janka37
17.09.08,14:26
Ahojte,
chcela by som sa s Vami poradit pri rieseni takejto ulohy:

Manzelia sa rozhodli prenajimat byt v bezpodielovom spoluvlastnictve. Obaja su SZCO, on je navyse platitelom DPH. Kedze byt je sukromny a nechcu, aby musel vstupit do obchodneho majetku, vychadza nam, ze najjednoduchsie je, aby byt po dohode prenajimala manzelka a uplatnovala si pausalne vydavky podla §6 ods.10 ZDP.

Je mozne uplatnovat si pausalne vydavky na prijmy podla §6 ods.3 (prenajom nehnutelnosti), ak si danovnik zaroven uplatnuje skutocne vydavky na prijmy podla §6 ods.2 (zivnost)?

Vopred dakujem za Vase nazory.
Zita5
17.09.08,12:29
janka37
17.09.08,12:38
Ďakujem, ale túto tému som už čítala, a práve na základe informácií z nej sme sa rozhodli smerovať to radšej na manželku, ktorá nie je platiteľom DPH, čiže by celý postup mal byť jednoduchší.

Ide mi len o to, či môže pri prenájme uplatňovať paušálne výdavky, keď pri príjmoch zo svojho podnikania uplatňuje skutočné.
janka37
17.09.08,12:43
Zita5, ďakujem veľmi pekne, v tej durhej téme som to našla.
Zita5
17.09.08,12:50
Ďakujem, ale túto tému som už čítala, a práve na základe informácií z nej sme sa rozhodli smerovať to radšej na manželku, ktorá nie je platiteľom DPH, čiže by celý postup mal byť jednoduchší.

Ide mi len o to, či môže pri prenájme uplatňovať paušálne výdavky, keď pri príjmoch zo svojho podnikania uplatňuje skutočné.

Áno, výdavky sa môžu kombinovať .
lumpaj
23.09.08,16:07
neplatiči v mojom byte... pomoooc

mam taky probleeem.. kupil som byt cez hypoteku,
kedze zijem mimo svk, nastahoval som tam podnajomnikov, zmluvu sme zhotovili na dobu neurcitu, s tym ze som do nej zahrnul aj to, ze im niesom povinny po skonceni najmu hladat nahradne byvanie,pristresok ci nahradny byt,
neskor som zhotovil doplnok k zmluvemm s tym ze sa zmluva meni na dobu urcitu,a to do konca januara,,
oni sa rozhodli prestat platit, neplatia nic,, ani mne za prenajom,, ani inkaso, eletrina , plyn,, a taktiez ani domu sprav, za teplo a ostatne sluzby,,
mozem im dat odpojit eletrinu? ako prvy krok?.. alebo je to protizakonne? nechcel by som sa dostat do problemov.
v zmluve je uvedene ze poplatky maju uhradzat,,ale kedze je to pisane na moje meno, tak šeky chodia v mojom mene.do ich schranky.
neviem co si pocat, vsetko komplikuje fakt, ze som daleko od domova,,a vsekto je na pleciach mojho otca. neotvaraju mu dvere a nedvihaju mobily,, meskaju s patbou uz dva mesiace. neviem co si pocat,, a ako je to s tym dodatkom,, ak uplynie termin teda, do toho konca januara a oni tam staale buduu? smiem ich vystahovat naasilim?..
vyhotovil som vypoved zmluvy,, otec im ju chce zaniest na podpis,, no ziadna odozva.
prosim o odbornuu pomoc ako dalej postupovat..
velmi pekne dakujem