Andy6629
16.09.08,21:29
Zdravím Vás,
podal som cez elektronickú podateľňu návrh na zápis "jednoosobovej" s.r.o. do OR, ale nepáčili sa im nasledovné veci:

1. vraj som uviedol vo formulári rodné číslo iba 6-miestne. Asi im to u nich zle zobrazilo ten RTF súbor.
2. vraj som ako deň vzniku funkcie konateľa napísal dátum číslicu 8. Zrejme ten istý problém ako v predošlom bode, asi im to zle zobrazilo.

OK, asi zlyhala technika, nebudem sa rozčulovať, neriešim, keď podám námietky, tak im to aj tak dodám papierovo a snáď to prečítať z papiera pôjde správne.

ďalej:
3. V zakladateľskej listine som neuviedol rodné číslo. OK, hovorím si, že zmením zakl. listinu a dám im novú, lenže.....

teraz to horšie :D
4. Vadilo im aj to, že dátum osvedčenia zakladateľskej listiny je novší než dátum na priložených ŽL. Lenže to som tak urobil naschvál! Jeden zo ŽL mal totiž úradom zmenený predmet podnikania, t.j. iný než bol uvedený na zakl. listine, ktorú som im dal na obvodnom úrade. A známy mi hovoril, že jeho nezapísali do OR preto, lebo na priloženej zakl. listine bol iný jeden z predmetov podnikania než na vydaných ŽL! Čiže ja som to urobil tak ako on dodatočne, aby som sa tomu vyhol a oni mi tvrdia v podstate presný opak! Vie mi niekto poradiť, ako sa to dá riešiť?

Bod 4 vlastne vylučuje, aby som čokoľvek menil v zakl. listine, takže aj moje riešenie bodu 3 je nemožné. Čo teda treba spraviť? Spísať nejaké dodatky k úplne pôvodnej zakl. listine? T.j. že bol úradom zmenený predmet podnikania a že dopĺňam rodné číslo?

A ešte jedna vec:
5. vraj som nepreukázal užívacie právo na nehnuteľnosť atď.
Dodal som im tam v jednom TIFF súbore aj list vlastníctva aj súhlas vlastníka na užívanie priestorov. Asi som slabo preukázal, že ten súhlas na užívanie priestorov sa vzťahuje naozaj k tomu listu vlastníctva. Píšu tam totiž aj toto: "... nakoľko z neho nevyplýva nehnuteľnosť nachádzajúca sa na ulici ......, ktorú požaduje navrhovateľ zapísať...." Neviem teda, ale mne to z toho jasne vyplýva. Ako mám preukázať že na LV to naozaj tá nehnuteľnosť o ktorej sa píše v súhlase? Jedna sa o byt v paneláku.
zalobaba
16.09.08,20:36
Zdravím Vás,
podal som cez elektronickú podateľňu návrh na zápis "jednoosobovej" s.r.o. do OR, ale nepáčili sa im nasledovné veci:

1. vraj som uviedol vo formulári rodné číslo iba 6-miestne. Asi im to u nich zle zobrazilo ten RTF súbor. toto by si mali prečítať všetci, ktorí uvažujú o podávaní návrhov elektronicky.....
2. vraj som ako deň vzniku funkcie konateľa napísal dátum číslicu 8. Zrejme ten istý problém ako v predošlom bode, asi im to zle zobrazilo. detto ako bod 1.

OK, asi zlyhala technika, nebudem sa rozčulovať, neriešim, keď podám námietky, tak im to aj tak dodám papierovo a snáď to prečítať z papiera pôjde správne.

ďalej:
3. V zakladateľskej listine som neuviedol rodné číslo. OK, hovorím si, že zmením zakl. listinu a dám im novú, lenže..... majú recht, v zakladateľskej musí byť uvedené RČ

teraz to horšie :D
4. Vadilo im aj to, že dátum osvedčenia zakladateľskej listiny je novší než dátum na priložených ŽL. Lenže to som tak urobil naschvál! Jeden zo ŽL mal totiž úradom zmenený predmet podnikania, t.j. iný než bol uvedený na zakl. listine, ktorú som im dal na obvodnom úrade. A známy mi hovoril, že jeho nezapísali do OR preto, lebo na priloženej zakl. listine bol iný jeden z predmetov podnikania než na vydaných ŽL! Čiže ja som to urobil tak ako on dodatočne, aby som sa tomu vyhol a oni mi tvrdia v podstate presný opak! Vie mi niekto poradiť, ako sa to dá riešiť? tu si pochybil ty - teraz máš v podstate dve verzie zakladetľskej listiny a ešte si ich aj predložil úradom.... to sa nerobí !!! Myslím, že v takomto prípade to vieš vyriešiť už len Rozhodnutím jediného spoločníka a Úplným znením zakladateľskej listiny, ktoré vyhotovíš v zmysle toho Rozhodnutia.... a tým by si vyriešil aj bod 3. aj bod 4.

Bod 4 vlastne vylučuje, aby som čokoľvek menil v zakl. listine, takže aj moje riešenie bodu 3 je nemožné. Čo teda treba spraviť? Spísať nejaké dodatky k úplne pôvodnej zakl. listine? T.j. že bol úradom zmenený predmet podnikania a že dopĺňam rodné číslo?

A ešte jedna vec:
5. vraj som nepreukázal užívacie právo na nehnuteľnosť atď.
Dodal som im tam v jednom TIFF súbore aj list vlastníctva aj súhlas vlastníka na užívanie priestorov. Asi som slabo preukázal, že ten súhlas na užívanie priestorov sa vzťahuje naozaj k tomu listu vlastníctva. Píšu tam totiž aj toto: "... nakoľko z neho nevyplýva nehnuteľnosť nachádzajúca sa na ulici ......, ktorú požaduje navrhovateľ zapísať...." Neviem teda, ale mne to z toho jasne vyplýva. Ako mám preukázať že na LV to naozaj tá nehnuteľnosť o ktorej sa píše v súhlase? Jedna sa o byt v paneláku. ....čítaj pozornejšie, myslím, že tá ulica...atď. nevyplýva nie z predloženého LV ale z predloženého Súhlasu vlastníka nehnuteľnosti.