vmsux
17.09.08,21:09
Ahojte.

Zevraj kazda firma musi mat pri vchode alebo na dome vyvesenu svoju firemnu tabulu s nazvom a neviem este s cim. Zevraj je na to zakon a musi to tak byt.
Je to pravda? Ako ma vyzerat?

Dakujem.
Zoltán Kovács
17.09.08,19:10
Ahojte.

Zevraj kazda firma musi mat pri vchode alebo na dome vyvesenu svoju firemnu tabulu s nazvom a neviem este s cim. Zevraj je na to zakon a musi to tak byt.
Je to pravda? Ako ma vyzerat?

Dakujem.

Je pravda. Hovorí o tom živnostenský zákon.
JankaO
17.09.08,19:18
Ahojte.

Zevraj kazda firma musi mat pri vchode alebo na dome vyvesenu svoju firemnu tabulu s nazvom a neviem este s cim. Zevraj je na to zakon a musi to tak byt.
Je to pravda? Ako ma vyzerat?

Dakujem.


Napr. Zákon č. 250/2007,
napr. § 30 Zák. č. 455/1991
§ 7 ods. 3 Obchodného zákonníka.
§ 14 zákona č. 634/1992 Zb. v znení neskorších predpisov.........
vmsux
17.09.08,19:40
Dakujem ze odpovede!

Tu su citaty zo zakonov, ktore ste spomenuli. Ak by to niekto potreboval:

Zivnostensky zakon (455/1991):
§ 30 odsek 1:
Podnikateľ je povinný prevádzkareň označiť. Spôsob označenia prevádzkarne určujú osobitné predpisy

Osobitnym predpisom podla Ziv. zak. je:
§ 7 ods. 3 Obchodného zákonníka:
Prevádzkárňou sa rozumie priestor, v ktorom sa uskutočňuje určitá podnikateľská činnosť. Prevádzkáreň musí byť označená obchodným menom podnikateľa, ku ktorému sa môže pripojiť názov prevádzkárne alebo iné rozlišujúce označenie.

a
§ 14 zákona č. 634/1992 Zb (Zakon o ochrane spotrebitela):
(1) Predávajúci je povinný prevádzkareň zvonku viditeľne označiť údajmi podľa osobitného predpisu, prípadne aj symbolom alebo uvedením hlavnej skupiny predávaných výrobkov alebo poskytovaných služieb.
(2) Na vhodnom a trvale viditeľnom mieste prevádzkarne musí byť uvedené
a) obchodné meno a sídlo,
b) meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť prevádzkarne,
c) prevádzková doba určená pre spotrebiteľa,
d) kategória, skupina a trieda pohostinských prevádzkarní a ubytovacích zariadení.

Osobitnym predpisom v zakone o ochrane spotrebitela sa rozumie opat § 7 ods. 3 Obchodného zákonníka a este paragrafy o podnikani.
dushan
17.09.08,20:51
Dobrý večer,
Ako je to s označením sídla s.r.o., ktoré je v byte majiteľa? Treba označiť menom s.r.o. aj zvonček na vchode, či len dvere bytu, a čo všetko musí také označenie obsahovať?
Ďakujem.
Dushan
dushan
23.09.08,06:46
Posúvam.