Obecný podnik služieb
17.09.08,14:48
prosím o radu,
sme príspevková organizácia zriadená obcou popri hlavnej činnosti máme aj podnikateľkú činnosť. Vyplýva z nejakého zákona predpisu,výnosu, že je potrebné mať zriadený bankový účet, ktorý bude slúžiť na podnikateľkú činnosť?
Anežob
18.09.08,05:21
Pozri si zákon o rozpočtových pravidlách č. 523/2004 Z.z. § 28 odst.1 a 2.
Odstavec 1 ) Výnosy a náklady na podnikateľskú činnosť sa nerozpočtujú a sledujú sa na samostatnom mimorozpočtovom účte.
Odstavec 2 ) Náklady na podnikateľskú činnosť musia byť kryté výnosmi z nej. Výnosy a náklady na túto činnosť sa nerozpočtujú a sledujú sa na samostatnom účte.
Obecný podnik služieb
18.09.08,13:18
Velmi pekne ďakujem za odpoveď. Citáciu tohto zákona poznám, len som nevedela či sa myslý účtovný účet a či bankový. Z tvojej odpovedi je mi zrejmé, že aj účtovný aj bankový.Ja tých problémov mám viac. Ak budeš ochotná rada by som sa o nich poradila.
Anežob
18.09.08,14:16
Velmi pekne ďakujem za odpoveď. Citáciu tohto zákona poznám, len som nevedela či sa myslý účtovný účet a či bankový. Z tvojej odpovedi je mi zrejmé, že aj účtovný aj bankový.Ja tých problémov mám viac. Ak budeš ochotná rada by som sa o nich poradila.
Ak budem vedieť rada poradím, ale musím Ťa upozorniť na etiketu porady. Nemali by sme si vynucovať odpovede od konkrétych poradákov, aby sme tým neurazili ostatných. Nerob si z mojej poznámky veľký problém aj ja som na začiatku tento bod etikety porušila.
Teda pýtaj sa, veď všetci sa tu spoločne učíme a opakujeme si to čo vieme, alebo pripomenieme si to čo už sme pozabúdali.