petervi
17.09.08,07:40
Chystam sa stavat a kazdy odporuca predpätý stropný systém ,ale mne sa to zda akosi slabe.Teraz byvam v panelaku a v strope mam upevnene rozne konsoly na hojdanie pre deti alebo cvicenie pre kazdeho apod..Neviem si predstavit ako v tom pevne drzi hmozdinka.Prosim o radu,nazor.
duves
17.09.08,08:05
Chystam sa stavat a kazdy odporuca predpätý stropný systém ,ale mne sa to zda akosi slabe.Teraz byvam v panelaku a v strope mam upevnene rozne konsoly na hojdanie pre deti alebo cvicenie pre kazdeho apod..Neviem si predstavit ako v tom pevne drzi hmozdinka.Prosim o radu,nazor.
Predpäte nosniky sa robia tak, že ocelova armatura sa "natiahne", resp. až počas liatia betonu a ťah sa ukončí až po úplnom vytvrdnutí betonu. Potom sa ťah uvolní, armatura sa zareže k hrane s betonom a vyrobok je k dispozicii.
Vŕtanie podla mna je možné, samozrejme v ramci "normy".
petervi
17.09.08,08:33
Dakujem,mal som namysli hlavne tie stropne vlozky,ci sa to nebude lamat ak do toho navrtam,ci tom vobec nieco vydrzi zo spodu na tah,ako tam drzi ta hmozdinka ked je tam tolko dier.
chandler
17.09.08,09:44
predpaty nosny system by som na rodinne domy nepouzival z toho dovodu, ze u normalneho ZB stropu (dosky) vidis ked sa ti ide zrutit... predpaty iba praskne a uz je dole.
nejake hrazdy ti v tom drzat nebudu.
a kto "kazdy" ti radi ten system?
petervi
18.09.08,08:36
To mi radia stavebne firmy,ktore som oslovil suvislosti so stavbou domu
chandler
18.09.08,13:47
tak skus porozmyslat preco ti to radia.
- pretoze je to pre nich sice tazsie, komplikovanejsie riesenie na ktorom menej zarobia, ale zase ty budes mat kvalitny strop?
alebo to bude skor tak ze maju provizie z predaja toho stropu a nemusia stavat debnenie? a je im uplne jedno aky strop budes mat.
ZB monoliticka doska, je lacnejsia, kvalitnejsia a lepsia... takze stavebne firmy radsej poradia to co je drahsie, nech viac zarobia, nie? :)
220870
18.09.08,18:19
Nezostáva mi nič len plne súhlasiť s týmto príspevkom.Je s tým menej práce ale stojí to za......

tak skus porozmyslat preco ti to radia.
- pretoze je to pre nich sice tazsie, komplikovanejsie riesenie na ktorom menej zarobia, ale zase ty budes mat kvalitny strop?
alebo to bude skor tak ze maju provizie z predaja toho stropu a nemusia stavat debnenie? a je im uplne jedno aky strop budes mat.
ZB monoliticka doska, je lacnejsia, kvalitnejsia a lepsia... takze stavebne firmy radsej poradia to co je drahsie, nech viac zarobia, nie? :)
petervi
18.09.08,19:13
Dakujem.Presvedcili ste ma.
tefaldon
10.03.09,19:02
Dobrý deň.
Ďakujem za postrehy a názory, ktoré ste tu prezentovali. Škoda, že som neskoro zastihol túto debatu. Skuste pozriet na www strop. sk .kde su svšetky vyhody montovanejo stropu bez podpier a vystuží.
Marián Farkaš, BAU-IMPEX s.r.o., Štúrovo, majiteľ
220870
10.03.09,19:23
Rýchlejšia montáž ale drahší materiál,menej fyzickej práce na stavbe viac vo výrobe.Skúste ponúknuť konkurencie schopnú cenu .Alebo zo stropov sa mi najviac pozdáva Dubnický (betónový) .
mendo933
29.05.09,13:11
cenovy rozdiel Premaco vs. system PM je cca 500eur za matros, dalsich 350-500eur je doprava PM stropu zo Sturova do TN

Ma tento system niekto nahodeny?