Fany1000
17.09.08,18:36
má už niekto informácie, ako treba postupovať pri vypracovávaní školského vzdelávacieho programu v materskej škole? M8m aj metodické usmernenia, len mi nie je jasné, ako treba robiť učebné osnovy. Na každú zložku osobitne, alebo na tie 4 okruhy, ako sú dané. Nechceme si to nechávať na poslednú chvíľu. Budem vďačná za akékoľvek informácie. ďakujem.
lyana
20.12.08,10:07
Pokiaľ mi siahajú moje vedomosti, tak sa to nerozpracúva ani podľa zložiek, ani podľa okruhov. Samotné osnovy spočívajú v jednotnom názve ("Cestou necestou"), potom názvom 10-tich okruhov- niečo ako okruh na jeden mesiac a každý ten okruh by mal byť rozpracovaný na 4-5 tém, čo symbolizuje týždne a v nich by sa mali prelínať zložky a tie štyri (ja som, ľudia, kultúra, príroda).

Zatiaľ len toľko, neviem či som Vám pomohla, tiež s tým len začíname a nevieme či dobre.
Melnick
20.12.08,10:35
Fany1000
20.12.08,13:03
Ďakujem. My tiež len začíname. Učebný plán ste nerobili,alebo áno? Lebo v paieroch je napísané,že rámcový učebný plán sa robiť nemá. Len neviem, že či mesačný robia. A učebné osnovy ste si vypracovali podľa metodiky pre ZŚ?
Fany1000
20.12.08,13:03
Toto mám. Myslela som skôr nejaké tipy pre začiatok. Ale ďakujem.