Alčalča
17.09.08,09:10
Chcela by som sa spytať na študenta. Čo je preňho vyhodnejšie? Mať DVP alebo dohodu o brig. práci študenta? Platí niekde aj zdrav. poistenie?
Čučoriedka 5
17.09.08,10:46
Záleží aký druh práce bude vykonávať. Zdravotné poistenie za z dohody neplatí.

Podľa mňa je výhodnejšie uzatvoriť DoBPŠ ( nemusí byť vymedzená pracovná úloha,
nesleduješ počet odpracovaných hodín , ako u DoVP , kde je striktne stanoveý počet OH = 350 ) Pri DoBPŠ nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného FPČ .
Alčalča
21.09.08,14:42
Pokial student uzavrie DoBPŠ a jeho mes. odmena bude 30 000,- brutto, musi platit zdrav. poistenie? Resp. musi si urobit rocne zuctovanie ZP?
veronikasad
21.09.08,15:04
Pokial student uzavrie DoBPŠ a jeho mes. odmena bude 30 000,- brutto, musi platit zdrav. poistenie? Resp. musi si urobit rocne zuctovanie ZP?
Od 1.1.2007 výška príjmu študenta na dohodu nie je obmedzená a neplatí z nej zdravotné poistenie, ani nemusí robiť RZZP.
Alčalča
21.09.08,15:24
Viete mi povedat, kde to najdem v zakone, pretoze tie odvolavky v zakone ma tak zmietli, ze to neviem nikde najst.
veronikasad
21.09.08,15:28
§ 11 odst. 8 písm. a Zákona o zdravotnom poistení - platiteľ poistného

(8) Štát je platiteľom poistného, ak nie je ďalej uvedené inak, za

a) nezaopatrené dieťa;39a) za nezaopatrené dieťa sa na účely tohto zákona považuje aj fyzická osoba, ktorá študuje na vysokej škole, okrem externej formy štúdia, do skončenia vysokoškolského štúdia prvého stupňa alebo do skončenia vysokoškolského štúdia druhého stupňa, ktoré podľa študijného programu nepresiahlo štandardnú dĺžku, okrem fyzickej osoby, ktorá už získala vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a bol jej priznaný akademický titul podľa osobitného predpisu,
Alčalča
21.09.08,15:30
Vrela vdaka.