Natka Szcz
04.05.05,22:59
Prosim o pomoc.
Pride mi kontrola zo Soc.poistovne a informovali ma,ze my budu okrem ineho kontrolovat aj podklady k DOVP, a to hlavne potvrdenia o zamestnani z ich HPP, alebo potvdenie o poberani stadobneho, alebo invalidneho dochodku.

Som povinna k DOVP mat tieto doklady?

Dakujem za pomoc
vcielka
04.05.05,21:26
U nás boli tiež na kontrole, kontrolovali 5 rokov dozadu a poviem ti pravdu, všetko, všetko, všetko!!!
Odporúčam Ti, radšej si to obstaraj, a hlavne pozor na hodiny, koľko majú odpracované
Držím Ti palce!!!! a pozor na dátumy odvodov do poisťovní, musia ti sedieť presne,ak maš stanovený termín výplat!!!!!
bea
05.05.05,05:13
vcielka, ozaj k DOVP treba mať tie doklady, o ktorých píše Natka? Ja som o tom ešte nikdy nepočula, že mám takéto od dohodárov vyžadovať.
ESTER
05.05.05,05:38
A keď sú evidovaný na úrade práca aj vtedy je nutné potvrdenie?
Jara
05.05.05,05:43
Vcielka, az pot ma oblial. Nikdy som cosi take nepocula, že u dohodárov mám mať nejaké údaje o HPP alebo o poberaní dôchodku. To kde niečo také píšu. Veď ja mám aj po 20 dohodárov mesačne a z celého Slovenska, čo ich ani nevidím ani nepoznám, mám len osobné údaje. Urobím dohodu, odvediem daň a úrazové a viac sa nestarám. Ešte na konci roka zasielam potvrdenie o príjme. No ale nemám ani osobný spis vytvorený, len DOVP.
jana123
05.05.05,05:57
My sme mali tiez kontrolu zo Soc.poistovne a to mam len jedneho zamestnanca a ostatni su DOVP. Ziadne potvrdenia k DOVP odo mna nechceli - ani ich nemam. To, ci ma dohodar aj HPP alebo dochodok si predsa mozu overit u seba v socialke. Dokonca ich ani samotne DOVP nezaujimali, len podla vyplatnych listin skontrolovali, ci bola odvedena spravna suma poistneho.
Evaman
05.05.05,06:06
Myslím , že kedysi tie potvrdenia boli potrebné tak 2-3 roky dozadu , aj ja som si to odkladala ale teraz to už nerobím, dúfam, že mi za to kontrola nenaparí pokutu. Ale keď tak nad tým uvažujem, však mňa nemusí zaujímať či dotyčný pracuje alebo nepracuje alebo je dôchodca , veď to je jeho povinnosť aby sa nahlásil tam kde má. A neviem podľa akého § by som si tieto potvrdenia mohla od neho žiadať.
Jara
05.05.05,06:06
No Jani veď to je rozumné. Presne tak by som si to aj predstavovala. Ešte hádam keby skontrolovali hodiny, či nepresahuje 300 hod. ročne.

Včielka, v ktorom meste je tá SP ktorá to požaduje?
Heleč
05.05.05,12:25
No keď si predstavím opačný uhol pohľadu, že ja by som mala svojim zamestnancom potvrdzovať nejaký papier, aby mohli inde makať tak určite zvýšim nároky. To nie.

Pri likvidácii jednej firmy nám bola robiť (okrem iných) kontrolu aj soc. BA-okolie, a kontrolovali odvody a úhrady. No u ostatných zam. všetko počnúc zmluvou a končiac odstupným. . .
ALLL
05.05.05,13:21
Mali sme kontrolu minuly rok....tiez kontrolovali potvrdenia...kde neboli, museli sme spatne dolozit...
Lucy
05.05.05,13:49
To by som aj ja chcele vedieť, kde sa to píše, že dohodár musi mať u mňa doložené potvrdenie, že mám HPP alebo iné. Ak je to evidovaný nezamestnaný nepoviem, ale čo ich má čo práve to zaujímať. My sme tiež mali kontrolu pred rokom za roky 2002-2003, ja som všetko nachystala a oni dohody ani vidieť nechceli, sledovali len zostavy za VZ, z ktorých sa poistné odvádza a potom nemoci. Tak som teraz prekvapená. A viem, že keď som robila v inej firme, tak tiež nechceli pri kontrole nič take.
ALLL
05.05.05,14:10
Asi to potrebovali, lebo chceli mat istotu...ze niekto za nich platil poistne...vtedy myslim sa to posudzovalo podla druhu dohody, vysky prijmu a toho ci je zamestnany/poisteny z ineho dovodu/,alebo nie, atd...-do r.2003
Natka Szcz
05.05.05,19:50
Dakujem vsetkym za nazor. Ja tie doklady nemam. Kontrola mi pride buduci tyzden, tak uvidim.Dam vam vediet ako to dopadlo.
Evaman
06.05.05,06:37
No to určite daj Natka a keby si tie doklady od Teba pýtali , tak sa ich opýtaj , že podľa akého § alebo usmernenia je to nutné.
aladin
06.05.05,06:44
prijal som dohodara , nezamestnaný robit bude do 16 hodin týždenne, do 800 sk týždenne , presne vymedzená praca. chce si uplatniť nezdanitelnu položku ? viem že u studentov je to možne ale u nezamestnaných ?? ma s tým niekto skusenosť. ?
Luna
06.05.05,06:53
Každý aj evidovaný na ÚP má nárok na odpočet.položku.
Zákon sa trochu zmenil od 1. 4.2005 už platí,že mzda nesmie presahovať 3200,-Sk, mesačne a najviac 64 hodín mesačne. Je v tom trochu rozdiel.
aladin
06.05.05,07:14
Každý aj evidovaný na ÚP má nárok na odpočet.položku.
Zákon sa trochu zmenil od 1. 4.2005 už platí,že mzda nesmie presahovať 3200,-Sk, mesačne a najviac 64 hodín mesačne. Je v tom trochu rozdiel.ktorým zákonom ?? nevies náhodou , ďakujem
emily
06.05.05,07:14
Tie potvrdenia, by mali byť v minulosti preto, že z dohôd sa nbeplatili odvody vtedy ak bol človek poistený z iného titulu napr ako riadny zamestnanec. Ak by nebol zamestnaný, tak sa mali robiť odvody. Týkalo sa to dohôd o pracovnej činnosti a tie boli tuším v r. 2004 zrušené.
A ešte moja skúsenosť. Kontrolu som mala a pri niektorých mi chýbali potvrdenia...pani naštartovala PC ja som povedala, kde dotyčný robí a keď to sedelo aj v PC a tá firma robila za neho odvody, bolo to OK.