zdehima
18.09.08,18:44
Zdravim,
nakupovali ste niekto plastové okna v Polsku ?
Zaujimala by ma aká je tam cena ,pripadne odkaz na web stránku.
Dakujem
Rozalka
18.09.08,17:02
Ja by som si radšej kúpila okná doma.
Twiggy
19.09.08,20:36
Moji rodicia maju z Polska, ale kupili ich cez SVK firmu v LC. Su maximalne spokojni a cena bola super.
pivko
20.09.08,05:30
Ja by som si radšej kúpila okná doma.
O tom tu už bola debata, nevidím žiadny problém na polských oknách.
Záleží od výrobcu a použitých materiálov.Cenovo je to tam určite výhodnejšie ,ale kupoval by som len od renomovaného výrobcu.
Ja mám polske okna ,ale kupované u nás od f. OKNOPLAST KRAKOW a sú určite kvalitnejšie ako 80% okien vyrábaných na Slovensku.Skús sa pozrieť cez google len na tu fabriku čo ich vyrába a porovnaj s 80% výrobcov u nás čo vyrábajú okna pomaly v garážach.Hlavne je doležité z akeho materialu je okno , výstuž a kovanie.A za ďalšie poznám veľa firiem , ktoré si dávajú vyrábať okná v Polsku a predávajú ich ako Slovenské.Dnes je to v podstate všetko vyrobené v EU.
DanielaSL
22.09.08,10:02
Aj ja mám od tejto firmy okná a som maximálne s nimi spokojná. Poliaci majú pobočku aj u nás, prišli, pozakrývali nábytok a raz dva boli hotoví. Odviedli kvalitnú prácu a okná mám tuším 3 roky a nemám s nimi žiaden problém, teraz sme si od nich objednali okná a dvere na náš domček , práve zajtra majú prísť montovať. Svokra si objednala u slovenskej firmy a hold okná mali poľské...takže veľakrát ani netušíme odkiaľ slovenské firmy okná vlastne majú.
zdehima
22.09.08,15:58
A na kolko vychadza jedno okno od tejto firmy ?
Lenka1979
22.09.08,16:14
A na kolko vychadza jedno okno od tejto firmy ?
určite záleží od rozmerov, aké majú okná. Nie každé okno má rovnakú cenu, lebo každé je iné, zadaj nejaké parametre.
ates
30.11.08,18:48
Ja by som si radšej kúpila okná doma.
Však aj pračky,parkety,stavebný material,nábytok,potraviny to Všetko nájdeme v obchodoch,hypermarketoch a nerobí sa ztoho velký BUMM!!!Slovenský výrobcovia okien,zobudte sa,však sme v EU!!!Konkurujte aj vy z cenami a netreba predražovať lebo je to Slovenské, a neohovárajte našich susedov,nezávidte im!!!Však majú značku CE ,certifikáty......a to už naozaj nemôže byť zlé okno!
Polské okná sú kvalitné,napriek Velmi priaznivej ceny!
poular
02.12.08,19:59
Aj ja mám od tejto firmy okná a som maximálne s nimi spokojná. Poliaci majú pobočku aj u nás, prišli, pozakrývali nábytok a raz dva boli hotoví. Odviedli kvalitnú prácu a okná mám tuším 3 roky a nemám s nimi žiaden problém, teraz sme si od nich objednali okná a dvere na náš domček , práve zajtra majú prísť montovať. Svokra si objednala u slovenskej firmy a hold okná mali poľské...takže veľakrát ani netušíme odkiaľ slovenské firmy okná vlastne majú.Daniela,ahoj, nevieš posunúť kontakt na tú firmu??Ďakujem. Som z okr. Pezinok.Dakujem
KacenkaXX
03.12.08,09:31
Ahoj,
nie je podstatne odkial su okna, ale ake su - aky to je profil, kolko maju komor - standard je 5, kolko maju tesneni (2, 3, alebo 4) a hlavne, ci maju vystuz okolo celeho okna. Daj si na to pozor, lebo ak maju len casti vystuze, tak sa casom ohnu. Lacne polske okna maju aj tendenciu zmenit farbu - ozltnut. Potom mas klucku bielu, ale okno zlte. Pracujem vo firme na okna a menili sme uz aj plastove - polske okna, ktore nemali ani 10 rokov... No moji rodicia maju prave okna z Polska a su s nimi velmi velmi spokojni... Teda, zalezi od okna :)
Ninna
03.12.08,09:53
Však aj pračky,parkety,stavebný material,nábytok,potraviny to Všetko nájdeme v obchodoch,hypermarketoch a nerobí sa ztoho velký BUMM!!!Slovenský výrobcovia okien,zobudte sa,však sme v EU!!!Konkurujte aj vy z cenami a netreba predražovať lebo je to Slovenské, a neohovárajte našich susedov,nezávidte im!!!Však majú značku CE ,certifikáty......a to už naozaj nemôže byť zlé okno!
Polské okná sú kvalitné,napriek Velmi priaznivej ceny!
Dobre všetko si vyriešil/a/, super cena, super kvalita a čo so zárukou? napr.kovanie kam to má ísť reklamovať spotrebiteľ u okien z Poľska?
Potom mu budú dobrí aj výrobcovia zo Slovenska.
16b93419b4848a960327cd61f
05.01.09,21:18
90 percent okien pochadza z polska,profil je skoro stejny v celej eu akurat ta praca je lacnejsia v polsku,najdu sa babraci aj tu aj v polsku
Pubert
07.01.09,15:01
A este pri terajsom kurze Polskej meny sa to urcite oplati.Ja som nadmieru spokojny s kvalitou a aj cenou.
sarasara
07.01.09,22:52
Sused pred tromi rokmi namontoval plastové okná aj dvere, všetko si sám doviezol z Poľska. Jedno okno asi omylom nemalo správnu veľkosť. Za tri dni prišli Poliaci a doviezli správne. Okná sú pekné, dobré, len lacnejšie ako naše čo máme slovenské. Rozdiel v nich nevidím.
lubica53
09.01.09,09:14
všetko čo píšete je fajn ale, ktorý z vás si uvedomujete, že naše peniaze , ktoré nosíte do PL do maďarska, ukrajinu alebo do rakuska, oslabujú našu ekonomiku. beriete robotu slovakom a sami sebe. Potom nadávate, ze mame nizske platy a podobne. No jasne, že ich mate nízke keď sa sami okrádate. A na margo tých poľských okien. Ja som mala možnost vyidieť jedno rozrezané. Poviem vám pekný bordel ani o polnoci v kome by som ho nechcela. Kto z vás už videl veľa muziky za málo peňazí. Na oko žiadny rozdieml ale co bolo dnu je na zamyslenie keď nie na zaplakanie. Tak vám prajem šťastný wiber :o
lubica53
09.01.09,09:15
pekna somarina o oknach asi vies prd
lubica53
09.01.09,09:16
A este pri terajsom kurze Polskej meny sa to urcite oplati.Ja som nadmieru spokojny s kvalitou a aj cenou.

tebe ptril ten prd
lubica53
09.01.09,09:17
90 percent okien pochadza z polska,profil je skoro stejny v celej eu akurat ta praca je lacnejsia v polsku,najdu sa babraci aj tu aj v polsku

to nie je pravda
starkas
09.01.09,10:46
Nekupuj plastové okná v Polsku. Nie sú kvalitné a v konečnom dôsledku nič neušetríš.
Milan.Žiška
09.01.09,12:07
:):)Nestačia vám "naše", dovezené našimi firmami. Teraz fičia akcie až do 50% a v kvalite si je možné fakt vybrať. Ja mám s Polskou kvalitou len negatívnu skúsenosť ( a s prípadnou reklamáciou, servisom ...).:):):)
jojkoz
09.01.09,13:50
všetko čo píšete je fajn ale, ktorý z vás si uvedomujete, že naše peniaze , ktoré nosíte do PL do maďarska, ukrajinu alebo do rakuska, oslabujú našu ekonomiku. beriete robotu slovakom a sami sebe. Potom nadávate, ze mame nizske platy a podobne. No jasne, že ich mate nízke keď sa sami okrádate.
Huraa konecne nejaky riadny narodovec - NEKUPUJME SMEJDY zo zahranicia - NAKUPUJME ESTE VACSIE SMEJDY U NAS !!! - sice to bude naprd - ale ostava to doma :D :D :D



A na margo tých poľských okien. Ja som mala možnost vyidieť jedno rozrezané. Poviem vám pekný bordel ani o polnoci v kome by som ho nechcela. Kto z vás už videl veľa muziky za málo peňazí. Na oko žiadny rozdieml ale co bolo dnu je na zamyslenie keď nie na zaplakanie. Tak vám prajem šťastný wiber :o

Tak ako su neklavalitne polske okna su aj nekvalitne slovenske dokonca aj nemecke a neviem este ake.
Rovnako ako aj cina robi veci nekvalitne (tych je u nas vacsina - PRETOZE IDE O CENU :D ) - robi aj veci SPICKOVE - to by tazko mohla taka krajina mat napr. vesmirny program.

Takze kazde taketo hrube odsudzovanie vyrobkov z nejakej krajiny je scestne - ked sa nejedna o konkretnu znacku ci lepsie dokonca konkretnu firmu ci vyrobcu.
lubica53
12.01.09,07:18
ja hovorim o lacnych oknach. Viem ze v PL su aj dobre veci ale tie ceny sa pohybuju na urovni tych nasich. Treba citat lepsie.
florian1123
13.01.09,16:44
Plastove okna by som kludne kupil v PL ak by slo o drevo tak by som dal prednost radsej slovenskemu vyrobcovi.
mistrall
15.01.09,13:26
Nedalo mi, ked som videl tuto temu musel som sa zaregistovat :) . Kedze sme prednedavnom menili nejake tie okna tak som si co to predtym zistil. Odmyslime si ekonomiku statu (aj ked aj v tom je vela pravdy, ale kazdeho kto ide kupovat bude zaujimat predovsetkym cena.. :)) tak si myslim ze kazdy chce okna predovsetkym kvalitne, na roky... A uvedomte si ze poliaci nie su kuzelnici a teda nedokazu vycarovat za zopar korun okno s paramtrami ktore sa vyrovna spickovemu oknu, ktore je vyrobene napr. na slovensku z nemeckych materialov... Jedna vec je ze existuju firmy ktore ponukaju porovnatelne okna s oknami z polska za vyssie ceny. Druha spickove okno ktore bude mat podstatne ine parametre. Videl som prierez polskeho okna a videl som prierez okna slovenskeho okna s porovnatelnou cenou a ... Rozdiel v cene pre cely RD bol 13 tis. korun v prospech PL okien, co je pri 160tis. rozdiel zanedbatelny. Chodte k predajcom a dajte si vysvetlit co to o okne- profil (pocet komor, laminacia), vystuhy (hrubka, material), sklo prestupnost (tepla, material list)... a potom sa rozhodnite. U mna vyhrali tie drahsie, aj vzhadom na to ze mi to bolo v jednej firme velmi rozumne vysvetlene (za poplatok poviem v ktorej :D ... Mimochodom- kvalitne okna su cenovo porovnatelne u nas aj v PL. Rozdiel minimalny, zaruka v SR a peniazky ostali doma na slovensku ;)
jojkoz
15.01.09,14:01
A zase porovnanie - rez polskym plastovym a rez slovenskym plastovym oknom. Bez nejakej blizsej specifikacie.

Verim tomu ze nieje problem zohnat take rezy ale ze by clovek zaplakal opacne.

Tato debata nezacala o najlacnejsich polskych oknach ake su - ale o polskych oknach - a ja tvrdim ze aj v polsku sa robia kvalitne okna 9dokonca si myslim ze ich je vacsina - myslim velke vyrobne haly kde to robia skoro vsetko stroje ) - aj tie su v drvivej vacsine daleko lepsie ako "garazove" - MADE IN SLOVAKIA ...


tymto nezatracujem slovenskych vyrobcov - ci "skladacov" - sam mam okna ktore su skladane tu na slovensku a su z nemeckeho profilu - ale vobec by mi nevadil ani keby bol polsky a skladane v polsku - ak by bol ten profil parametramy rovnaky a takisto spravena praca - preto som sa ja bol aj osobne do vyrobne pozriet
mistrall
15.01.09,17:27
Mozno som sa zle vyjadril- neporovnavam rez polskeho okna ktore mi ukazali na slovenskej pobocke, ale priamo v predajni kde ponukaju tieto polske okna so vzorkou v sk predajni (cize ziaden marketingovy tah sk predajne ale konkretna skusenost). A rozdiely? Vystuz vyrazne mensi prierez, prepazky medzi komorami tensie, nayse polsky 5 komorovy a ten v sk predajni 6 komorovy. Mas pravdu, robia to stroje, len ide o to co do toho stroja das. Ja som si vybral pre mna urcite to lepsie a nikoho nenutim kupovat ani slovenske ani polske. Mam pocit ze ak si niekto precita viac nazorov a pohladov tak mu to pomoze a kazdy sa nakoniec rozhodne sam pre to co sa mu bude viac pozdavat.
Adrana
15.01.09,21:20
Mozno som sa zle vyjadril- neporovnavam rez polskeho okna ktore mi ukazali na slovenskej pobocke, ale priamo v predajni kde ponukaju tieto polske okna so vzorkou v sk predajni (cize ziaden marketingovy tah sk predajne ale konkretna skusenost). A rozdiely? Vystuz vyrazne mensi prierez, prepazky medzi komorami tensie, nayse polsky 5 komorovy a ten v sk predajni 6 komorovy. Mas pravdu, robia to stroje, len ide o to co do toho stroja das. Ja som si vybral pre mna urcite to lepsie a nikoho nenutim kupovat ani slovenske ani polske. Mam pocit ze ak si niekto precita viac nazorov a pohladov tak mu to pomoze a kazdy sa nakoniec rozhodne sam pre to co sa mu bude viac pozdavat.

Výborný postreh. Ospevovať poľské okná je a zatracovať naše Slovenské je krátkozraké.Ak je kvalitný profil a dajú sa do okna všetke komponenty ktoré tam majú byť tak a vyrobia sa vo firme nie v garáži ako tu spomínajú niektorí pisatelia tak nie je rozdiel medzi oknami Poľskými a Slovenskými.
Som presvedčená a aj to viem i ,že poľskí výrobcovia robia viac v garáži ako u nás pretože u nás su kontroly inšpekcie a každý výrobca musí mať certifikát alebo Vyhlásenie zhody , ktorý si každý zákazník môže overiť telefonický v skúšobnom ústave a poľské prosím kde si overíte .Je skutočne
pravý certifikát ktorý Vám ponúknu v Poľskú? Máte si ho ako overiť?
A je správne že naše zarobené peniaze vyvážame za hranice aby sa susedia mali lepšie ? akí mi to sme ešte stále takí hlúpi Slováci ,že si nevieme svoje zastať a svoje zveľaďovať ale na svoje si nakydame a cudzie chválime.
Je primitívne si myslieť, že čo je lacné je dobré.Počkate a porovnajte o pár rokov farbu poľských okien a našich a tiež tenenie. Hovorím o tých lacných oknách. A čo ešte naviete Poľská vláda dotuje výrobcov okien a zahraniční dodávatelia profilov dávajú poľským odberateľom množstvenné rabaty ,lebo je to zaujímavá krajina čo sa týka odberu oproti nám 5 mil.národu. A tie lacné poľské profily su z recyklovaného materiálu.
yanko1
16.01.09,12:04
O tom tu už bola debata, nevidím žiadny problém na polských oknách.
Záleží od výrobcu a použitých materiálov.Cenovo je to tam určite výhodnejšie ,ale kupoval by som len od renomovaného výrobcu.
Ja mám polske okna ,ale kupované u nás od f. OKNOPLAST KRAKOW a sú určite kvalitnejšie ako 80% okien vyrábaných na Slovensku.Skús sa pozrieť cez google len na tu fabriku čo ich vyrába a porovnaj s 80% výrobcov u nás čo vyrábajú okna pomaly v garážach.Hlavne je doležité z akeho materialu je okno , výstuž a kovanie.A za ďalšie poznám veľa firiem , ktoré si dávajú vyrábať okná v Polsku a predávajú ich ako Slovenské.Dnes je to v podstate všetko vyrobené v EU.


Prosim ta maju pobocku aj v bratislave alebo maju nejaku web stranku dakujem?
kero64
24.01.09,19:47
Neviem, či je ešte aktuálne vstupovať do tejto témy, ale nedá mi, aby som sa podelil aj s mojou skúsenosťou s plastovými oknami z Polska a od nás. Pred asi dvomi rokmi vymenili na našej firme všetky okná za plastové z Polska. Som zdesený, ako tie okná vyzerajú teraz. Nedržia tvar, sú až niekoľko cm. deformované a niektoré sa snáď už ani nedajú otvárať. Nechcem tvrdiť, že všetci výrobcovia v Polsku sú babráci, ale tieto sa im "nevydarili." Na byt som si dal okná vyrobené na Slovensku a spokojnosť maximálna. Dokonca aj na chalupu som si dal slovenské okná, ale od iného výrobcu a tiež sú super. Stačí čítať noviny a stále sú tam 40-45% zľavy. Toto sú investície na dlhú dobu, tak by som veľmi nehľadal to najlacnejšie, aj keď zasa nie všetko drahé, je to najlepšie. Na trhu je široký výber, tak si treba dobre premyslieť a vyberať.
misomiso
25.01.09,10:37
Neviem, či je ešte aktuálne vstupovať do tejto témy, ale nedá mi, aby som sa podelil aj s mojou skúsenosťou s plastovými oknami z Polska a od nás. Pred asi dvomi rokmi vymenili na našej firme všetky okná za plastové z Polska. Som zdesený, ako tie okná vyzerajú teraz. Nedržia tvar, sú až niekoľko cm. deformované a niektoré sa snáď už ani nedajú otvárať. Nechcem tvrdiť, že všetci výrobcovia v Polsku sú babráci, ale tieto sa im "nevydarili." Na byt som si dal okná vyrobené na Slovensku a spokojnosť maximálna. Dokonca aj na chalupu som si dal slovenské okná, ale od iného výrobcu a tiež sú super. Stačí čítať noviny a stále sú tam 40-45% zľavy. Toto sú investície na dlhú dobu, tak by som veľmi nehľadal to najlacnejšie, aj keď zasa nie všetko drahé, je to najlepšie. Na trhu je široký výber, tak si treba dobre premyslieť a vyberať.

Z Polska sa neda kupit nic, Polsko sa bohuzial stalo europskou Cinou. Jedine po com idu je najnizsia cena, ostatne ich nezaujima. Ja som sa nechal uvrtat kupil som vnutorne dvere v Markury markete a nasledne som s nimi mohol podkurit. Vystavene vyzerali krasne, no to som netusil, ze asi kazdy diel dveri a montovanej zarubne vyraba asi iny vyrobca bez toho, aby si aspon zatelefonovali. Panty a klucky to iste. Kazdy diel z inej planety...
kastelan
25.01.09,15:39
plastove okna s polska by som nekupoval nehovorim že všetkci vyrobcovia su tam zly ale poliaci su špekulanti a na slovensku je vela dobrych vyrobcov okien treba si trocha a tej firme zistit aky profil použivaju skade beru sklo ako su dlho na trhu ake maju služby či už sa jeda o servis ,montaž ,zaručne podmienky a podobne
jojkoz
25.01.09,16:25
Z Polska sa neda kupit nic, Polsko sa bohuzial stalo europskou Cinou. Jedine po com idu je najnizsia cena, ostatne ich nezaujima. Ja som sa nechal uvrtat kupil som vnutorne dvere v Markury markete a nasledne som s nimi mohol podkurit. Vystavene vyzerali krasne, no to som netusil, ze asi kazdy diel dveri a montovanej zarubne vyraba asi iny vyrobca bez toho, aby si aspon zatelefonovali. Panty a klucky to iste. Kazdy diel z inej planety...


A zase globalne hodnotenie.

Je jasne ked niekto ide po tom uplne najlacnosjom tak sa to na kvalite musi odrazit.

Ale verte tomu ze ako cinani aj poliaci vedia robit aj kvalitne - dokonca aj velmi kvalitne veci - ale samozrejme nieje to to najlacnejsie ...... - a to ani nikto k nam vozit nebude ....
laco910
26.01.09,14:36
Výborný postreh. Ospevovať poľské okná je a zatracovať naše Slovenské je krátkozraké.Ak je kvalitný profil a dajú sa do okna všetke komponenty ktoré tam majú byť tak a vyrobia sa vo firme nie v garáži ako tu spomínajú niektorí pisatelia tak nie je rozdiel medzi oknami Poľskými a Slovenskými.
Som presvedčená a aj to viem i ,že poľskí výrobcovia robia viac v garáži ako u nás pretože u nás su kontroly inšpekcie a každý výrobca musí mať certifikát alebo Vyhlásenie zhody , ktorý si každý zákazník môže overiť telefonický v skúšobnom ústave a poľské prosím kde si overíte .Je skutočne
pravý certifikát ktorý Vám ponúknu v Poľskú? Máte si ho ako overiť?
A je správne že naše zarobené peniaze vyvážame za hranice aby sa susedia mali lepšie ? akí mi to sme ešte stále takí hlúpi Slováci ,že si nevieme svoje zastať a svoje zveľaďovať ale na svoje si nakydame a cudzie chválime.
Je primitívne si myslieť, že čo je lacné je dobré.Počkate a porovnajte o pár rokov farbu poľských okien a našich a tiež tenenie. Hovorím o tých lacných oknách. A čo ešte naviete Poľská vláda dotuje výrobcov okien a zahraniční dodávatelia profilov dávajú poľským odberateľom množstvenné rabaty ,lebo je to zaujímavá krajina čo sa týka odberu oproti nám 5 mil.národu. A tie lacné poľské profily su z recyklovaného materiálu.

A ako vieš že ten prierez okna čo ti ukážu v predajni je rovnaký s tým ktorý ti potom predajú?Dovolím si tvrdiť že min. 60% okien predávaných slov.firmami sú polské-dokonca aj tie najväčšie prelepujú polské nálepky, kde na slovenskom okne máš napísane Made in SK?Každý výrobca a predajca hovorí-"nemecký profil-okno vyrobené na slovensku" Hahaha. Čo je lepšie- kúpiť lacné polské a vieš že je polské alebo keď ti predajú o30%drahšie a je to to isté ale so slovenskými nápismi.
misomiso
26.01.09,14:56
A ako vieš že ten prierez okna čo ti ukážu v predajni je rovnaký s tým ktorý ti potom predajú?Dovolím si tvrdiť že min. 60% okien predávaných slov.firmami sú polské-dokonca aj tie najväčšie prelepujú polské nálepky, kde na slovenskom okne máš napísane Made in SK?Každý výrobca a predajca hovorí-"nemecký profil-okno vyrobené na slovensku" Hahaha. Čo je lepšie- kúpiť lacné polské a vieš že je polské alebo keď ti predajú o30%drahšie a je to to isté ale so slovenskými nápismi.

No ja ked som kupoval okna, tak som sa isiel pozriet do vyroby.
broukpytlik
12.02.09,14:49
V oknarine sa pohybujem uz asi tak 9 rok ,takze si myslim ze nieoc malo o tom viem. A preto je pre mna 90 % polskych okien dovazanych k nam iba nepodarky. Reklamy ako vchodove plastove dvere uz za 3500 sk a podobne. Vsetci ktorí okna vyrabaju alebo predavaju Vam musia povedat jedine. Material na kvalitu strednej triedy stoji viacej ako su to poliaci schopni predat. Napada ma iba jedna otazka, kde teda usetrili poliaci? pracovna sila asi az o tolko lacnejsia nebude. Takze logikcy ostava iba vstup-to jest kvalita profilov,vyplni,kovania a ak sa podari tak aj vyztuh. Bol som svedkom rozrezania skvele polskeho plastoveho okna, kde bola vyztuha iba asi v dlzke 15 cm od rohoveho zvaru, aj to iba kvoli tomu aby tam lepsie drzali panty.Takze vsetkym co cchu na oknach usetrit odporucam okna z polska. Najlepsie z kamionu a bez zaruky a montaze. kvalitna a odborna montaz okna je 50% uspechu. Ak mate kvalitne okno ktore je zle namontovane , necakajte ze vam pomoze sklo s akoukolvke hodnotou Uw.....
Prorok
12.02.09,15:14
Predávam okná a niekto chce len vymeniť tie cez ktoré fúka a chce to za málo peňazí, kúpi si hocičo.
Ale pre rozmýšľajúcich a kalkulačku používajúcich ľudí je dôležitá kvalita, nie len skla ale aj rámu, výstuží, tesnení, farebná stálosť. Nie je biela ako biela...a nie je okno ako okno. Ja ten rozdiel poznám, ale ľuďom (poväčšine ženám) je to jedno.
dracul
12.02.09,15:28
:eek::D:DSom z oravy a mal som na moj rodiny dom asi 13 cenovych ponuk. z toho boli len 2 od slovenskeho vyrobcu. po dlhej uvahe a prieskume na trhu som sa rozhodol pre profil Internova 6000 od Novaplastu. vacsinou vsetci co menia u na okna pozeraju na cenu a nase okna im cenou konkurovat nemozu. ale kvalita je niekde inde. Ja som z okanami max spokojny. perfektne prevedenie , dokonale zvary plastu, 6 komorovy profil , hrubka ramu 9.7 cm. 3 tesnenia. kvalitne pokovovane sklo/Nitra sklo/ a k tomu najdlhsia zaruka aku mu ponukli. neboli najlacnejsie ale ani najdrahsie z cenovych ponuk, ale s polskymi smejdamisa nedaju porovnat. mam kamosa ktory bral okna s polska a ten co mu ich zhanal mu povedal " Nechci odo mna 6komorove okna, lebo aj tak su vsetky 5 komorove" , co k tom dodat. Snad uz len to ze casto sa namiesto kovovej vystuze v okne neobjavy nic alebo len dreveny ranolcek.:D
jun2006
16.02.09,05:44
ehm, 95% okien, ktore sa predavaju u nas su z PL... :(

Osobne poznam len Slovaktual, ktory dodava vlastne okna.
dracul
16.02.09,06:26
profil pre sloavaktual vyrabaju v Spiskej N.V. a ked nestihaju tak si ho privezu s polska.
na slovensku je viac vyrobcou vlastneho profilu ako len slovaktual
marko111
02.03.09,19:17
Ja si myslim, ze slovenske vyrobky su kvalitne, porovnatelne s rakuskymi, alebo nemeckymi. A polske? Nemal by som odvahu ist tam nieco kupovat, snad nejaku keramicku dlazbu, ale to by bolo asi vsetko. Vacsina ludi place, ze stavebny material je u nas drahy, ale ved cenu materialu urcuju zakaznici a ked ludia kupuju tak predajcovia nie su nuteny znizovat ceny. My ideme stavat dom a neexistuje, aby sme sa nezjednavali na cene materialu. Ked mi neda zlavu okolo 20 percent tak s tym predajcom som skoncil a idem za dalsim a v dnesnej krize sa urcite nejaky predajca najde co vam da vacsiu zlavu. Ja som dostal na ytong 22 percent, 8 stavebnin mi ju nechceli dat a ta 9 mi ju dala, tak si myslim ze sa oplati za tym behat. U oknach to bude to iste, zlava bude od 20 do 30 percent, mame prislub, slovensky vyrobca s nemeckym profilom.
empi72
28.07.12,07:00
Tým že niekto kúpi okna v Pl alebo v HU kvalitnejšie za menej,ten neokráda náš štát ale chráni vlastnú rodinu,SK aj tak nás všetkých dosť o-onačil v nemecku som tank.naftu za 1,17 a doma za 1,45eur! podla vás? a či sú sk výrobky kvalitné ,len ten vie ,kto to vyrába ,bežný ludia až potom prídu na chyby ked to majú-a podla vás Tý pár tisíc čiňanov na slov.nás neokráda-neberú nám prácu?
lujza.j
28.07.12,07:07
Tým že niekto kúpi okna v Pl alebo v HU kvalitnejšie za menej,ten neokráda náš štát ale chráni vlastnú rodinu,SK aj tak nás všetkých dosť o-onačil v nemecku som tank.naftu za 1,17 a doma za 1,45eur! podla vás? a či sú sk výrobky kvalitné ,len ten vie ,kto to vyrába ,bežný ludia až potom prídu na chyby ked to majú-a podla vás Tý pár tisíc čiňanov na slov.nás neokráda-neberú nám prácu?
hej a to kedy?
http://natankuj.sme.sk/ceny-phm/?submenu=cestovanie
charley73
27.02.13,10:21
Dobrý deň, som predajcom okien vyrábaných v Poľsku a to konkrétne spoločnosti OKNOPLAST GROUP alebo niektorí uvádzate aj skorší názov spoločnosti OKNOPLAST KRAKOW vyrábaných z nemecký profilov VEKA a k tejto téme si naozaj nechcem robiť žiadnu propagandu pre nás a ostatných obchodníkov zo Slovenska ktorí zastupujeme túto spoločnosť ,takže sa budem snažiť byť "všeobecnejší" a "nestranný".
Ale jednou vetou mi to aj tak nedá - v prípade týchto okien ide naozaj o najvyššiu kvalitu a A kategóriu okien ,ktorej sa mnohí slovenskí aj renomovaní výrobcovia nedokážu vyrovnať . U tých najlepších slovenských ale ide už o tak pekne povedané dôležité ,ale na prvý pohľad nepoznateľné detaily prevedenia a spracovania okien.Takže treba povedať aj to ,že na Slovensku vieme určite vyrábať dobré okná avšak musím pripomenúť ,že nie sú zase tak dobré ako sa veľakrát prezentujú v médiách a často sa stretávam že v článkoch sú uvádzané parametre , ktoré nie sú úplne pravdivé a zavádzajú zákazníka, čo je pre mňa pomerne frustrujúce, pretože presvedčiť zákazníka , aby si kúpil "drahšie" okná z Poľska a to ešte častokrát aj s drahšími službami je už naozaj v súčasnej ekonomickej situácii na Slovensku "umenie". Avšak nie to som chcel zdôrazniť ,ale to že vo Vašich príspevkoch nevidím poznámky o kvalite montáže a s výmenou okien súvisiacimi prácami . A tu ja vidím veľký problém. V nekvalitnej montáži a nekvalitne prevedenej práci. V súčasnosti spolupracujem s partiou montážnikov , ktorá je u nás a montuje pre nás od roku 2007-2008.Aj vďaka ich postrehom s rôznych montáží sa vieme neustále zdokonaľovať a zlepšovať.Keď si veľakrát povieme o kvalite prevedených prác iných firiem a montážnych partií zopár viet - neverili by ste koľko ľudí je nespokojných s oknami/ dverami len a len z toho dôvodu ,že niekto bud zle okná/ dvere namontoval ,alebo častejšie sa stretávame s tým že ich nebol schopný-ochotný časom servisovať. Totiž aj o okná sa treba starať , mazať ich a občas aj nastaviť. Väčšina ľudí pri prvom náznaku nesprávneho fungovania okien vyťahuje v "pohostinstvách" a medzi známymi zaručené fámy o nekvalite okien a že určite sú "poľské" a preto nefungujú ako majú.Slovenskí obchodníci, dodávatelia a výrobcovia na to rýchlo prišli ako tieto falošné informácie využívať a nesmierne radi to aj robia - česť " výnimkám z radov tých inteligentnejších" a šíria ich ako mor. Takže pre vašu radu budúci zákazníci, výber okna ,profilu ,kovania a príslušenstva je síce veľmi dôležitý ,ale starostlivo a precízne sa pri výbere firmy , spoločnosti ktorej chcete dať svoje úspory zaujímajte o prevedenie a vykonanie prác, pýtajte si referencie od koncových zákazníkov konkrétnej spoločnosti a neváhajte ich navštíviť na vyžiadanie na adrese kde sa okná montovali aj osobne.
lujza.j
27.02.13,10:34
Pre mna su vsetky okna polske....ak nie tak chcem vidieť fabriku na SK kde je cele komplet okno vyrobene vo faze od plastoveho granutatu...predpokladam,ze este sa tak vyrabaju veci....ze formy na plastove odliatky a dalsie spracovanie....
mam doma polske okna....od dvoch firiem...kvalitne osadenie je dolezite....