Ada13
19.09.08,06:48
Dobrý deň,

prosím o radu, zamestnanec bol na služobnej ceste v zahraničí a zaplatil za PHM platobnou kartou k účtu v SK. Keď budem zaúčtovávať túto platbu tak ju musím zaúčtovať aj v cudzej mene? Myslím to takto: pri náklad.účte 501 spravím si zvlášť analytiku s tým, že platba bude zaúčtovaná aj v cudzej mene prepočítaná s kurzom nbs ku dňu úhrady? A keď sa mi objaví platba na výpise tak ako ďalej? Ešte som sa s takýmto nestretla.:mee:

Vopred Vám ďakujem
plavčík
19.09.08,04:58
asi by som to uribila cez ID takto :

ID 501/335 /kurzom zo dňa kúpenia/
BÚ 335/221...keďže je to zo Sk účtu, banka Ti stiahne určitú hodnoru.
rozdiel máš kurzový rozdiel
Ada13
19.09.08,06:29
to znamená, že zaúčtujem aj v cudzej aj v našej mene?

Ďakujem
leony
28.05.09,07:44
asi by som to uribila cez ID takto :

ID 501/335 /kurzom zo dňa kúpenia/
BÚ 335/221...keďže je to zo Sk účtu, banka Ti stiahne určitú hodnoru.
rozdiel máš kurzový rozdiel
Moze sa k tomu niekto vyjadrit...prosim..
KEJKA
28.05.09,07:52
Dobrý deň,

Myslím to takto: pri náklad.účte 501 spravím si zvlášť analytiku s tým, že platba bude zaúčtovaná aj v cudzej mene prepočítaná s kurzom nbs ku dňu úhrady? účet 501 s cudzou menou nemá nič spoločné
A keď sa mi objaví platba na výpise tak ako ďalej? Ešte som sa s takýmto nestretla.:mee:
Vopred Vám ďakujem


asi by som to uribila cez ID takto :

ID 501/335 /kurzom zo dňa kúpenia/ nie 335 ale 333-záväzok
BÚ 335/221...keďže je to zo Sk účtu, banka Ti stiahne určitú hodnoru.
rozdiel máš kurzový rozdiel
áno, inak súhlasím. Predpis je na 333 v cudzej mene a prepočítaný na EUR
platba je vo výpise BU a je tam isto uvedené aká cudzia mena a koľko sa sťahuje............ 335/221. Rozdiel = kurzový rozdiel.
leony
28.05.09,08:41
áno, inak súhlasím. Predpis je na 333 v cudzej mene a prepočítaný na EUR
platba je vo výpise BU a je tam isto uvedené aká cudzia mena a koľko sa sťahuje............ 335/221. Rozdiel = kurzový rozdiel.
A mozete mi prosim napisat ako to bude v JU? konkretne ide o nakup pneumatik v CZ, da si to tiez do zavazkov a ID do PD..a potom BV..akosi mi to nesedi myslim si ze tam vzniknu rozdiely...
dakujem!!!!!!
leony
28.05.09,10:19
Nechcem Vam to tu narusat..dala som aj na JU dotaz, ale nik sa neozval..myslela som ze ak niekto vie tak pomoze. Co som nasla boli stare diskusie a nikde priama odpoved..
KEJKA
28.05.09,10:23
Nechcem Vam to tu narusat..dala som aj na JU dotaz, ale nik sa neozval..myslela som ze ak niekto vie tak pomoze. Co som nasla boli stare diskusie a nikde priama odpoved..
si v téme pre PU nerobme si mrník

svoj príspevok som vymazala, aby nebol mrník, vymažem aj tento.....
ak ti v JU neodpovedali,tak tam klikni, klikni CITUJ a napíš posúvam.-.......
staršie príspevky upadajú do zabudnutia......