kristi
05.05.05,08:11
Prosím poraďte mi. Mesačne mám z pošty aj niekoľko desiatok poštových blokov o úhrade, môžem ich zaúčtovať pod jednou sumou, a ak áno, tak s akým dátumom? Alebo ich musím účtovať po jednom. Účujem v Alfe. Ďakujem.:)
bea
05.05.05,06:16
Ja bežne účtujem takéto a aj iné položky (napr. PHL, parkovné) v jednej sume na konci mesiaca. To isté aj v PÚ.
Zita5
05.05.05,06:17
Ako sa rozhodneš , môžeš aj jednotlivo, alebo súhrnne .
kristi
05.05.05,06:20
Ďakujem. Pekný deň.
jamajka
05.05.05,06:58
Kristi, ja účtujem poštové bloky spolu vždy k poslednému dňu v mesiaci.
Tiež ich mám veľa a nechce sa mi to robiť položkovo. Položkovo účtujem iba doklady, na ktorých mám vyčíslenú DPH. Aj to iba z toho dôvodu, že raz mi pri daňovej kontrole pani "daňová" povedala, že nie je povinná zratúvať DPH-čku, ak mám zopnutých viacero dokladov spolu. Nemienim sa druhýkrát s nimi hádať, tak to účtujem položkovo. Odvtedy mám ročne v pokladni tritisíc dokladov.
účtovník 007
05.05.05,08:17
Ja účtujem PHM jednorazovo na konci mesiaca a jednou sumou. Mám k tomu takú maličkú tabuľku, ktorú prikladám. Mám 12 áut a ku každému 20 bločkov, takže tých zápisov by bolo jednotlivo moc. Tiež stredísk mám 64, no keď si predajňa pošle viac bločkov, dám ich spolu a rozlišujem iba účty nákladové. Ale do DPH idú jednou sumou. Pri daňovej kontrole nebol problém
jamajka
05.05.05,08:27
No veď určite je to tak lepšie, nie? Ono veľmi záleží na akú pani kontrolórku natrafíš. Niektoré sú fajn, aj poradia, aj sa usmejú, niektorým úplne zlyháva "ľudský ph faktor".
Zuziana
08.05.05,11:13
Poštovné a PHM zúčtovávam tiež na konci mesiaca jednou sumou, PHM s podobnou tabuľkou ako je uvedená v predošlom príspevku. Dokonca aj tržby z reg. pokladnice zúčtovávam na základe mesačnej uzávierky. Účtovnícky to nie je celkom správne, ale kontrolórky boli spokojné, že nemusia toľko kontrolovať.
ondrejvla
08.05.05,14:35
A ja peknučko všetky bloky z PHM pri 28 kamiónoch účtujem každý zvlášť! Práve pre tú pani kontrolórku, ktorá to má problém spočítať i napriek tomu, že súpis má pri tom priložený, bloky očíslované... No, ale čo by sme neurobili pre to, aby dievčatá na kontrole boli spokojné?!!!!!!
Jedná skúsenosť ťa naučí, aj keby sa ti nechcelo!
alušik
08.05.05,15:06
Aj ja si myslim, ze je to len v ludoch. Nechcem povedat, ze co danovy urad, to nazor, lebo mam skusenost, ze skor plati, co danovy kontrolor - to nazor. Mozu byt v pohode aj z jedneho danoveho uradu.
U nas to zatial z hladiska kontroly DPH preslo v pohode, aj ked som mala viac blockov dokopy.