pohoda62
16.09.08,20:28
Ahojte poraďáci, neviem sa rozhodnúť. Zvažujem´všetky za a proti. Možno máte vlastnú skúsenosť. Napíšte mi o tom. V súčasnosti pracujem v súkromnej firme. Nie že by som bola nespokojná. Všade je určite niečo, čo niekomu vyhovuje a niekomu nie. Ja som dostala ponuku, prešla konkurźom a vybrali mňa. Podmienky, aké ponúkajú v súčasnosti ani zďaleka nemám. Jediný problém je dochádzka. je to 80 kilometrov od miesta bydliska. Cestovanie vlakom a MHD. Denne priemerne 12 hodín mimo domova niekedy aj viac. Napíšte mi prosím o svojich skúsenostiach, možno sa ľahšie rozhodnem. Vďaka.
aduliak
17.09.08,05:41
Ahoj, presne takýto problém som riešila takmer pred dvomi rokmi. odchádzala som z veľkej firmy, ktorú som mala 10 minút pešo od domu do menšej firmy (máme cca 250 zamestnancov), do ktorej musím deň čo deň dochádzať. je to ale len 20 km od domu. a poviem ti, ani raz som neoľutovala moje rozhodnutie...mám zaujímavejšiu prácu, výborný kolektív....na to cestovanie sa da rochu zvyknut, aj ked hlavne v zime mi to lezie na nervy:)
arizona
17.09.08,19:22
Ponuka je možno lákavá,ale 80 km je veľmi veľa.Treba si zrátať koľko hodín týždenne budeš tráviť cestovaní a vyčakávaním na zastávkach. V zime zima, v lete horúčava...
Môj muž pár mesiacov dochádzal 100km(autom), ale domov sa chodil len okúpať, navečerať a vyspať:rolleyes::mad:. Poviem Ti, nebolo to nič moc.
A čo keď budeš potrebovať vybaviť hocijakú maličkosť? Odbehnúť na hodinku z roboty sa nebude dať,kvôli každej maličkosti si budeš musieť brať dovolenku.
Chobot
17.09.08,19:33
Ahojte poraďáci, neviem sa rozhodnúť. Zvažujem´všetky za a proti. Možno máte vlastnú skúsenosť. Napíšte mi o tom. V súčasnosti pracujem v súkromnej firme. Nie že by som bola nespokojná. Všade je určite niečo, čo niekomu vyhovuje a niekomu nie. Ja som dostala ponuku, prešla konkurźom a vybrali mňa. Podmienky, aké ponúkajú v súčasnosti ani zďaleka nemám. Jediný problém je dochádzka. je to 80 kilometrov od miesta bydliska. Cestovanie vlakom a MHD. Denne priemerne 12 hodín mimo domova niekedy aj viac. Napíšte mi prosím o svojich skúsenostiach, možno sa ľahšie rozhodnem. Vďaka.

V jednej banke som mal šéfa - riaditeľa odboru, ktorý dochádzal do práce 100 km. Mal síce služobné auto, denne precestoval hodinu a pol tam a hodinu a pol späť. Po 2 rokoch to vzdal a našiel si prácu v mieste bydliska, hoci tu bol riaditeľ s autom a príjmom, ktorého výšku sme ani netušili.

Ale je to individuálne. Každý prípad je iný. Možno jeho odchod nebol len z dôvodu cestovania...:rolleyes:
Black
17.09.08,20:09
Ahojte poraďáci, neviem sa rozhodnúť. Zvažujem´všetky za a proti. Možno máte vlastnú skúsenosť. Napíšte mi o tom. V súčasnosti pracujem v súkromnej firme. Nie že by som bola nespokojná. Všade je určite niečo, čo niekomu vyhovuje a niekomu nie. Ja som dostala ponuku, prešla konkurźom a vybrali mňa. Podmienky, aké ponúkajú v súčasnosti ani zďaleka nemám. Jediný problém je dochádzka. je to 80 kilometrov od miesta bydliska. Cestovanie vlakom a MHD. Denne priemerne 12 hodín mimo domova niekedy aj viac. Napíšte mi prosím o svojich skúsenostiach, možno sa ľahšie rozhodnem. Vďaka.

Akurat riesim opacny pripad. Cestujem do prace 30 km a som mimo domu 11 hodin denne (uz 2 roky) a nie je to ziadna zabava. Robota je vyborna, kolektiv je super a nikdy som nelutoval ze som nastupil. Avsak prave kvoli cestovaniu budem musiet z prace pravdepodobne odist.

Ak je to pre teba zaujimava robota, urcite by som ti odporucil to zobrat a po nejakom case to prehodnotis. Urcite budes o nejake tie skusenosti bohatsi. ;)
Stefan2005
17.09.08,20:24
Ťažko sa niečo radí, keď si neobjasnila ani jednu "neznámu".
Asi treba zobrať do úvahy: vek, zdravotný stav, rodinný stav, rodinu a deti a ich zabezpečenie, perspektívu v terajšom zamestnaní a mnoho ďalších.
Ak si úplne nezávislá, môže to byť dobrá škola života a odrazové miesto pre ďalší postup...
feron
19.09.08,09:12
pred 3 rokmi som zobral lepšiu ponuku, čo bolo 60km od bydliska, denne som dochádzal 1,5roka, autom sme chodili 2-4 ľudia, klasická 8hod.jednosmenná robota. Potom sme to riešili prechodným presťahoavaním do miesta práce, lebo manželka začala druhú materskú. Pomaly sa nám materská končí, preto sa sťahujeme späť, robota je fajn, ale dlhodobé dochádzanie lezie na nervy.preto treba zvážiť východzie podmienky ako v príspevku vyššie
petmar
19.09.08,10:10
Vidno že si na 3/4 rozhodnutá pre, keď si bola i na konkurze apod.,je to fajn, že si vyhrala, dobrý pocit, žiada sa v tom pokračovať.
Mala by si si spísať na papier plusy, vedľa mínusy, lepšie financie, zvýšené náklady, cestovanie, zníženie možností kultúry, športu, stretávania sa so známymi, starostlivosť o rodinu..... a všetko, čo ťa len napadne ale každý bod nemá rovnakú váhu, obodovať ich podľa vplyvu na teba a rodinu. Spočítať body a čo preváži, to urobiť.
Dobre by bolo, keby nový zamestnávateľ umožnil aspoň jeden deň si nadrobiť a aspoň každý druhý týždeň by si robila 4 dni.
Ja som vydržal 8 mesiacov mimo, po tom to už nešlo.
Veľakrát (síce nepíšeš o svojej rodine) sa vážne naruší manželstvo. Ale teraz je už viac pracovných príležitostí a v prípade poreby sa môžeš vrátiť. Ak si zvedavý typ, čo má rada zmeny, novinky, rada príjma nové vedomosti a skúsenosti, ber to, aj tak máš silné nutkanie.... Škola života má tiež svoju hodnotu
leonq
23.09.08,04:36
je to vsetko relativne
tiez dochadzam denne 80 kilometrov do BA co je pomerne silny adrenalin, a tiez by som dal neviem co za pracu,kde by som mohol chodit peso, ale, neda sa hypoteka je velmi silny radca a tak sa dochadza

myslim ze to ze ludia sa brania dochadzaniu je vplyvom vyvoja z minulosti a velkostou krajjiny, kolegovia v zahranici dochadzaju do prace hodinu uplne bezne a ty co nedochadzaju su skor vynimka

a nemusim chodit daleko v takej BA z jednej strany na druhu to mate kludne aj viac...

vsetko zalezi na individualnych podmienkach a zaujmavosti prace, ak Vas ma posunut dalej tak by som to skusil

ale trpi tym rodina - to je pravda.
dalid
24.09.08,06:56
2 leonq - suhlasim s tebou, len mam poznamky.
1. Predpokladam, ze kolegovia v zahranici jazdia hlavne po dianiciach (na Slovensku ich mame kolko? ubohyh cca 500km???)
2. Predpokladam, ze na nove auto nemusia horko tazko sporit par rokov ,ako u nas a menia auto kazde cca 3-4 roky. A nie ked si tu horko tazko nasporime na nejaku trapnu novu skodovku, tak ju hyckame aby vydrzala aspon 10 rokov v dobrom stave...
3. 80km do BA - nezavidim kvoli rannym zapcham pre BA. :((( Ale asi vacsinu cesty ides po dialnici.. Co tak dochadzat napr z Lucenca do Zvolena? Dialnica ziadna a este par rokov ani nebude, staci jedna nehoda a cez dediny to obchadzas o dalsich45-60 min dlhsie ako obycajne...
petmar
24.09.08,17:09
Autom je to ako-tak, dá sa, no dotazovateľka plánuje dochádzať denne vlakom a MHD... Nebolo by od veci nájsť si tam nejakú možnosť na spanie-oddych, najlepšie dáka rodina.... len voľáko Pohoda mlčí..
leonq
25.09.08,05:00
2 leonq - suhlasim s tebou, len mam poznamky.
1. Predpokladam, ze kolegovia v zahranici jazdia hlavne po dianiciach (na Slovensku ich mame kolko? ubohyh cca 500km???)
2. Predpokladam, ze na nove auto nemusia horko tazko sporit par rokov ,ako u nas a menia auto kazde cca 3-4 roky. A nie ked si tu horko tazko nasporime na nejaku trapnu novu skodovku, tak ju hyckame aby vydrzala aspon 10 rokov v dobrom stave...
3. 80km do BA - nezavidim kvoli rannym zapcham pre BA. :((( Ale asi vacsinu cesty ides po dialnici.. Co tak dochadzat napr z Lucenca do Zvolena? Dialnica ziadna a este par rokov ani nebude, staci jedna nehoda a cez dediny to obchadzas o dalsich45-60 min dlhsie ako obycajne...

samozrejme, mas vo vsetko pravdu

dochadzat sa musi oplatit a to auto sa musi dat splatit z prijmu a este musi cosi ostat inak to nema zmysel !
petmar
25.09.08,10:39
dochadzat sa musi oplatit a to auto sa musi dat splatit z prijmu a este musi cosi ostat inak to nema zmysel !

tak toto je asi to najhlavnejšie!!
arizona
25.09.08,11:57
tak toto je asi to najhlavnejšie!!

a lásku k práci ste kde nechali?:confused::D:D
leonq
25.09.08,12:49
a lásku k práci ste kde nechali?:confused::D:D
ta je az za hypotekou !
dalid
26.09.08,06:39
leonq - to je vystizne :)
alienn
29.12.08,17:48
Mam otázku síce nie stým čo je písané vid. vyššie ale súvisí to zo zmenou zamestnania :)

Skončil som v situáci že k 31.12.2008 končím pracovný pomer dohodou, z mojim bývalým zamestnavatelom - výstupní list a ostatne veci mam dostať niekedy v priebehu 7 až 12.1.2009.
Lenže od 1.1.2009 by som chcel uzatvoriť novy pracovný pomer (doba neurčitá + skušobná doba) s novým zamestnavatelom.
A otázka znie tak je v tom nejaký problém ? ak tak aký problém by mohol nastať?
a čo všetko potrebne k tomu aby som to mohol takto idealisticky vykonať komu a čomu to všetkému musím ohlásiť ja alebo zamestnavatel (menšia firma)
som absolútna lama (v živote som nebol ani na úrade prace ::D) a moja predstava je taká že uzavrieme pracovnú zmluvu k dátumu 1.1.2009 ja to ohlásim mojej zdravotnej poisťovni zamestnavatel sociálnej poisťovni a ide sa pracovať :D
Tweety
29.12.08,18:01
Mam otázku síce nie stým čo je písané vid. vyššie ale súvisí to zo zmenou zamestnania :)

Skončil som v situáci že k 31.12.2008 končím pracovný pomer dohodou, z mojim bývalým zamestnavatelom - výstupní list a ostatne veci mam dostať niekedy v priebehu 7 až 12.1.2009.
Lenže od 1.1.2009 by som chcel uzatvoriť novy pracovný pomer (doba neurčitá + skušobná doba) s novým zamestnavatelom.
A otázka znie tak je v tom nejaký problém ? ak tak aký problém by mohol nastať? Nie, nie je v tom žiaden problém
a čo všetko potrebne k tomu aby som to mohol takto idealisticky vykonať komu a čomu to všetkému musím ohlásiť ja alebo zamestnavatel (menšia firma) Zamestnáv. Ťa na základe PZ prihlási aj do SP, aj do ZP.
som absolútna lama (v živote som nebol ani na úrade prace ::D) a moja predstava je taká že uzavrieme pracovnú zmluvu k dátumu 1.1.2009 ja to ohlásim mojej zdravotnej poisťovni zamestnavatel sociálnej poisťovni a ide sa pracovať :D

Odpovede tučným v texte.
arizona
29.12.08,18:02
...::D) a moja predstava je taká že uzavrieme pracovnú zmluvu k dátumu 1.1.2009 ja to ohlásim mojej zdravotnej poisťovni zamestnavatel sociálnej poisťovni a ide sa pracovať :D
Vlasne si si odpovedal:)
Ešte dodám: zápočtový list by Ti mal dať býv. zamestnávateľ skôr, lebo nový ho bude asi vyžadovať.(Ale môže sa dať s ním dohodnúť, že ho prinesieš dodatočne-záleží od neho).
Veľa šťastia v novej práci!:)
alienn
29.12.08,18:06
dakujem Tweety a Arizona
ja len nevedel ci v tom nebude zakopany daky pes :D ste ma ukludnili mozem pokojne teraz premyslat o podmienkach PZ ktore si budem chciet presadit :)
Tweety
29.12.08,18:07
dakujem Tweety a Arizona
ja len nevedel ci v tom nebude zakopany daky pes :D ste ma ukludnili mozem pokojne teraz premyslat o podmienkach PZ ktore si budem chciet presadit :)
Nie, nebude, zakopaný, prečo by ho niekto zakopával?:) Psík je predsa živý tvor.:) Želám veľa pracovného elánu .
alienn
29.12.08,18:29
no ale tie statne (uradnici a pod.) nikdy nespia a su to zivy tvory ale kazdy by ich radsej zakopal :D aj ked mne na dany vratili minuly rok preplatok 7-8 tisic tak som ich mal rad ale len chvilu :D dako mam antipatiu k nim :D ale inak psikov mam rad ale takych obycajnych :D
double
14.07.10,10:22
ja tiez rozmýšlam či dochádzat denne 70 km dokopy (tam aj spat) Autom je to pol hodina , bus alebo vklak nepripadá v úvahu. Ponukaná mzda 1400EUR No je to na zváženie každého osobitne pre a proti.
Chobot
14.07.10,10:39
ja tiez rozmýšlam či dochádzat denne 70 km dokopy (tam aj spat) Autom je to pol hodina , bus alebo vklak nepripadá v úvahu. Ponukaná mzda 1400EUR No je to na zváženie každého osobitne pre a proti.

double, je síce pekné, že máš záujem poradiť, ale pri odpovedi je treba pozrieť, kedy bola otázka zadaná. Téma bola založená v decembri 2008, takže zadávateľ už určite vystriedal medzi tým najmenej 2 zamestnania.

Je zbytočné vyťahovať staré témy, ak nie je potreba v nich niečo aktuálne riešiť.
bebusyk
14.07.10,11:25
takze podla teba radsej zalozit zas temu s rovnakou otazkou
Chobot
14.07.10,13:23
takze podla teba radsej zalozit zas temu s rovnakou otazkou

double nepoložil žiadnu otázku, len aktualizoval tému tým, že pridal príspevok, že aj on sa rozhoduje. Ja v príspevku nevidím žiadnu otázku. Ak by sa chcel niečo spýtať, tak nemám nič voči tomu, ak otázku zaradí na koniec existujúcej (rovnakej) témy.
hubatá
14.07.10,17:08
ja tiez rozmýšlam či dochádzat denne 70 km dokopy (tam aj spat) Autom je to pol hodina , bus alebo vklak nepripadá v úvahu. Ponukaná mzda 1400EUR No je to na zváženie každého osobitne pre a proti.

Mám známeho čo dochádza tiež denne 70 km, ale cestou tam aj späť poberie ľudí z autobusových zástavok a vyinkasuje od nich cestovné ako keby cestovali autobusom normálnej linky.
Všetci zúčastnení sú spokojní: známy nejde naprázdno a zarobí si na benzín, a tí čo sa odvezú sú zasa rýchlejšie doma a sú radi tiež.

:---Takto si vlastne navzájom vypomôžu.:---
double
16.07.10,07:34
double nepoložil žiadnu otázku, len aktualizoval tému tým, že pridal príspevok, že aj on sa rozhoduje. Ja v príspevku nevidím žiadnu otázku. Ak by sa chcel niečo spýtať, tak nemám nič voči tomu, ak otázku zaradí na koniec existujúcej (rovnakej) témy.

Aha sorry nepoznám pravidlá tu na porade ohladne zadávania príspevkov. No tiež si myslím žeby sa nemusela zakladať nová téma. Pod témov zmena zamestnania budú diskutovat tí čo si chcú zmenit zamestnanie a rozmýšlajú či maju alebo nie
double
16.07.10,07:36
Mám známeho čo dochádza tiež denne 70 km, ale cestou tam aj späť poberie ľudí z autobusových zástavok a vyinkasuje od nich cestovné ako keby cestovali autobusom normálnej linky.
Všetci zúčastnení sú spokojní: známy nejde naprázdno a zarobí si na benzín, a tí čo sa odvezú sú zasa rýchlejšie doma a sú radi tiež.

:---Takto si vlastne navzájom vypomôžu.:---


Tak to ano to sa dá len treba mat pevnú pracovnú dobu. Ja by som mal pohyblivu. Este cestou tam by som niekoho zobral ale spat asi tazko resp by sa musel prisposobit
hubatá
16.07.10,13:58
Tak to ano to sa dá len treba mat pevnú pracovnú dobu. Ja by som mal pohyblivu. Este cestou tam by som niekoho zobral ale spat asi tazko resp by sa musel prisposobit

:):):)
Tam aj späť berieš predsa ľudí stojacich na autobusových zastávkach......čomu sa chceš prispôsobovať, veď to neberieš kolegov s tvojou pracovnou dobou, ale cudzích ľudí !!!!
bebusyk
07.08.10,08:31
double nepoložil žiadnu otázku, len aktualizoval tému tým, že pridal príspevok, že aj on sa rozhoduje. Ja v príspevku nevidím žiadnu otázku. Ak by sa chcel niečo spýtať, tak nemám nič voči tomu, ak otázku zaradí na koniec existujúcej (rovnakej) témy.

prepac "chobot", asi si mi neporozumel, ja som double nic nevycitala, ale suhlasila. len som mala dojem, ze si prave ty chcel, aby sa v teme, ktora bola zalozena uz dost davno neprispievalo, kedze uz nieje urcite pre zakladatela tejto temy aktualna. len som polozila otazku :-). ak teda nereagovat na davno zalozetemu a mam rovnaku otazku, resp. problem a zaujima ma nazor poradakov, mam zalozit temu s uz existujucou otazkou? neviem ako by som to mala zrozumitelnejsie ...... ak sa aj ja rozhodujem prave v tejto dobe :-)
hubatá
07.08.10,11:46
Ešte raz a kompletne::---:---:---

Ráno zastavíš autom na zastávke autobusu normálnej linky čo ide tvojím smerom do BA a s milým úsmevom sa opýtaš:
- "Dobré ránko cestujúci ! Kto ide do BA k ....., vezmem ho za cestovnééé !"

A keď si nebudeš všímať prekvapené tváre, tak sa ti cestujúci sami naložia, sami od seba sa vďačne poskladajú na cestovné, medzi sebou si povydávajú, prípadne ešte aj tringelt ti nechajú že ......."to je dobréé !!!"

A opačným smerom si to pre veľký úspech zopakuješ a ..... je to !

:---:---:---
Chobot
07.08.10,19:08
prepac "chobot", asi si mi neporozumel, ja som double nic nevycitala, ale suhlasila. len som mala dojem, ze si prave ty chcel, aby sa v teme, ktora bola zalozena uz dost davno neprispievalo, kedze uz nieje urcite pre zakladatela tejto temy aktualna. len som polozila otazku :-). ak teda nereagovat na davno zalozetemu a mam rovnaku otazku, resp. problem a zaujima ma nazor poradakov, mam zalozit temu s uz existujucou otazkou? neviem ako by som to mala zrozumitelnejsie ...... ak sa aj ja rozhodujem prave v tejto dobe :-)

Veď som už vyššie napísal - ak máš rovnaký problém alebo otázku priamo týkajúcu sa predmetu témy, tak kľudne v nej pokračuj. Ak máš otázku na inú tému, založ novú.

Ale nevidím dôvod niečím zbytočným prispieť v starej téme, ak sa nejedná o otázku, alebo ak niekto odpovedá na rok starú otázku.
ekomama
09.08.10,17:15
Ja dochadzam 50 km denne uz 15 rokov, ale ked si predstavim, kolko casu som stravil vo vlaku, mhd a cakanim na stanici, tak mi je az zle. Hlavne teraz ked mam deti tak to chcem zmenit, dufam´,ze mi to vide
sirena1
22.02.11,21:08
A čo tak skúsiť a potom zvážiť zmenu bydliska kvôli práci. U nás na Slovensku sa silou mocou držíme jedného miesta /aj ja/ a muži často dochádzajú za prácou , sú stále preč z domu a pod. Nemusí to tak byť, len sa bojíme zmeny. Držím palce.