ik-a
05.05.05,08:59
Neviete mi nahodou niekto zrozumitelne vysvetlit, co je to format ABO. Viem, iba tolko ze je to urcity druh prikazu na uhradu, ale format ABO.
Slavo zo Štiavnice
05.05.05,07:05
Je to istý dohovor (presne zadefinovaná štruktúra súboru), ako majú vyzerať príkazy alebo aj výpisy v elektronickej forme, aby mohli jednotlivé softverové programy a banky medzi sebou "komunikovať". Banka by Ti mala povedať aký typ formátu používa a v tvojom účtovnom programe by si si mala nastaviť požadovaný formát)
ik-a
05.05.05,07:20
Je to istý dohovor (presne zadefinovaná štruktúra súboru), ako majú vyzerať príkazy alebo aj výpisy v elektronickej forme, aby mohli jednotlivé softverové programy a banky medzi sebou "komunikovať". Banka by Ti mala povedať aký typ formátu používa a v tvojom účtovnom programe by si si mala nastaviť požadovaný formát)
Cize ak som to spravne pochopila, ABO je vseobecny format na prikaz v el.podobe. Presnu strukturu, musia este urcit.
účtovník 007
05.05.05,07:26
ABO formát sa používa pri elektronickej komunikácií s bankou. Keď nahrávam prevodné príkazy a chcem ich poslať elektronicky vyberiem formát ABO, keď chcem ísť do banky osobne tak vytlačím obyčajný PP v tuzemskej mene. Ale to už nerobím, lebo som vďaka elektronickej komunikácií zlenivela.

Kým Leňochod urobí, len jediný krok....