lbubo
19.09.08,06:34
Dobry den.rad by som sa u vas informoval na cestu na skolenie do CR(300km cesta), na co vsetko ma clovek narok!
Tuto cestu mam pisanu ako 3 dnovu od 21.9-23.9.2008.Budem odchadzat v nedelu okolo 16:00 a domov sa vratim v utorok okolo 21:00.
Rad by som vedel ci sa nieco z toho berie ako nadcas,ci je narok na diety pokial nasa firma zajednala hotel....atd.:confused:
dakujem

este dodam.....idem sluzobnym autom
Chobot
19.09.08,07:43
Dobry den.rad by som sa u vas informoval na cestu na skolenie do CR(300km cesta), na co vsetko ma clovek narok!
Tuto cestu mam pisanu ako 3 dnovu od 21.9-23.9.2008.Budem odchadzat v nedelu okolo 16:00 a domov sa vratim v utorok okolo 21:00.
Rad by som vedel ci sa nieco z toho berie ako nadcas,ci je narok na diety pokial nasa firma zajednala hotel....atd.:confused:
dakujem

este dodam.....idem sluzobnym autom

V stručnosti - máš nárok na :
- stravné (600 CZK/deň) - pri zabezpečenej strave sa môže krátiť, poskytuje sa v závislosti od hodín strávených na pracovnej ceste
- vreckové (5-40% zo stravného)
- zamestnávateľ uhrádza náklady za ubytovanie
- prípadne iné nevyhnutné vedľajšie výdaje (napr. parkovné, mapu mesta, diaľničnú známku a pod.)

Ohľadne práce nadčas si pozri túto tému:

http://www.porada.sk/t35452-pracovny-cas-pocas-pracovnej-cesty.html
lbubo
19.09.08,20:16
dakujem presne toto som chcel vediet.to mi staci.este pozriem ten odkaz na to ohladom prace nadcas.moc diiiik.tomuto vravim porada--- :-)) poradca :-);)