojte, poraďte mi prosím vás, ako pripojím nothebook na internet cez wifi, mám router, osobný počítač už mám pripojený na internet.
jednoducho
sorry ale aka otazka, taka odpoved
bobino38
17.09.08,04:36
Fero to zvládol, ked sa už narodil veru sám, bez pomoci:-)
tomas67
17.09.08,10:49
Ja mám router: ZCOMAX WA-2204A-TX
Len to je ten problém, že mne montoval internet pego, a ja neviem o mojich informáciach nič, ani heslo, iba akú mám Ip adresu.
tomas67
17.09.08,11:02
A kde by som si mohol zisťiť heslo na môj internet?
Fero11
17.09.08,12:49
Adresa ti nepomoze. Ak ti nechali aj krabicu s manualom od toho routeru, tak by si tam mal mat napisane aj na aku adresu sa mas pripojit do administracie tohto routera a ake su defaultne heslo a meno, ak to najdes tak je to OK
Defaultna adresa je vacsinou 192.168.1.1 alebo 10.0.0.1 ale moze byt aj ina a meno je bud root, alebo admin a heslo to iste alebo heslo prazdne (to je individualne u kazdeho routera). Ak ten manual najdes a najdes aj tie udaje (IP do routera, meno a heslo) a zadas, to tak sa dostanes do routera, ak to nebude fungovat tak ti ho zmenili, tak by som im tam isiel vypi****t, ovsem ked je to tak jak pises, ze ti nic neoznamyli.
PS a aku mas tu IP adresu ??
tomas67
04.10.08,07:16
mne nenapísali do tej knižky ani heslo, ani nič.
tomas67
04.10.08,07:20
Ja zájdem do ich predajne, a vypítam si to heslo, a aj prihlasovacie meno, lebo viem, že keď mi montovali internet, tak do hesla tam dali nejaké 15 miestne číslo.
Matonny81
28.08.09,15:44
Ja mam podobny problem neviem z booku cez router airlive,spustit net cez wifi...help
marco2233
28.08.09,16:57
Ja mam podobny problem neviem z booku cez router airlive,spustit net cez wifi...help

popis presnejsie problem... stiahni si manual k routru a tam to urcite mas...
v skratke..

1. musis s pripojit na svoj router
ip adresu zistis pomocou prikazu ipconfig /all a IP routra je tvoja brana /gateway/
2.do IE zadas IP adresu nabehne ti stranka routra zadas meno heslo...
uz tu bolo skor pisane meno je vacsimou admin a heslo bud nic..alebo admin ale meno aj heslo je napisane v manuale k routru
3.ked sa pripojus najdes zalozku WIFI a zapnes WIFi nastavis meno siete a sifrovanie aspon WEP ... pri tomto sifrovani ti staci hoci aj 64bit sifrovanie zadas KEY1 ...
4. ulozis a tusim musis router aj restartnut... softwerovo.. to by ti malo ponuknut
5. na NTB si pomocou SW ku karte WIFi zistis dostupne siete.. mala by sa ti tam ukazat aj tvoja siet teda podla toho mena co si zadal v kroku 3 a das pripojit... bude chciet po tebe klus .. zadas tam cisla co si zadal do KEY1 a malo by ta pripnut.

toot vse v kocke...

napis presne typ routra skusim pohladat ci nenajdem niekde aj manual kde su obrazky ze ti to poskladam do kopy a poslem
Fero11
28.08.09,17:08
Ale nech to robi cez kabel
marco2233
28.08.09,17:14
ahoj tomas67 no stiahol som si manual k tvojmu routru a teda:

Default IP Address: 192.168.1.254
Default IP subnet mask: 255.255.255.0
WEB login User Name:
WEB login Password:

to je co sa tyka hesla... co sa tyka nastavenia je to tam krasne popisane dokonca mas tam obrazky ako to ma vyzerat... je to bod 3.3.4 Wireless - Basic Settings

pozri si to a ak by si niecomu nerozumel napis a vyriesime...

manual je tu ak ho nemas:
http://www.zcomax.cz/FileDown.aspx?Manual=650
marco2233
28.08.09,17:16
ano jasne to som tam asi zabudol... musis byt pripojeny cez kabel
Matonny81
28.08.09,17:39
ale ja mam zapojeny z routra kablom pcko.to nemavadi spustenie z booku cez wifi?netreba tam v routry nieco ine nastavit?
marco2233
28.08.09,18:17
na routri musis povolit wifi... pripoj sa cez ten PC na router prihlas sa a pozri sa na nastavenie Wifi .. postupuj podla toho co som ti napisal... predpokladam ze mas WL-5460AP
Ak použijete heslo pre prístup na WEB rozhranie, prihlasovacie meno pre je "admin", heslo je to ktoré si nastavíte.

a pozri si ci mas zapnute DHCP na routri a ci mas tam zapnite pridelovanie IP adresy na zaklade MAC adresy .. ak ano nato aby si sa pripol s NTB cez Wifi musis doplnit MAC adresu NTB do tabulky a pridelit mu IP adresu.

inak cely navod nastavenie WiFi mas tu:
http://www.ovislink.sk/Files/Products/WL-5460AP/WL-5460AP%20QSG%28SK%29.PDF
prejdi si to.
Matonny81
28.08.09,18:53
ja mam WT-2000R,celkom ine veci mi tu ukazuje.
tomas67
29.08.09,15:27
Zdravim, bol som sa opýtať providera, či mi dá heslo do routru, ale nedal, lebo že oni v tom routeru majú ich nastavenia, a že ja ich nemôžem vidieť, ale dohodol som sa s providerom, a zapne mi wifi dialkovo z ich stanice, tak už je to všetko ok.
marco2233
29.08.09,16:56
to mas svoj router ci zapozicany... lebo este som sa nestretol ze by ma niekto nechcel pustit do vlastneho routra .. hmmm ale ok ak ti to uz facha je to OK
Fero11
29.08.09,17:15
Ja mam tiez radsej poriadok v sieti az ku koncovemu zariadeniu, mam jeden centralny router a ostatne su bridge az k zakaznikovy. Ak si aj zakaznik kupi router sam, tak radsej mu ho dam do bridgu, ale ak si to chce sam nastavit a da si tam do NAT, tak nech .... ak by si tam potom napychol viac ludi a bral by moc traffic, potom nastupi drsny FUP :---
marco2233
30.08.09,06:39
Ja mam tiez radsej poriadok v sieti az ku koncovemu zariadeniu, mam jeden centralny router a ostatne su bridge az k zakaznikovy. Ak si aj zakaznik kupi router sam, tak radsej mu ho dam do bridgu, ale ak si to chce sam nastavit a da si tam do NAT, tak nech .... ak by si tam potom napychol viac ludi a bral by moc traffic, potom nastupi drsny FUP :---
no ved jasne ale vies v dnesnej dobe ked mas WiFi a pouzivas ho je dost nestastne niekomu riadit vlastny router.. FUP jasne treba si sledovat jednotlivych uzivatelov to je na provaidrovi.. ale kolko PC ma uzivatel pripojenych na pripojnom bode mysim ze je to jeho vec..teda ak nema v zmluve zakotvene ze moze pripnut len 1 PC.. ale to nama vela ludi.. aj koli tomu ze ja mozem mat doma rozne zariadenia ktore idu cez WiFi ale nemusia byt ihned pripnute na net :)
Matonny81
31.08.09,10:27
mne to stale nejde.spravil som vsetko tak ako si napisal,uz mi aj v booku niekedy najde tu siet cez router no ked sa na nu pripojim dam aj ten kej nic sa nestane,skonci to.uz som stoho zufali :mad: ........help........
tomas67
31.08.09,17:00
A máš dobrý wifi signál?, nie si daleko od routera?
Fero11
31.08.09,17:31
Nechce sa mi prehliadat prispevky do zadu:
1. funguje ti internet cez kabel ? ak ano, tak WAN mas v poriadku, ak nie, musis nastavit WAN
Tuna mas manual, http://www.sofos.sk/Prilohy/254070005429_0.pdf ak sa nebus vediet pohnut dalej napis
PaloPa
01.09.09,10:26
Aj tu na porade sa niečo podobné riešilo, je tam pár krokový postup nastavenia WiFi i s obrázkami:
http://www.porada.sk/1014869-post4.html

Možno pomôže.
Palo
Matonny81
01.09.09,14:14
no net cez kabel do kompu mi ide a co sa tyka signalu som v tej istej miestnosti kde je aj router.
Fero11
01.09.09,18:08
Vseobecne pre uvodne nastavenie povol wifi, neskryvaj SSID, sifrovanie nedavaj ziadne a zapni DHCP. V DHCP servery nastav IP adresa 192.168.1.1 (to bude gateway) a rozsah si daj napr od 192.168.1.3 do 192.168.1.5.
Potom zapni notebook (pokial si to nenastavoval cez notebook :) ) presvedci sa, ze mas v notebooku na wifi sietovke zapnuty DHCP a nemal by byt problem.
Ak sa ti to podari, potom sa pustis do zabezpecenia
marco2233
01.09.09,18:15
manual na tvoj router je tu:

http://www.airlive.sk/Files/Products/WT-2000R/WT-2000R_QIG.pdf

nieje tam toho vela ale strana 24

nastavis

wireless ENABLE
SSID: nazov pod akym budes vidiitelny napr moja siet .. HOME
Kanal: 13
Security: najprv daj none.. ak sa ti podari pripojit WiFi ti ide Ok je to nechranene a nesofrovane tak len na skusku potom si nastav aspon WEP a kluc
a ako pisal Fero11 a tusim aj ja skor skontroluj si DHCP ci ti prideluje IP a na yaklade coho .. ci tam mas definovanu MAC adresu alebo mas volny rozsah... ak sa to podari pripojit pomocou ipconfig /all ti na notebooku musi vypisat pridelenu IP + branu + DNS.
Matonny81
03.09.09,17:23
uz je to ok,uz to ide....
michelle84
28.10.09,19:30
Ako zistím, či má môj notebook wifi pripojenie? Mám windows vistu. Kde si to môžem nájsť?
Blankake
28.10.09,19:37
Ako zistím, či má môj notebook wifi pripojenie? Mám windows vistu. Kde si to môžem nájsť?
Pozri napr. Štart/Nastavenie/Sieťové pripojenia - či tam máš bezdrôtové pripojenie
Fero11
28.10.09,19:45
malo by to byt aj napisane na notebooku na nalepkach. Pripadne znacka wifi a fyzicky gombik na zapnutie a vypnutie
janula:)
31.07.12,12:42
Máš ho na routry .Wifi key
janula:)
31.07.12,12:51
Ako zistím, či má môj pc wifi pripojenie? Mám windows XP. Kde si to môžem nájsť?
misoft
31.07.12,13:42
Máš NB, alebo stolový PC?
Pokiaľ NB - ten by mal mať tzv. WiFi kartu.
Pokiaľ stolový PC - budeš si musieť doň doložiť nejakú WiFi kartu - napr.
http://www.dsl.cz/pic/clanky/4_wifi_pro_desktop.jpg
alebo cez USB
http://img.alza.sk/Foto/f8/LY/LY013.jpg
Pri NB sa (väčšinou) zapne aj Wifi karta, pri stolovom PC prejsť potom na Sieťové pripojenia
http://www.uniba.sk/uploads/RTEmagicC_Obr02.jpg.jpg
nájsť svoju kartu, zadať údaje pre pripojenie a pripojiť sa.
Malý postup:
http://www.uniba.sk/index.php?id=1848
Koťo79362
06.11.13,14:51
Ahojte, doma mam router DSL-2641R a mam ho napojeny na pc a tam mi aj internet ide ako ma ale ked sa chcem cez notebook pripojit, tak mi to nejde. Wifi siet mi najde a je aj perfektny signal no pripojit sa mi neda. Asi budem mat nieco zle nastavene v notebooku ale netusim co, kde a ako to opravit. Pomozete mi? Ak ano, tak poprosim uplne laicky ako sa len da:). Dakujem
misoft
06.11.13,16:58
Kliknúť na ikonku WiFi - otvoriť Centrum sieti (Win7) - kliknúť na Pripojenie bezdrôtovej siete, vybrať Vlastnosti-Sieť. V zozname nájsť Internet Protocol Version 4 (označiť). Aktivuje sa pod zoznamom ikonka Vlastnosti - klik. Po otvorení označiť vo Všeobecné všetko na Automaticky..... a potvrdiť.
Malo by načítať IP adresu i DNS od routera (zoberie to, čo router ponúkne).
Ak nereaguje - musíš vyhľadať svoju sieť WiFi (klik ĽTM na ikonku WiFi) - kliknúť a dať Pripojiť, tiež aktivovať Pripojiť automaticky. Ak je sieť zabezpečená, bude pýtať heslo. Potom by sa mal NB automaticky pripojiť k routeru.