Jusso
17.09.08,15:14
Dobry den, chcel by som sa tu od vas dozvediet, ci mi je potrebne zalozit firemny ucet v banke. Nie som platca DPH.

Ponukam reklamne miesto na jednom internetovom portaly a som v situacii, ked uz mam vystavit fakturu podla dohody a previest prijem na ucet, ale na moj sukromny, kedze firemny ucet zriadeny nemam.

Pytam sa to ohladom uctovnictva..

:D kazdy nejako zacina :D



Wolfram3D IE-View
ekopo
17.09.08,13:25
Ak sa plánujú príjmať platby na účet, je vhodnejšie si zriadiť účet, ktorý bude využívaný na podnikanie, nebudú sa tu pliesť rôzne súkromné platby (zbytočné účtovníctvo...). Treba nájsť banku s nízkymi poplatkami resp. bez poplatkov. Napr. Mb...
Melnick
17.09.08,13:25
Dobry den, chcel by som sa tu od vas dozvediet, ci mi je potrebne zalozit firemny ucet v banke. Nie som platca DPH.

Ponukam reklamne miesto na jednom internetovom portaly a som v situacii, ked uz mam vystavit fakturu podla dohody a previest prijem na ucet, ale na moj sukromny, kedze firemny ucet zriadeny nemam.

Pytam sa to ohladom uctovnictva..

:D kazdy nejako zacina :D

Wolfram3D IE-ViewAby som bola úprimná Jusso,aj tu na Porade sme dva tábory . Jeden je striktne za zriadenie podnikateľského účtu/tam patrím aj ja :)/. Druhý tábor je trošku umiernenejší. V zákone ,ale nikde nenájdeš ,že je povinnosťou podnikateľa zriadiť si podnikateľský účet .:):):)
Ak máš veľa času po večeroch ,veľa sme toho na túto tému popísali, tak si daj do vyhľadávača podnikateľský účet (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=podnikate%B5sk%FD+%FA%E8et) a čítaj, a čítaj a....... tuším to niekto kedysi vyslovil 3x.:D:D:D
IvetaH
17.09.08,13:29
Ja nemám bankový účet a nemám problém žiadny.
Kacenka
03.10.08,11:53
Dobrý deň, prosím o radu. Traja spoločníci v s.r.o. previedli peniaze z podnikateľského účtu na stavebné sporenie ako fyzické osoby. Čo by mali urobiť aby napravili chybu a bolo to čisté?
poisonkatka
03.10.08,12:01
predpokladam, ze si budes uplatnovat pausalne vydavky, takze je ti zbytocne mat podnikat. ucet, nakolko tam asi vela platieb mat nebudes
hanka kralova
12.10.08,21:14
Dobry den, chcel by som sa tu od vas dozvediet, ci mi je potrebne zalozit firemny ucet v banke. Nie som platca DPH.

Ponukam reklamne miesto na jednom internetovom portaly a som v situacii, ked uz mam vystavit fakturu podla dohody a previest prijem na ucet, ale na moj sukromny, kedze firemny ucet zriadeny nemam.

Pytam sa to ohladom uctovnictva..

:D kazdy nejako zacina :D



Wolfram3D IE-View
Jusso, ako si to vyriesil?
Mna by zaujimalo, ci sro, ktora je platcom DPH je povinna mat ucet. Na DU ho sice odo mna ziadali, ale sro nebude mat ziadnu aktivitu minimalne cely dalsi rok, zda sa mi to naozaj zbytocne dovtedy. Poradite niekto? Dakujem. :)