molin
16.09.08,21:38
Ahoj, chcem si založiť požičovňu tepovacích strojov. Máte s tým nejaké skúsenosti? Ako to funguje? Čo k tomu potrebujem (samozrejme okrem tepovacích strojov/. Ďakujem za radu, moc mi to pomôže
molin
18.09.08,11:12
Naozaj mi nemá kto poradiť? :( Neviem vôbec ako začať!!!!
Infarkt
19.09.08,09:05
Podnikať a ani nevieš ako začať nie je zrovna najšťastnejší začiatok :eek:

Na nete nájdeš veľa webov, ktoré sa zaoberajú problémom "začiatok podnikania, založenie živnosti".

Tak pogugli, hm ? :cool:

A potom sa prípadne pýtaj už konkrétnejšie ;)

Pekný deň :)
molin9
22.09.08,08:14
Ďakujem za radu, ale ja mám živnosť už pár rokov a používam ju na sprostredkovanie práce. Ale chcem popri tom robiť aj niečo iné, tak rozmýšľam o tej požičovni. Len neviem ako to funguje, či tam potrebujem napr. pokladňu, akú zmluvu používať atd.
Je to už trochu konkrétnejšie? :)
Zoltán Kovács
22.09.08,08:20
Ďakujem za radu, ale ja mám živnosť už pár rokov a používam ju na sprostredkovanie práce. Ale chcem popri tom robiť aj niečo iné, tak rozmýšľam o tej požičovni. Len neviem ako to funguje, či tam potrebujem napr. pokladňu, akú zmluvu používať atd.
Je to už trochu konkrétnejšie? :)

V prvom rade musíš mať na to živnosť. Či registračnú pokladňu budeš potrebovať zisti z vyhlásky o ERP, kde je uvedené kde všade je potrebné použitie pokladne.

Pár linkov s tematikou požičovní:

http://www.porada.sk/t89911-pozicovna-stvorkoliek.html
http://www.porada.sk/268003-post6.html

Sú v nich užitočné rady, ktoré by sa ti hodili.
Infarkt
22.09.08,08:36
Môj osobný názor je, že nepotrebuješ ERP...ale ak sa mýlim, tak to podložte §§§ ;)

Zmluvy by mali byť v zmysle Občianského zákonníka, napr. § 663 a násl., samo s konkrétnymi úpravami na tebou požičiavaný stroj.
molin
26.09.08,17:38
Ďakujem za rady, uvidím ako mi pomôžu :)

SOm na poraďáckej stránke nová, tak neviem presne ako sa to tu používa, tak hádam sa tu ešte stretneme a dám vedieť, čo som sa nové dozvedela o tej požičovni :).
Ako sa tu používajú ďalší smajlíkovia???
kofy
26.09.08,21:30
Nazdar, ja by som zabrdol do menej byrokratickej casti podnikania. Potrebujes mat dobry marketing, sluzby/produkty, web atd. V pripade, ak chces mat uspesne podnikanie. Mozno samozrejme veci a skor by ta zaujimalo AKO na to. Pripravu na podnikanie netreba podcenit. Raz, ked sa vraj Abrahama Lincolna (myslim, ze to bol on) pytali nejaku otazku, odpovedal: "Keby som mal 6 hodin na zotatie stromu, stravil by som prve 4 hodiny brusenim sekery". Caute