yanulik
18.09.08,10:20
Dobrý deň,
tento rok som ukončila VŠ a po mesiaci som sa zamestnala vo verejnej správe. Momentálne som v skúšobnej dobe, tá mi skončí 15. októbra. Očakávam predĺženie zmluvy. Neviem však ako mám postupovať pri vstupe do II. piliera, konkrétne čo to obnáša, na čo si mám dať pozor, na čo nezabudnúť,... Dakujem za všetky odpovede. Pekny deň.
yanulik
23.09.08,07:31
neviem sa k tomu dopatrat a v ziadnej teme to ani nie je nejako rozpisane, bola by som teda rada, keby ste mi poradili. Dakujem. Pekny den
Chobot
23.09.08,07:47
Dobrý deň,
tento rok som ukončila VŠ a po mesiaci som sa zamestnala vo verejnej správe. Momentálne som v skúšobnej dobe, tá mi skončí 15. októbra. Očakávam predĺženie zmluvy. Neviem však ako mám postupovať pri vstupe do II. piliera, konkrétne čo to obnáša, na čo si mám dať pozor, na čo nezabudnúť,... Dakujem za všetky odpovede. Pekny deň.

Stačí si len vybrať niektorú Dôchodkovú správcovskú spoločnosť a spísať s nimi zmluvu. Prípadne ešte oznámiť zamestnávateľovi, že si uzavrela DSS so spoločnosťou XY. Nič viac. Zoznam DSS-iek nájdeš na internete na stránke www.poistenie.sk v časti poisťovne.
igor1234
08.07.09,11:53
presne tak ako to písal predchodca predomnou - stačí si nájsť nejakú správcovskú spoločnosť a uzavrieť s nimi zmluvu. Zamestnávateľovi nemusíš nič oznamovať - tak či tak stále platí rovnaké poistenie za teba do sociálnej poisťovne a až sociálna poisťovňa prerozdeľuje finančné prostriedky a ak má druhý pilier tak 9 % odvedie do tvojej správcovskej spoločnosti :D
veronikasad
08.07.09,13:50