juliette221
17.09.08,13:46
dobry skuste mi poradit.stahujem sa s buducim manzelom do ineho mesta.vlastnikom toho bytu je moja sestra.po svadbe si tam chceme dat trvale bydlisko.na mestskom urade nam povedali ze potrebujeme list vlastnictva a jej suhlas ze tam mozeme byvat.ako ma ten suhlas vyzerat.ma nejaku formu?
j.u.l.i.a
17.09.08,12:10
keď som pracovala na úrade, mali na to tlačivo. Ale nič zvláštne na ňom nie je. Jednoducho sformuluj súhlas majiteľa bytu k trvalému pobytu iných osôb. Musí obsahovať údaje o majiteľovi - meno, miesto narodenia, adresa, rodné číslo a taktiež údaje o osobách, ktorým poskytuje pobyt
Zita5
17.09.08,12:23
Napíšete si osobitne súhlas s trvalým pobytom , ktorý podpíše vlastník nehnuteľnosti - bytu . Podpis musí byť overený notárom . Tento súhlas priložíte k prihlasovaciemu lístku na MÚ .

Ak by ste sa chceli ale notárovi vyhnúť , tak v tom prípade bude najlepšie , ak by vlastník -vlastníci išli s Vami na MÚ a tam priamo podpísali pred úradníkom MÚ prihlasovací lístok k trvalému pobytu , že súhlasia s Vašom trvalým pobytom v ich nehnuteľnosti .Je potrebný aj doklad o vlastníctve nehnuteľnosti .
Viď - Prihlasovací lístok
renata77
17.09.08,12:23
Pri prihlasovaní na trvalý pobyt sa vypisuje tlačivo Prihlasovací lístok na trvalý pobyt, ktorý na druhej strane má zvlášť kolonku na vypisovanie údajov, ak prihlasovaná osoba nie je majiteľom bytu, je tam uvedené, ktoré údaje o majiteľovi sa musia uvádzať.
piotresku
07.05.09,08:49
Je potrebný aj doklad o vlastníctve nehnuteľnosti .


preco je potrebny? a vlastne ho mam ale vraj potrebujem nejaky iny za 8 eur to je zase pekny biznis.

v podstate ide o to ze ja som sa na trvaly pobyt prihlasil hned po kupe bytu (2005) a stacil ten stary.
Teraz sme mali svadbu a manzelku idem prihlasit a zrazu treba ten za 8 eur. a v podstate to nepotrebujem ja ale ony preco by som ma ja za to platit.
neda sa to inym sposobom?
Chobot
07.05.09,19:53
preco je potrebny? a vlastne ho mam ale vraj potrebujem nejaky iny za 8 eur to je zase pekny biznis.

v podstate ide o to ze ja som sa na trvaly pobyt prihlasil hned po kupe bytu (2005) a stacil ten stary.

Nepíšeš, prečo nepostačuje ten starý. Buď to je výpis za katastra, ktorý nie je použiteľný pre právne úkony, alebo je už dávneho dáta. Preto ohlasovňa požaduje od teba aktuálny, vierohodný doklad o vlastníctve nehnuteľnosti podľa § 3 ods. 8 zákona o hlásení občanov:
(8) Občan je povinný pri hlásení trvalého pobytu predložiť

a) ...
c) doklad o vlastníctve alebo spoluvlastníctve budovy alebo jej časti podľa odseku 2 vydaný podľa osobitného právneho predpisu, 4d)


podstate to nepotrebujem ja[/B] ale ony preco by som ma ja za to platit.
neda sa to inym sposobom?

Práveže to potrebuješ ty, ty chceš prihlásiť manželku k trvalému pobytu, oni len požadujú k tomu doklady. Takže ty to musíš uhradiť. Obdobne je to, keď potrebuješ na nástup do zamestnania výpis z registra trestov, tiež ti to nikto neuhradí.
Martina Z.
12.05.09,12:42
Zdravím. Potrebovala by som pomôcť ohľadom zmeny trvalého bydliska. Mojmu sefovi boli odcudzené doklady v zahraniči a preto sa rozhodol, že pri vybavovani nových dokladov si zmeni aj travle bydlisko ( je z Východneho Slovenska a trvalý pobyt chce mať v Bratislave) Trvalý pobyt by chcel mať vo svojej firme, ktorú vlastní a kde sa najviac zdržiava. čo všetko je potrebne vybaviť a kde?
Za odpovede velmi pekne dakujem :o)
kaco11
14.05.09,23:59
v prvom rade nech ide na políciu a nahlási stratu dokladov a na základe toho novy op. totizto pri zmene op musi odovzdat aj ten pôvodny a na to bude mat doklad z polície o strate krádezi
tutiola
15.05.09,20:36
Predpokladám že odcudzenie dokladov nahlásil už v zahraniči. Pri zmene bydliska potrebuje:
1. prihlásiť sa na trvalý pobyt na príslušnom mestskom, obvodnom alebo obecnom úrade, kde vám vydajú aj potvrdenie o trvalom pobyte.
Nepíšeš, ktoré doklady mu boli odcudzené ani akým spôsobom. Predpokladám, že OP a teda musí ísť na príslušný policajný útvar v mieste bydliska
2. Rodný list - originál,ktorý mu bude hneď vrátený
3. Ak sa jedná o prvé odcudzenie či stratu, tak je tam poplatok 16,50€. Ak sa jedná o opakovanú stratu alebo odcudzenie za posledné 2 roky, tak je to poplatok 33,-€.
betyna8
16.07.09,09:05
Nechcem začínať novú temu a tak Vás prosím o radu v tejto.
V blískej dobe kupujeme byt a kedže je pre nás výhodnejší úver za slobodna, chceme sa hned po kupe bytu zosobasit.No neviem aky to bude mat postup. Uvediem priklad
1.1. kupim byt
15.1. budeme mat sobáš
30.1. dostanem LV na meno pred sobášom
Rada by som vybavila všetky doklady, zmenu priezviska aj trvalý pobyt naraz.
Viem že meno po sobaší ,resp. novy OP mam povinnost vybavit do 30 dni, len ten LV budem mat na meno za slobodna .
Prosim o radu,ako postupovat.
sarasara
16.07.09,21:00
Ak bude na LV meno, ktoré máš ako slobodná, to ti vadiť nebude. Pri prihlasovaní budeš mať starý OP, sobášny list a LV, prípadne - len k nahliadnutiu - kúpnu zmluvu. Keď budeš prihlásená k trvalému pobytu, vybavíš nový Op s novým menom aj s novým bydliskom.
Keď už budeš mať nový OP, napíš na kataster žiadosť o zmenu priezviska.
betyna8
17.07.09,06:27
Ak bude na LV meno, ktoré máš ako slobodná, to ti vadiť nebude. Pri prihlasovaní budeš mať starý OP, sobášny list a LV, prípadne - len k nahliadnutiu - kúpnu zmluvu. Keď budeš prihlásená k trvalému pobytu, vybavíš nový Op s novým menom aj s novým bydliskom.
Keď už budeš mať nový OP, napíš na kataster žiadosť o zmenu priezviska.

sarasara ďakujem ti za odpoveď, už som začínala byť zúfala z toho čo ma čaká,lebo na inom fóre mi napísali,že si najskor mám vymeniť po sobáši OP so starym pobytom a potom všetko od znova,keď sa budem prehlasovať.Ďakujem
Matka13
12.01.10,19:58
prosim vas o radu, chcem si zmenit trvale bydlisko a potrebujem vediek, ked su vlastnikmi dve osoby ci musia podpisat ziadost obaja alebo staci iba jeden.... dakujem
sarasara
12.01.10,21:34
Súhlasiť musia obaja vlastníci.
Matka13
12.01.10,21:46
dakujem
Helik3
21.01.10,09:35
Ahoj,
mne bolo povedané, že trvalý pobyt si nemôžem nahlásiť do bytu, ktorý mám len v prenájme. Ale z vašich príspevkov som vyrozumela, že to nie je pravda.
Vyveďte ma prosím z omylu. Ďakujem