kocsis01
17.09.08,14:35
Chcel by som zacat podnikat od noveho roka,predajnu chcem otvoryt doma v garazy,ake nenavratne statne dotacie existuju,ake su podmienky,na koho vybrat zivnost na mna alebo na manzelku,mozem predavat v jednej miestnosti krmivo pre psy kurcata svine atd,farby na malovanie domov,ponozky zosity podla obdobia co ludia potrebuju,vence sviecky atd.Manzelka by bola predavackou.Ked je nikto kto my v tom moze poradit z okr.Mi,Tv,Ke nech ma kontaktuje.
Melnick
17.09.08,12:43
Chcel by som zacat podnikat od noveho roka,predajnu chcem otvoryt doma v garazy,ake nenavratne statne dotacie existuju,ake su podmienky,na koho vybrat zivnost na mna alebo na manzelku,mozem predavat v jednej miestnosti krmivo pre psy kurcata svine atd,farby na malovanie domov,ponozky zosity podla obdobia co ludia potrebuju,vence sviecky atd.Manzelka by bola predavackou.Ked je nikto kto my v tom moze poradit z okr.Mi,Tv,Ke nech ma kontaktuje.
Môžeš otvoryt, trebarz aj v garážy ale musý Ti to odsúhlasiť higyena. ten sortyment je ale pre garáž pryvelkí. Takže všetko tam určite nebudeš môcť predávať.:)
Dotáciu môžeš dostať od ÚP - ale len ak si evidovaný nezamestnaný ale na služby ju nedávajú. Neviem- možno iný kraj ,iný ÚP, iná nezamestnanosť..........

Dopĺňam : potrebné je vypracovať podnikateľský plán.
krupo
19.09.08,08:45
Môžeš otvoryt, trebarz aj v garážy ale musý Ti to odsúhlasiť higyena. ten sortyment je ale pre garáž pryvelkí. Takže všetko tam určite nebudeš môcť predávať.:)
Dotáciu môžeš dostať od ÚP - ale len ak si evidovaný nezamestnaný ale na služby ju nedávajú. Neviem- možno iný kraj ,iný ÚP, iná nezamestnanosť..........

Dopĺňam : potrebné je vypracovať podnikateľský plán.




pre boha! to co je za pravopis?
Infarkt
19.09.08,08:49
pre boha! to co je za pravopis?

mimotemyTaký, aký je aj zadávateľa :D

Aký požičaj, taký vráť :)

...sa vraví na Slovensku mimotemy
Aendy
19.09.08,09:32
Odporucam zmenit nazov temy, vzhladom na nazov poradte
je to dost mimotemy
hanelie
19.09.08,09:45
mozem predavat v jednej miestnosti krmivo pre psy kurcata svine atd,farby na malovanie domov,ponozky zosity podla obdobia co ludia potrebuju,vence sviecky
môžete - pod názvom: rozličný tovar - pre potraviny však bude treba splniť určité podmienky:)
Melnick
19.09.08,10:08
pre boha! to co je za pravopis?

Zlatko, si prvý ,komu vadí môj pravopis.:D:D:D

Mimochodom , máš zlý slovosled.:D:D:---:---:---
Melnick
19.09.08,10:12
mozem predavat v jednej miestnosti krmivo pre psy kurcata svine atd,farby na malovanie domov,ponozky zosity podla obdobia co ludia potrebuju,vence sviecky atd.Manzelka by bola predavackou.Ked je nikto kto my v tom moze poradit z okr.Mi,Tv,Ke nech ma kontaktuje.
Ešte niečo: farby s potravinami ,tam určite predávať nemôžeš.
Dav
19.09.08,10:21
pre boha! to co je za pravopis?
mimotemy pre boha sa správne píše Pre Boha(začiatok vety a vlastné podstatné meno).
hanelie
19.09.08,11:06
mimotemy
pre boha sa správne píše Pre Boha(začiatok vety a vlastné podstatné meno).
zasik fazuľky? :D
Infarkt
19.09.08,11:13
mimotemy
zasik fazuľky? :D

mimotemy Ja šošovičku ... mám dnes na obed :D :) ;) mimotemy
Melnick
19.09.08,13:08
Ľudkovia , ja sa v podstate veľmi bavím a je mi jedno v akej téme, ak som okrem zábavy, pýtajúcemu dala aj správnu odpoveď.
Poradu som chcela vymazať zo svojho života práve kvoli témam ,ktoré aj vcelku nevinnú diskusiu dovedú do hašterivého konca. kocsis01 odo mňa dostal obsahovo správnu odpoveď a môj pravopis neriešte - ovládam ho.:D:D:D A keď bude kocsis01 chcieť - naučím aj jeho. Ale moje celoživotné skúsenosti sú takéto: neznamená ,že ak človek ovláda pravopis je zaručene múdry. Poznám strašne veľa ľudí ktorí píšu tak,že by po oprave text ostal červený a sú takí múdri,že im nesiaham ani po členky. Pokora, sebakritika ,ale aj sebavedomie mi nikdy nechýbali. A všetkým, ktorí ma pochopili ďakujem, len oni vedia aký bol skutočný úmysel. :):):)
Tebe kocsis01 sa verejne ospravedlňujem, že som Ti z témy urobila "mrník" /mimochodom pre všetkých, ktorí zasa rozmýšľajú, že slovo je napísané nesprávne- nebojte sa - viem ho napísať aj správne./:):):)
Kazu
19.09.08,13:24
mimotemy pre boha sa správne píše Pre Boha(začiatok vety a vlastné podstatné meno).

No môže byť aj s malým b. ...... ak tým myslel jedného z tristo bohov v Indii :---
Paula
19.09.08,13:35
mimotemy Ja k tej gramatike sa zopakujem: Písomný prejav je aj o korešpondencii s úradmi, obchodnými partnermi, atp......a to by si človek mal cibriť, než komunikovať písomne vôbec začne. Osobne si neviem predstaviť takú "schizofréniu" - písať inak tu alebo kamošom a písať inak úradne. Táto choroba je na Porade veľmi permanentná, žiaľ:mee:
Infarkt
19.09.08,13:38
mimotemy Ja k tej gramatike sa zopakujem: Písomný prejav je aj o korešpondencii s úradmi, obchodnými partnermi, atp......a to by si človek mal cibriť, než komunikovať písomne vôbec začne. Osobne si neviem predstaviť takú "schizofréniu" - písať inak tu alebo kamošom a písať inak úradne. Táto choroba je na Porade veľmi permanentná, žiaľ:mee:

mimotemy Pauliii...neprežívaj to tak ;) :) :D mimotemy
kocsis01
19.09.08,13:50
Ešte niečo: farby s potravinami ,tam určite predávať nemôžeš.
ja tam potravyni predavat ne chcem.
Infarkt
19.09.08,13:58
ja tam potravyni predavat ne chcem.

mimotemy Ako vidím, tak nás nesklamal :D :D :D :D :D mimotemy
kocsis01
19.09.08,14:03
dakujem za poradu z prapovypisu ja tazku hlavu nerobym hlavne ne na tejto strane tu som nezidal o pomoc s pravopisom ale s podnikanim a to je nieco ine!!!!!!!alebo nie?????!!!!!!
Melnick
19.09.08,14:17
dakujem za poradu z pravopisu si ja tazku hlavu nerobim hlavne nie na tejto stranke tu som neziadal o pomoc s pravopisom ale s podnikanim a to je nieco ine!!!!!!!alebo nie?????!!!!!!

"Nepaprč" sa kocsis01, dobré nervy si potrebuješ uchovať , ak začneš podnikať .:)
Dav
19.09.08,15:19
Naozaj nejde o pravopis. Melnick poradila dobre a k veci - kľudne môžeš zriadiť predajňu v garáži. Príspevok na podnikanie od úradu práce je po troch mesiacoch v evidencii úradu práce. Najprv je ale dobré ísť sa spýtať,priamo na konkrétny úrad, či je možné dostať príspevok aj na zamýšľanú podnikateľskú činnosť. Ak ide o evidovaného nezamestnaného, organizujú sa aj kurzy pre začínajúcich podnikateľov, ktoré sú bezplatné a kde sa budúci podnikateľ dozvie veľa užitočných informácií o podnikaní. Ak ale by nárok na príspevok pri obchodnej činnosti nevznikol, tak je zbytočné evidovať sa len kvôli príspevku. Pokiaľ je zadávateľ otázky zamestnaný, a má záujem začať podnikať, poradila by som mu, aby si vybavil živnostenské oprávnenie a v garáži skúsil predávať popri zamestnaní. Nebude potrebovať vysoké náklady na tovar, postupne si získa klientelu, aj meno u obchodných partnerov - dodávateľov, a postupne môže rozširovať sortiment, prípadne aj vykonávať živnosť ako hlavné zamestnanie. Okrem živnostenského listu potrebuje registračnú pokladňu, súhlas obce s otvorením prevádzky - a prajem mu, aby sa mu darilo.