Katarina1
05.05.05,06:38
Poskytujeme reklamne sluzby a klient musi zaplatit vopred. Ak zaplati 28.4. a sluzba mu bude poskytnuta 3.5., musim urobit dve fa? Zvlast na preddavok a zvlast na poskytnutie sluzby alebo urobim uz rovno vyuctovaciu fa?
McMarti
05.05.05,04:48
Ano.. lebo zdanitelné plnenie z preddavku máš ked ti to pripísali na účet t.j. 28/4 a druhé zdaniteľné pnenie máš zasek ked si urobila službu tr.j. 3/5/
Katarina1
05.05.05,04:51
Diky, aj ked vobec tym nie som potesena :-(
Grófová
09.05.05,05:03
Katka, tiež vystavujeme zálohové faktúry za služby - reklamné. K uhradenej zálohe za služby vystavujem len jednu faktúru - daňová povinnosť vzniká dňom úhrady faktúry, alebo dňom poskytnutia služby a to tým dňom, ktorý nastane skôr. V tomto prípade vzniká daňová povinnosť 28.4.2005. Iné je to s tovarom, na ktorý sme zobrali zálohu, ale tento tovar ešte nemáme vyrobený a prijatý na sklade. Ak mi zaplatia zálohu za tovar, ktorý nemôžem hneď vyskladniť /pretože ho nemám/, tak vystavím dve faktúry - 1. Daňový doklad k prijatej zálohe a keď je tovar vyrobený, prijatý na sklad a odoslaný zákazníkovi tak vystavím 2. Daňový doklad - dodanie tovaru. My to robíme takto.
Katarina1
09.05.05,05:49
Vdaka p. Grofova, ja taktiez robim iba jednu fakturu. Len som chcela vediet, ci to nahodou nerobim zle.