t.betinka
18.09.08,19:07
Kto mi poradi byvam u kamarata trvaly pobyt mam na mesto pocula som ze ak nebudem mat trvaly pobyt unho budem platit pokutu.Ako je lepsie mat trvaly pobyt alebo mat najom ake su vyhody co je lepsie.Som novacka akosi este sa mi nedari ako si to mam potom precitat tu odpoved.:rolleyes:
Chobot
18.09.08,19:15
Kto mi poradi byvam u kamarata trvaly pobyt mam na mesto pocula som ze ak nebudem mat trvaly pobyt unho budem platit pokutu.

Keby každý, kto býva v nehnuteľnosti, kde nemá trvalý pobyt, platil pokutu, tak štát by nemal prolbémy s rozpočtom. Mal by stomiliónové príjmy z pokút.

Zákon o hlásení pobytu občanov neuvádza žiadne pokuty za nenahlásenie trvalého pobytu.



Ako je lepsie mat trvaly pobyt alebo mat najom ake su vyhody co je lepsie.

Trvalý pobyt a nájomná zmluva sú dve rozdielne veci, hoci môžu spolu súvisieť. Prečítaj si túto diskusiu, tam som vysvetľoval vzťah medzi nájomnou zmluvou a užívacím právom:

http://www.porada.sk/t62427-uzivacie-pravo.html

Užívacie právo následne dáva možnosť prihlásiť sa k trvalému pobytu. Bez užívacieho práva sa môžeš prihlásiť k trvalému pobytu jedine ak s tým dá súhlas majiteľ bytu.

Samozrejme pre teba by bolo lepšie, keby si tam mala aspoň trvalý pobyt a ešte lepšie, keby si mala nájomnú zmluvu. Ale keď ste priatelia a plánujete sa zobrať, tak tá nájomná zmluva je zbytočná - ako manželka budeš mať automaticky užívacie právo k bytu manžela.



Som novacka akosi este sa mi nedari ako si to mam potom precitat tu odpoved.:rolleyes:


Musíš si nájsť svoje meno - k nemu profil a tam máš všetky tvoje príspevky. Profil nájdeš hore v menu, keď si klikneš na Moje konto a tam na Môj profil.
t.betinka
19.09.08,13:33
Dakujem Ti za rady Chobot.;)S kamaratom sa nechceme vziat on nechce.:mee:Adresu mam na mesto citim sa ako bezdomovkyna.:eek:.Cauko.:)