Zita5
17.09.08,11:55
Máte skúsenosti s japonským zeleným čajom SAYONARA ? Hlavne ma zaujíma , ako pôsobí na diabetikov . Ďakujem .

http://www.sayonara.szm.sk/

Zelený čaj si zachováva pôvodný obsah účinných látok, hlavne zázračnú látku nazývanú epigalokatechingalát (EGCG), označovanú ako "rakovinová brzda". Zelený čaj je tiež ideálny ako prevencia cievnych ochorení vrátane infarktu myokardu, je účinný i proti cukrovke, poruchám pamäti, upravuje krvný tlak, stimuluje nervový systém. Má antibiotický účinok.

Užívanie čaju Sayonara účinkuje i proti stronciu 90, jednému z najviac škodlivých rádioaktívnych izotopov, spôsobujúcemu rakovinu a leukémiu. Tí, ktorí trávia veľa času pred televíznou obrazovkou či obrazovkou počítača a tí, ktorí požívajú mobilný telefón, alebo sa pohybujú v geopatogénnej zóne by pravidelne mali piť tento liečivý nápoj.

Mimo EGCG, ktorý znižuje riziko rakoviny, reguluje hladinu cukru v krvi, ničí baktérie, znižuje nežiadúcu oxidáciu, pôsobí proti zubnému kazu a odstraňuje zápach z úst. Kofeín plynule a zdravo stimuluje nervový systém. Preto ho môžu piť i deti od 3 rokov. Sayonara obsahuje i vysoké množstvo vit. C, E a vitamínov radu B. Ďalšou prospešnou látkou sú flavonoidy posilňujúce cievne steny a upravujúce krvný tlak.

Kedy pomáha:
Ako tzv. "rakovinová brzda" pôsobí proti vzniku rakovinového bujnenia, tiež i proti vzniku metastáz

· Ako prevencia cievnych ochorení vrátane infarktu myokardu, mozgovej mŕtvice, kŕčovým žilám, poruchám pamäti

· Pri cukrovke

· Brzdí kazovosť zubov, lieči paradentózu a odstraňuje zápach z úst

· Pri bakteriálnych a vírových infekciách a proti plesniam

· Eliminuje nepriaznivé účinky žiarenia ( počítača a TV) a geopatogénnych zón

· Pozitívne ovplyvňuje obranyschopnosť organizmuJemne rozomletý zelený japonský čaj. Obsahuje tieto dôležité látky: katechin, kofein, vit.C, E, B, flavonoidy, triesloviny
kukučka
18.09.08,08:37
odpovedať neviem, vraj sú dobré listy čučoriedky, keby si túto tému zadala pár týždňov skôr, mohla som ti nazbierať plnú náruč, tohto roku boli mimoriadne krásne. Mám len pár konárikov a nepotrebujem, pošlem ti ich?
Zita5
02.10.08,15:51
Betka vďaka za ponuku , už sme sa dali na horeuvedený čajík , je príjemný , lahodný .
kukurička
02.10.08,15:59
Ja som tento čaj pila určitú dobu, dobre že ste mi ho pripomenuli, asi ho ešte mám aj doma otvorený. Je chutný, zalievala som si z jednej lyžičky aj 3x ten istý čaj a bol chutný. Zalieva sa 80° teplou vodou. Nemal by prísť do styku s kovom- takže umelá lyžička. Necedila som ho, len som ho nechala odstáť. Usadeninu som potom vylievala na kvety ako hnojivo.
cloe
02.10.08,16:20
Ja som tento čaj pila možno aj dva roky, po vážnej chorobe pečene som mala veľmi oslabenú imunitu. Veľmi mi chutil a asi aj pomáhal, lebo som doteraz nemala žiadne problémy, je to už 9 rokov a zatiaľ sa držím:)
Čo sa týka cukrovky, tak nemám konkrétne skúsenosti ani info z môjho okolia. Ale uškodiť ti iste neuškodí.
Mala som k nemu aj keramickú nádobku na uchovávanie čaju + hrnček od toho istého dodávateľa. Od spodu obidvoch bola taká špirálka, ktorá vraj znásobovala jeho účinok.
Ja teda celkovo milujem zelené čaje, takže som vystiedala aj veľa iných druhov. O čom som presvedčená je to, že sa pomocou zeleného čaju udržiava aj ideálna hmotnosť. Ale to už je druhoradý účinok. Dôležité sú tie všetky tebou spomíné účinky.
Prajem ti dobrú chuť a nech ti pomáha!
Zita5
02.10.08,16:31
Ja som tento čaj pila možno aj dva roky, po vážnej chorobe pečene som mala veľmi oslabenú imunitu. Veľmi mi chutil a asi aj pomáhal, lebo som doteraz nemala žiadne problémy, je to už 9 rokov a zatiaľ sa držím:)
Čo sa týka cukrovky, tak nemám konkrétne skúsenosti ani info z môjho okolia. Ale uškodiť ti iste neuškodí.
Mala som k nemu aj keramickú nádobku na uchovávanie čaju + hrnček od toho istého dodávateľa. Od spodu obidvoch bola taká špirálka, ktorá vraj znásobovala jeho účinok.
Ja teda celkovo milujem zelené čaje, takže som vystiedala aj veľa iných druhov. O čom som presvedčená je to, že sa pomocou zeleného čaju udržiava aj ideálna hmotnosť. Ale to už je druhoradý účinok. Dôležité sú tie všetky tebou spomíné účinky.
Prajem ti dobrú chuť a nech ti pomáha!

V príbalovom letáčiku je okrem iného zmienka o cukrovke a vraj má veľmi dobré účinky na túto chorobu .
Cukrovku má manžel, čajík som skôr kúpila kvôli tomu , ale zistila som , že ak ho budem piť aj ja , tak mi neuškodí . Pijeme ho teraz obaja .

Nad tou keramickou nádobkou som aj ja už uvažovala a dá sa aj objednať .
Simonab
03.10.08,08:00
Ďakujem Zitka za dobrý typ. Ako už vieš čajík som si kúpila, tiež uvažujem nad hrnčekom. A usadeninu aj ja používam na kvietky. Zelený čaj pijem pravidelne už niečo cez dva roky, nahradila som ním kávu. Odporúčam všetkým.
Betka, nazbierala som si aj čučoriedkových listov, nevedela som že majú podobný účinok ako zelený čajík. Musím vyskúšať zatiaľ, sa sušia.