luločka
17.09.08,12:33
Dobry den Poradaci,

(nevedela som kam prispiet tymto prispevkom tak dufam ze ma neusmajlikujetezlezaradil).
pred casom som sem pridala clanok"zakaz zamestnavatela". vyriesila som to zmenou zamestnania, kde mi zamestnavatel povolil studium, ale rada by som to mala zapisane aj v pracovnej zmluve ci dako podobne,je to mozne? nemate nejaky dokument ako priklad?
ak ste sa stym stretli prosim poradte. srdečne dakujem!:)
Luločka
luločka
17.09.08,19:20
este by som rada doplnila...moze sa zamestnavatel ohradzovat ,ze vypoved mozem dat iba k 1 a 15 dnu v mesiaci? hladam to v zakoniku,ale nic take som sa nedocitala. Pripadne je tam niekde klauzula ze mozem dat vypoved ku ktoremukolvek dnu v mesiaci? dost by mi topomohlo.
dakujem
Peterika
17.09.08,20:15
.........mi zamestnavatel povolil studium, ale rada by som to mala zapisane aj v pracovnej zmluve ci dako podobne,je to mozne?

1,V každej zmluve - taktiež v pracovnej máš - ostatné- /daľšie, osobité /dojednania, tak tam ti to môže zamestnávateľ napísať ak to tam chceš mať a on s tým súhlasí/ povolené štúdium - forma, dni apod/
V prílohe máš aj jednoduchú prac. zmluvu a určite ich nájdeš aj tu na porade pozri tlačivá



....este by som rada doplnila...moze sa zamestnavatel ohradzovat ,ze vypoved mozem dat iba k 1 a 15 dnu v mesiaci? hladam to v zakoniku,ale nic take som sa nedocitala. Pripadne je tam niekde klauzula ze mozem dat vypoved ku ktoremukolvek dnu v mesiaci? dost by mi topomohlo.
dakujem

2. skončiť prac.pomer môžeš napr.
v strede mesiaca - okamžité skončenie pracovného pomeru § 68 ZP
ale aj dohodou k určitému dňu § 60 ZP
výpoveďou 62 § ZP skončí posledného dňa v mesiaci
luločka
18.09.08,08:57
dakujem za odpoved, prvej odpovedi som rozumela a druhej ..
znamena ze ak mi zamestnavatel schvali dohodou moze byt k akemukolvek dnu a ak zakonom dvojmesacnu musi byt byt k 1 alebo 15 dnu?nemoze mi dvojmesacna trvat - nemozem ju podat- priklad od 25.9?
zo znamena okamzite ukoncenie(to asi nesplnam lebo to sa moze podat iba zo zdravotnych a takych podmienok co som si citala)
je to pre mna dolezita info. prosim poradte. dakujem
pripadne znenie zakona kde sa to dovoluje od akehokolvek dna..nech to mam pri sebe keby mi to sef neakceptoval.
veronikasad
18.09.08,09:01
dakujem za odpoved, prvej odpovedi som rozumela a druhej ..
znamena ze ak mi zamestnavatel schvali dohodou moze byt k akemukolvek dnu a ak zakonom dvojmesacnu musi byt byt k 1 alebo 15 dnu?nemoze mi dvojmesacna trvat - nemozem ju podat- priklad od 25.9?
zo znamena okamzite ukoncenie(to asi nesplnam lebo to sa moze podat iba zo zdravotnych a takych podmienok co som si citala)
je to pre mna dolezita info. prosim poradte. dakujem
pripadne znenie zakona kde sa to dovoluje od akehokolvek dna..nech to mam pri sebe keby mi to sef neakceptoval.
Pokial zamestnávatel nesúhlasí so skončením prac.pomeru dohodou, musíš podať výpoveď. Výpovedná doba je dvojmesačná a začína plynúť prvým dňom nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede /napr. ak výpoveď doručíš do 30.9. - výpovedná doba začína plynúť 1.10. a prac.pomer končí 30.11./
luločka
18.09.08,09:51
och. takze tomu zacinam rozumiet.standarnda vypoved plinie od zaciatkom nasledujuceho dna. rozumiem.
a teda mi nezostava nic okrem dufania ze mi stary zamestnavatel potvrdi vypoved dohodou a n ovy na mna pocka...
a teda dolezita otazka pokial podam vypoved dohodou tiez plinie az k prvemu dnu dalsieho mesiaca ci tam moze byt uvedeny zaciatok plynutia a skoncenia vypovede aj priklad od 25.9 do 31.10?:confused:
luločka
18.09.08,09:53
ospravedlnujem sa za gramaticke preklepy
veronikasad
18.09.08,09:55
och. takze tomu zacinam rozumiet.standarnda vypoved plinie od zaciatkom nasledujuceho dna. rozumiem.
a teda mi nezostava nic okrem dufania ze mi stary zamestnavatel potvrdi vypoved dohodou a n ovy na mna pocka...
a teda dolezita otazka pokial podam vypoved dohodou tiez plinie az k prvemu dnu dalsieho mesiaca ci tam moze byt uvedeny zaciatok plynutia a skoncenia vypovede aj priklad od 25.9 do 31.10?:confused:
Pojem výpoveď dohodou v Zákonníku práce nenajdeš. Ide o skončenie pracovného pomeru dohodou k nejakému dňu s ktorým súhlasia obidve strany - zamestnanec aj zamestnávateľ /Ak sa dohodnete na skončení PP 31.10.-týmto dňom PP končí. / Dohoda musí byť písomná.
luločka
18.09.08,10:11
tak zacina mi ziarit nad hlavou.takze ked dam vypoved dohodou tam sa nepise od kedy len do kedy.
takze si mam hned pripravit dve formy vypovede jednu dohodou a ak mi ju neodsuhlasia dam standardnu od zaciatku mesiaca.ide o to ze mam potencionalnu novu pracu ale musim zahlasit kedy by som vedela nastupit mesiac pockaju ale dva asi nie... co mam robit. ked mi nepodpise vypoved dohodou uz vie ze ju chcem dat a zaroven dojdem o novu robotu lebo tam na mna dva mesiace nepockaju.
veronikasad
18.09.08,10:15
tak zacina mi ziarit nad hlavou.takze ked dam vypoved dohodou tam sa nepise od kedy len do kedy.
takze si mam hned pripravit dve formy vypovede jednu dohodou a ak mi ju neodsuhlasia dam standardnu od zaciatku mesiaca.ide o to ze mam potencionalnu novu pracu ale musim zahlasit kedy by som vedela nastupit mesiac pockaju ale dva asi nie... co mam robit. ked mi nepodpise vypoved dohodou uz vie ze ju chcem dat a zaroven dojdem o novu robotu lebo tam na mna dva mesiace nepockaju.
Luločka, výpoveď dohodou neexistuje. Musíš dať žiadosť o skončenie prac. pomeru dohodou ku dňu ... Ak s tým zamestnávateľ nebude súhlasiť, dávaš výpoveď, ktorú musíš stihnúť do 30.9., najlepšie je odovzdať ju osobne /proti podpisu/, lebo ak ju firma preberie po 1.10. výpovedná doba je až od 1.11.
Aj v priebehu výpovednej doby je možné dohodnúť sa na skoršom skončení prac. pomeru.
luločka
18.09.08,10:18
to som pochopila. len co urobit s tym ze riskujem ak mi nepodpise dohodou a ja dojdem o novu ale zamestnavatel uz bude vediet ze xcem prec.
.... asi si odpoviem sama risk je zisk alebo svina zivot
veronikasad
18.09.08,10:23
to som pochopila. len co urobit s tym ze riskujem ak mi nepodpise dohodou a ja dojdem o novu ale zamestnavatel uz bude vediet ze xcem prec.
.... asi si odpoviem sama risk je zisk alebo svina zivot
Ak nemáš v prac.zmluve dodatok, že v prípade skončenia PP pred uplynutím výpovednej doby zaplatíš zamestnávateľovi náhradu vo výške priemerného mesačného platu, je to už naozaj iba risk - neprídeš do práce a zamestnávateľ skončí s tebou pracovný pomer za hrubé porušenie pracovnej disciplíny.

Ako sa však k takémuto skončenie prac.pomeru postaví nový zamestnávateľ ...