vmsux
17.09.08,18:59
Firma ma zakladne imanie v korunach (200K SKK). Pri prechode na euro treba nieco urobit? Na skoleni z uctovnictva hovorili, ze treba zmenit Spolocensku zmluvu a ist na Obchodny register, zaplatit 2 000 Sk :eek: a urobit zmenu.
Mne sa to nezde, tak si necham poradit. Je to pravda? Robite to niekto?

Dalsia otazka, zakladne imanie nieje v banke, ale v pokladni. Bude treba nejaky doklad, ze som to bol v banke zamenit za eura?

Dik.
Stefan2005
17.09.08,17:10
Firma ma zakladne imanie v korunach (200K SKK). Pri prechode na euro treba nieco urobit? Na skoleni z uctovnictva hovorili, ze treba zmenit Spolocensku zmluvu a ist na Obchodny register, zaplatit 2 000 Sk :eek: a urobit zmenu. Mne sa to nezde, tak si necham poradit. Je to pravda? Robite to niekto?
Dik.

viď napr.
http://www.porada.sk/t88018-premena-menovitych-hodnot-zakladneho-imania-v-s-r-o.html



Dalsia otazka, zakladne imanie nieje v banke, ale v pokladni. Bude treba nejaky doklad, ze som to bol v banke zamenit za eura? Dik.

??? no keď nie v banke, ale niekde si to k 1.1.2009 asi budeš musieť zameniť - doklad o tom by si mal mať :).
Jana Acsová
17.09.08,17:28
Jana Acsová
17.09.08,17:37
Dalsia otazka, zakladne imanie nieje v banke, ale v pokladni. Bude treba nejaky doklad, ze som to bol v banke zamenit za eura?

Nie, nie je v banke, ale nie je ani v pokladni. Je zdrojom krytia aktív a je to položka zapísaná v obchodnom registri, ktorej konverziu rieši link pripnutý vo vyššie uvedenom príspevku.

V pokladni sa nachádza položka aktív - peňažné prostriedky A tie bude nevyhnutné previesť na eura. O peňažných prostriedkoch sa účtuje. Duálny obeh v hotovostnom styku bude prebiehať do 16.1.2009. Všetky položky majetku a záväzkov bude potrebné previesť, niektoré prepočítaním, iné reálne. Reálnych peňažných prostriedkov sa týka reálny prevod. Z nereálnych budú mať zainteresovaní možno "hlavu v smútku". Ale účtovníctvo nepustí. Problém treba riešiť.
Jana Acsová
17.09.08,17:47
Kde hľadať základné imanie?

http://www.porada.sk/561226-post3.html
vmsux
17.09.08,18:46
Diky za linky.
Vytlacim si a budem studovat :-)