veronikaa
04.05.05,20:30
chcela by som sa opytat, ci ako zamestnavatel som povinna pre zamestnancov zariadit stravu pocas prace a nakolko - firma by mala mat sidlo dalej od centra (lacnejsi najom), ale s tym stravovanim to je potom tazsie. Vedel by mi niekto poradit? Dakujem veronika
Vevey
04.05.05,20:36
Si sice povinna, ale na forme nezalezi. Uz som zazila, ze pani sefova osobne varila a zamestnanci hlasovali, co chcu dalsi den na obed. Tak mozes vyhrnut rukavy, mozno je to najlacnejsia moznost. Aby nedoslo k omylu, zamestnanci urcovali, co budu jest, nie ci im tato forma vyhovuje. V Zakonniku prace nie je uvedene, ze to sama nemozes uvarit. Najviac prace bolo so zauctovanim tohto obeda, ked 55% malo ist do danovych nakladov zamestnavatela.
Vevey
04.05.05,20:38
To mal byt skor vtip. Teraz rada: najjednoduchsie je im kupit gastrolistky. Alebo sa obratit na ostatne firmy v okoli, tiez niekde stravuju svojich zamestnancov.
porfin
05.05.05,04:06
Súhlasím, najjednoduchšie je kúpiť zamestnancom gastro-lístky a máš pokoj. Za tie si zmestnanec kúpi jedlo a ty máš splnenú povinnosť zabezpečiť zamestnancom jedlo. Urob si smernicu, kde si určíš výšku stravného-gastrolístka, tvoj príspevok / zo zákona min55% z ceny lístku a max.55% z ceny platnej na stravné- teraz je to 80 sk čiže max,44sk, no a samozrejme príspevok zo SF/ .
jamajka
05.05.05,10:17
Má už niekto skúsenosť s postihom ak zamestnávateľ nezabezpečí stravovanie, ani gastrolístky? Už pekných pár rokov.... snaha síce bola, dostali sme lístky asi za päť mesiacov, ale odvtedy nič...
rosemary
05.05.05,10:27
Inšpektorát bezpečnosti kontroluje, ako formou je zabezpečované stravovanie zamestnancov.