Karlítko
18.09.08,09:53
Dobrý deň, vie mi prosím poradiť niekto, či má s.r.o. nárok na vrátenie DPH na tovar, ktorý nakúpila v Čechách. Ďakujem.
ekopo
18.09.08,07:59
Ak nakupovala s.r.o. v CR od platcu DPH, tak mala nakupovať bez DPH. Ak nakupovala s.r.o. s DPH, tak nárok na odpočet nemá v SR.
Karlítko
18.09.08,08:36
s.r.o. je neplatcom, takže museli nakupovať s DPH, konateľ tvrdí, že si môžu nárokovať DPH, mne sa to ale nejak nezdá
Milan Benka
18.09.08,08:47
s.r.o. je neplatcom, takže museli nakupovať s DPH, konateľ tvrdí, že si môžu nárokovať DPH, mne sa to ale nejak nezdá

Nech svoje tvrdenie podloží zákonom.
mandula
18.09.08,08:53
Karlítko, pýtala si sa už včera tu: http://www.porada.sk/62216-ziadost-o-vratenie-dph-z-cr-post821293.html#post821293. Keby si sa pozrela na tej istej strane o tri príspevky vyššie, je tam jasne napísané, že nárok na vrátenie dph z ČR má len platiteľ DPH registrovaný v inom členskom štáte EU:

Nárok na vrácení daně dle § 82 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, zaplacené v ceně nakoupeného zboží nebo poskytnuté služby v tuzemsku nebo při dovozu zboží může uplatnit osoba registrovaná k dani v jiném členském státě, která nemá sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku a neuskutečňuje v tuzemsku v kalendářním roce, ve kterém o vrácení daně žádá, ekonomickou činnost
Karlítko
18.09.08,09:23
No ja som to čítala a asi sa odstrelím, nejak som to prehliadla, musím asi zájsť k očnému... :) Ďakujem za radu. Potrebovala by som ešte objasniť, to že ak sa nadobudne tovar nad 420 000,- tak je povinnosť zaregistrovať sa, ako platca DPH?
mojto
18.09.08,10:02
Treba sa registrovať už pred, t.j. nákup, ktorý by prevýšil 420T už uskutočníte ako platitelia.
Karlítko
18.09.08,10:19
Takže to znamená, že tovar nakúpený pred registráciou aj s DPH, tým pádom je DPH pasé /DPH bude považovaná za náklad na nákup tovaru/ a po registrácii sa bude nakupovať na IČZ, takže bez DPH a bude sa to samozdaňovať?
Milan Benka
18.09.08,10:28
Takže to znamená, že tovar nakúpený pred registráciou aj s DPH, tým pádom je DPH pasé /DPH bude považovaná za náklad na nákup tovaru/ a po registrácii sa bude nakupovať na IČZ, takže bez DPH a bude sa to samozdaňovať?

IČZ - je niečo, čo súvisí so Sociálnou poisťovňou. S platiteľom DPH súvisí IČ DPH.

PS: Bude sa to "samozdaňovať".
Karlítko
22.09.08,05:57
no jasné že IČDPH, išlo len o preklep, už to mám vyriešené, ďakujem za rady :)