Peter Neuschl
18.09.08,14:08
Potreboval by som pomoct s mdf formátom.Nemám v tom celkom jasno.Možem ho zapisovat len na dvojvrstvové CD alebo DVD?A ako zistím,ci moja napalovačka je aj dvojvrstvová?Mam Alkohol 120 a aj Nero.Skúšal som to niekolko krát ale neúspešne.V koši leží pár DVD naviše.Ak by mi niekto pomohol,bol by som mu vdačný.
Chobot
18.09.08,12:18
Potreboval by som pomoct s mdf formátom.Nemám v tom celkom jasno.Možem ho zapisovat len na dvojvrstvové CD alebo DVD?A ako zistím,ci moja napalovačka je aj dvojvrstvová?Mam Alkohol 120 a aj Nero.Skúšal som to niekolko krát ale neúspešne.V koši leží pár DVD naviše.Ak by mi niekto pomohol,bol by som mu vdačný.

Formát .mdf je obraz disku. Je jedno, z akého disku si urobíš obraz, výsledný súbor bude .mdf.

Takže musíš vedieť, čo ten súbor .mdf je obraz CD disku, DVD disku alebo dvojvrstvového DVD disku. Pozn: dvojvrstvové CD neexistuje! Ak to bol dvojvrstvový disk, tak potrebuješ napaľovačku, čo dokáže napáliť dvojvrstvové DVD disky. Ak takú nemáš, tak ten obraz na DVD disk nenapáliš.

Takže ak vieš, z čoho bol urobený ten obraz disku, na také médium to musíš napáliť. Neviem takto z hlavy, ktorý napaľovací soft dokáže spracovať formát .mdf, viem, že nero má problémy s formátmi obrazov disku, pokiaľ to nie je .iso alebo .nrg. Mám také tušenie, že .mdf nedokáže spracovať. Ale Alcohol120% dokáže spracovať .mdf súbor, dokonca si myslím, že .mdf formát je typický pre Alcohol.

Pokiaľ nemusíš ten obraz napáliť na médium, tak to nerob. Môžeš to (ten obraz disku) kľudne otvoriť v PC vo virtuálnej mechanike (napr. Daemon Tools) a pracovať s tým. Škoda míňať médiá, či skladovať ich napálené. Môžeš to mať na HDD, nezaberie ti to miesto v zásuvke stola.:rolleyes:


A ako zistím,ci moja napalovačka je aj dvojvrstvová?

Dúfam, že vieš značku a typ napaľovačky. Daj si do Gúglu vyhľadať podporované formáty tvojou napaľovačkou a máš to.

Inak to vidíš aj tak, že keď vložíš prázdny dvojvrstvový disk, tak by ho malo rozpoznať a bude pripravená napáliť takýto disk.
mpca
18.09.08,12:37
Chobot
18.09.08,12:38
Pre doplnenie :



Jedna malá chyba tam je - nie je to len obraz CD disku. Aj keď sa vytvorí obraz DVD disku, môže mať formát .mdf

Ale pozor, nemusí to byť výlučne obraz disku. Aj iné aplikácie vytvárajú .mdf súbory, napr. SQL databáza.
mpca
18.09.08,13:01
Jedna malá chyba tam je - nie je to len obraz CD disku. Aj keď sa vytvorí obraz DVD disku, môže mať formát .mdf

Ale pozor, nemusí to byť výlučne obraz disku. Aj iné aplikácie vytvárajú .mdf súbory, napr. SQL databáza.
Ja som to screenol z netu :) Ale dik za upresnenie.